mariusz1511

Kombajn Claas Mercator

Polecane posty

17 minut temu, wojtal24 napisał:

@bartekMachnio a myslisz ze paliwo oleje smary czesci ubezpieczenie nie kosztuje a swoj czas czy mechanika ktory musi przejrzec sprzet przez sezonem to nie kosztuje nic? wszystko ma swoje za i przeciw. druga spawa czy masz kogos do odwozu zboza

Przyjacielu wiem ile kosztuje paliwo i smary i wiem ze awaria tez kosztuję  napisałam  zeby się rozeznać wiem ze jest wygodnie jak przyjedzie  usługa bo nic mnie nie interesuje ale pola mam max 500 m od podwórka  do odworzenia mam człowieka  więc  pytam o rade i czy macie jakieś wieści  o tym kombajnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Spróbuj na forum New Holand z tego co słyszałem jest duże podobieństwo do bizona lub na odwrót tylko motor lepszy 

Edytowano przez mariusz1511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Usługa też może mieć awarie to tylko sprzęt ?temat o mercatora jest panowie ile życzą sobie za wywarzenie wału sieczkarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

kurła gdybym miał więcej funduszy mój byłby na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym ze ziemie  przejąłem teraz oficjalnie a kase pakowałem od 5 lat 😜 mam JD 6620 wszystkie potrzebne sprzęty do szybkiej obsługi pola typu agregaty rozsiewacz pługi  ze wszystko moge zrobic szybko ale ciagle kusi mnie kombajn dodam ze pracuje i produkcja jest tylko roślinna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

mysle ze jak pracujesz to szukal bym czegos wiekszego zeby szybko ogarnac temat na polu i wrucic do pracy


ile chcesz wydac a sprzet


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzechooo napisał:

Nh 8040 nie jest taki mały, na 20 ha spokojnie wystarczy.

 

19 minut temu, wojtal24 napisał:

mysle ze jak pracujesz to szukal bym czegos wiekszego zeby szybko ogarnac temat na polu i wrucic do pracy

 

ile chcesz wydac a sprzet

 

Mam go do kupienia poniżej 30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Bardzo fajne kombajny ale problem będzie jak będziesz chciał naprawić np skrzynię. W porównaniu do claasa nh jest stosunkowo mało więc znalezienie części bywa problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Nh 8040 to nie kombajn wybacz miałem możliwość porównać. Praktycznie nowe dwa nh do(35-40 letniego  dominatora 96) jeden nh to 5.90 tc bodajże, 2 tez takiej samej wielkości co 96 w jednym przypadku był koszony rzepak w drugim pszenżyto i pszenica. Rożnica żadna a w rzepaku na plus dominator pomimo 30 at różnicy. jak znajdziesz gdzieś 96 to bierz z silnikiem mercedesa heder może być spokojnie 5.1 2 bieg i ogień jest w stanie zapakować 5m zbiornik w 30 minut. Model niezwykle udany prosty w konstrukcji przemyślany od a do z. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, NieMadry napisał:

Nh 8040 to nie kombajn wybacz miałem możliwość porównać. Praktycznie nowe dwa nh do(35-40 letniego  dominatora 96) jeden nh to 5.90 tc bodajże, 2 tez takiej samej wielkości co 96 w jednym przypadku był koszony rzepak w drugim pszenżyto i pszenica. Rożnica żadna a w rzepaku na plus dominator pomimo 30 at różnicy. jak znajdziesz gdzieś 96 to bierz z silnikiem mercedesa heder może być spokojnie 5.1 2 bieg i ogień jest w stanie zapakować 5m zbiornik w 30 minut. Model niezwykle udany prosty w konstrukcji przemyślany od a do z. 

Przyjacielu nie ten budzet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
13 godzin temu, mariusz1511 napisał:

Wszystko kosztuje ale jeśli maszyna jest oki i z dobrej ręki to po czterech sezonach mu się zwrócić ja jak miałem John Deere to padł mi w pierwszymi sezonie ale zrobiłem kapitalke motora i 5 sezonów nic nie dołożyłem tylko paliwo i olej ale maszyna zamarła na moje górki

Wg mnie na górki max 3,6 heder. Szerszy był chyba 4,2. Zawsze można sprzedać/zamienić na węższy. Po poprzednim kombajnie claasa nie chciałem znać, a i tak kupiłem. Byl blisko, stan dobry i z likwidacji gospodarki. 

Co wy chcecie od Perkinsa? Mój mimo że trochę szczeka, chodzi jak pszczółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
NieMadry napisał:

Nh 8040 to nie kombajn wybacz miałem możliwość porównać. Praktycznie nowe dwa nh do(35-40 letniego  dominatora 96) jeden nh to 5.90 tc bodajże, 2 tez takiej samej wielkości co 96 w jednym przypadku był koszony rzepak w drugim pszenżyto i pszenica. Rożnica żadna a w rzepaku na plus dominator pomimo 30 at różnicy. jak znajdziesz gdzieś 96 to bierz z silnikiem mercedesa heder może być spokojnie 5.1 2 bieg i ogień jest w stanie zapakować 5m zbiornik w 30 minut. Model niezwykle udany prosty w konstrukcji przemyślany od a do z. 

dobrze ze masz taki nick @niemadry to nikt nie bierze Cie na powanie. mimo ze jestem fanem i wlascicielem kombajnu marki claas, ale nie mow ze nowy nh jest gorszy od 30-40 letniego dominatora


Buszmen11 napisał:

13 godzin temu, mariusz1511 napisał:

Wszystko kosztuje ale jeśli maszyna jest oki i z dobrej ręki to po czterech sezonach mu się zwrócić ja jak miałem John Deere to padł mi w pierwszymi sezonie ale zrobiłem kapitalke motora i 5 sezonów nic nie dołożyłem tylko paliwo i olej ale maszyna zamarła na moje górki

Wg mnie na górki max 3,6 heder. Szerszy był chyba 4,2. Zawsze można sprzedać/zamienić na węższy. Po poprzednim kombajnie claasa nie chciałem znać, a i tak kupiłem. Byl blisko, stan dobry i z likwidacji gospodarki. 

Co wy chcecie od Perkinsa? Mój mimo że trochę szczeka, chodzi jak pszczółka.

co miales za Claasa i co sie z nim dzialo?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Miałem matadora standard silnik 4, heder poszerzony z 2,7 do  3,2m. Ogólnie kupa złomu, wszędzie się dziury robiły. Plus jedyny  że sprzedałem silnik, sieczkarnie, opony z przodu miał nowe (poszły do ciągnika) a reszta pod palnik za 90 gr/kg. Wyszedłem na  zero. Człowiek był młody i głupi, myślałem że za 6k się kupi kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

To zależy od tego jakich miał poprzednich właścicieli i jeszcze od tego co ktoś oczekuje od kombajnu za 6000zł mającego 60 lat. Chciałbym jeszcze nadmienić że jak claas robił matadora to w Polsce nawet wistuli w planach nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Chyba kupię tęgo Mercatora cena dobra 16500 do negocjacji stań ogólny dobry plus gościu ma umowę zakupu od czlowieka który mu go sprowadził i ma papier z remontu silnika jedynym minusem jest to że połknął kamień i lekko ruszyło cepy i blachę do odrzutnika słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Moja decyzja to bym się wstrzymał z zakupem bo wymiana cepów wału i może klepisko być rozdęte po kamieniu ?tu trzeba dobrze zweryfikować  stan młocarni jeśli gość go sprzedaje takim jaki jest a nie go naprawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nawet jak kamień coś więcej uszkodził niż cepy to nie jest to wielki koszt, tylko sporo zabawy przy wymianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Zależy czy robimy na nowych częściach czy starych trzeba to zweryfikować i podejmować decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tylko nie ma co lamentować po złapaniu kamienia, ja co roku sporo ich łapię i jadę dalej,  głównie wpadają  na usługach i podczas zbioru leżącego,  a  swoje pola staram się wałować.

Podobnie z silnikami, każdy  jest dobry o ile nie jest zajechany i tyle na ten temat

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Gość sprzedaje bo zlikwidował gospodarstwo klepisko nie ma nawet śladu po karmieniu obejrzałem dokładnie a kombajn chodzi równo nie skacze tak jak szef u nas na firmie kupił mega 208 to wystarczy panienkę na kolanach posadzić i robota zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Wojtal nick specjalnie taki wybrałem bo punkt widzenia zależy od siedzenia. Jeden napisze że same głupoty pisze drugi może wyciągnie jakieś wnioski żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Taki jak ja zrobiłem zakopując swoją 96 bo chociaż model i marka była jak najbardziej trafnym wyborem to egzemplarz mógłby być w trochę lepszym stanie.

 

  Nie napisałem ze 40 letni kombajn jest lepszy od nowego tylko że nie widzę różnicy. Jeżeli 3-5 Nh klasy dominatora 96 w rzepaku nie jest w stanie jakościowo młócić lepiej od dominatora (rzepak to był zielony zamiast czarny) I do tego jeszcze wolniej kosił żeby nie gubić rzepaku to coś nie tak jest. Nie wspomnę o wielkim kluczu do cofania młucarni wiszącym pod osłona to chyba po kombajnie który na na tlabliczce znamionowej pod rokiem produkcji 201* chyba wypadało by wymagać troszkę więcej. W drugim przypadku 3-4 letni nh zaczął pluć zbożem pod siebie bo poszła guma uszczelniająca. A sąsiad jak kosi rzepak starym NH to z kilkunastotonowej przyczepy odrzucał 2-3 łychy śmiecia. Może tylko jak tak trafiłem na NH ale wiem że się zraziłem i nigdy nie kupie kombajnu tej marki.

Technologia poszła do przodu i już dawno by można było zamontować rewers mechaniczny lub elektryczny. Do tego nie wspomnę o łożyskowym mocowaniu wytrzęszacy ktoś jak musiał wyciągnąć wytrząsacz to wie jaka to męczarnia.

 

Do tego nowa maszyna zawsze lepiej pracuje jak 3* kilkuletnia, wiadomo że już wszystko nie pracuje tak jak powinno gdy czas upływa. 

Wiadomo że nowe zawsze popracuje bo nowe. Jak będę wymieniał to na pewno będzie to dalej claas jednak  nie nowy Teraz już wszystko robią na sztukę.

Co do NH to powiem że z ciągnika już jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Panowie pomocy woda idzie do oleju podczas postoju jest to widoczne silnik Forda class Merkator 60 da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ale którędy. Uszczelka po głowica, głowica pękła, tuleja przerdzewiała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj