Roxer

Łącznik górny CBM - zużycie

Polecane posty

Roxer    124

Udało mi się kupić okazyjnie używany łącznik górny CBM, ale mam teraz obawy o jego stan więc proszę o konsultację specjalistów :P . Najcięższe co będę dźwigał to obrotowe 4 skiby ~1,4t oraz zestaw uprawowo-siewny nienabudowany (Agromasz z wałem packera+amazone d8 super).

Po rozkręceniu do pozycji pracy, po stronie haka z kulą widoczne są spore luzy. Środek kuli waha się o ok. 8mm. Gwint wg suwmiarki na samym jego początku ma 3,55cm średnicy, natomiast w miejscu, gdzie jest wkręcony w łącznik jest lekko wytarty i ma 3,50cm. Dorzucam wideo, co by lepiej było to zauważyć.

Od strony ciągnika wydaje się być wszystko w porządku, żadnych luzów.

I teraz pytanie, czy przesadzam i spokojnie mogę go używać, czy może już tylko "utylizacja"? Nie wyobrażam sobie że podczas transportu nagle taki np. zestaw uprawowo-siewny  mi się odepnie :/ Jakieś napawanie, przetaczanie chyba nie jest w takim przypadku możliwe? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyrzuć na złom. Okazyjnie to można kupić spodnie a nie łącznik co przenosi ponad tonę obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

złom, możesz jeszcze spróbować wkręcić inna końcówkę jak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

bałbym się na tym pług 4 powiesić,w moim mniejszy luz był i kupiłem nowy,dlatego ktoś ,,okazyjnie" sprzedał ten łącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

No to nie fajnie, chociaż może uda się że zwrotem. Jak nie, to dałem się wyrolować na 250zł, ale bez oglądania ciężko ocenić :/

Tak do 1000 zł polecacie coś nowego do maszyn które wymieniłem (obrotowe czwórki, zestaw uprawowo siewny), czy potrzebny inny budżet? To będzie mój pierwszy sezon z takimi cięższymi maszynami, mój stary łącznik nie będzie się raczej nadawał

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

deko ponad tysiac i możesz kupic hydrauliczny kat2 i napewno wygoda


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na 99% zużyty jest gwint wewnętrzny jest kilka sposobów regeneracji Spęcznianie ale tego nie zrobisz bo potrzebne maszyny  drugie rozwiązanie to kilkakrotne zagrzanie do czerwonego i gwałtowne schładzanie po czym odpuszczenie w temp ok 300 stopni przez 3 godz np  w piekarniku za każdym razem gwint powinien się kurczyć o około 0,05 0,1 mm  no i najprostsze obcięcie tulei z gwintem dorobienie nowej na suwliwie i FACHOWE przyspawanie no i można kupić samą środkową rurę lub rozciąć cieńką tarczą gwint zacisnąć dokoła w imadle i zespawać ( w trakcie spawania sruba w środku (nie za głęboko ) i druga osoba powinna nią obracać przetop nie za głęboki spawanie punktowe  to wydaje się najskuteczniejsze i najmniej pracochłonne na śrubie natnij skośnie tarczą rowek wtedy obracająć będziesz poprawiał gwint wewnętrzny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

złom, spróbuj to zwrócić, za niecałe 1300 zł kupiłem hydrauliczny kat 3, na nim można czepiać i się nie bać,  czasem jutubery dają kod rabatowy 10% to i można jeszcze taniej wyrwać bo masz z 1300 zł 130 zł rabatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Ciekaaawe ciekaawe, ale takie np. hartowanie z odpuszczaniem chyba nie będzie możliwe do zrobienia w taki sposób żeby ostatecznie osiągnąć taką samą kruchość/ciągliwość materiału jak oryginalnie. Czy może te 3h w 300°C przy odpuszczaniu to taki złoty środek żeby to osiągnąć?

FACHOWE spawanie z moim sprzętem odpada na pewno. Gdyby w okolicy ktoś zajmował się taką obróbką profesjonalnie to mógł bym się jeszcze pokusić o taką "regenerację". 

Podsumowując, może i coś w tym jest że najbardziej prawdopodobne jest zużycie gwintu wewnętrznego, bo czy ten ubytek na gwincie zewnętrznym (0,05 cm na średnicy) może produkować takie luzy jak na wideo? Chociaż z drugiej strony, do tego luzu przyczynia się pewnie wytarcie z jednej i drugiej strony. Może ktoś z moich znajomych będzie miał u siebie łącznik w dobrym stanie z takim samym gwintem, to jeszcze z ciekawości sprawdził bym jak by to wyglądało po przełożeniu.

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
Dnia 6.12.2020 o 12:40, Uziu92 napisał:

złom, spróbuj to zwrócić, za niecałe 1300 zł kupiłem hydrauliczny kat 3, na nim można czepiać i się nie bać,  czasem jutubery dają kod rabatowy 10% to i można jeszcze taniej wyrwać bo masz z 1300 zł 130 zł rabatu.

jakiej to firmy bo coś tani ten łącznik. Jaka siła nośna i siła uciągu?? Skale wysuwu ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

sparex czy jakoś tak , 9 ton niby ma , jak cbm wspawany , dla mnie aż za nadto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie u siebie w NH, tyle że śruba fabryczna i luz trochę mniejszy, najcięższe co dźwiga to przetrząsacz 7.7m i niecała tona wagi, mimo wszystko chyba lepiej kupić nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj