mariusz1511

Kombajn Claas Mercator

Polecane posty

mariusz1511    0

Witam potrzebuje pomocy,co mam sprawdź przedni zakupem kombajnu Claas i który modelu Mercatora lepszy 70 czy 60 na teren górzysty i jaka szerokość cięcia jest optyma 3,60-4 m,i jeszcze jedno pytanie jaki silnik Mercedes czy perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

mam dominatora 85 na sprzedanie silnik Mercedesa rura hydraulicznie rozkładana heder 3.9 sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Jeździłem na Mercatorze 60 silnik Perkinsa, heder 3,6m. Przy ręcznie rozkładanej rurze bym sprawdził czy była smarowana bo nie każdy o tym myśli. Jeśli nie była to będziesz miał problem żeby ją sprawnie obsługiwać. Oprócz tego jak w każdym kombajnie, czy był spawany, cepy, klepisko wytrzasacze, panewki, noże w sieczkarni i ogólny stan blacharski. Pewnie mercedes byłby lepszy, ale ja miałem okazję 2 sezony na takim jeździć i nie mogłem narzekać (dużo lepszy niż bizon, na którym też okazję miałem pracować). Na dzień dzisiejszy jeżdżę dominatorem 98 z Perkinsem i też jestem zadowolony przede wszystkim ze spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
8 godzin temu, mariusz1511 napisał:

Witam potrzebuje pomocy,co mam sprawdź przedni zakupem kombajnu Claas i który modelu Mercatora lepszy 70 czy 60 na teren górzysty i jaka szerokość cięcia jest optyma 3,60-4 m,i jeszcze jedno pytanie jaki silnik Mercedes czy perkins

Od modelu ważniejszy stan maszyny. 60 nie jest przypadkiem 3 m i silnik 4 cylindrowy? Heder 3,6 wg mnie jest optymalny- nie trzeba tak uważać  przy nawrotach żeby nie gnieść kołem nieskoszonego zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
mariusz1511 napisał:

Witam potrzebuje pomocy,co mam sprawdź przedni zakupem kombajnu Claas i który modelu Mercatora lepszy 70 czy 60 na teren górzysty i jaka szerokość cięcia jest optyma 3,60-4 m,i jeszcze jedno pytanie jaki silnik Mercedes czy perkins

silnik tylko merca szukaj 70 lub czegos wiekszego patrz na stan nie na model w takich maszynach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Szukaj 75 maja rury rozkładane hydraulicznie, większy zbiornik i ogólnie jest trochę większy od 60, silnik to co kto lubi może byc merc może być perkins cheder 3.6 jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek725    29

Ja mam mercator 60 heder 3.6 silnik Perkins 6 cyl. i pierwsza poważna awaria w silniku trzy lata temu pół tryba na rozrządzie zjechało klawiaturę połamało i popychacze powyginało po wymianie części dalej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Mam 15 h i sporo górek, miałem John Deere 940 ale na góry z sieczkarnią trochę za słaby i za wąski szukam coś z claasa bo wydaję mi się trochę lepszy od John Deera i część tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Silniki 4 cylindrowy w John Deere ma jedną wadę wałki wyrównujące drgania lubią się zacierać ja jak kupiłem Johna to robiłem mu remont silnika bo się zatarł w polu dla tego wolę zmienić na claasa.mam na oku Mercatora 60 z szustką Perkinsa tylko nie wiem czy 4 metry cięcia to nie za dużo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
Buszmen11 napisał:

8 godzin temu, mariusz1511 napisał:

Witam potrzebuje pomocy,co mam sprawdź przedni zakupem kombajnu Claas i który modelu Mercatora lepszy 70 czy 60 na teren górzysty i jaka szerokość cięcia jest optyma 3,60-4 m,i jeszcze jedno pytanie jaki silnik Mercedes czy perkins

Od modelu ważniejszy stan maszyny. 60 nie jest przypadkiem 3 m i silnik 4 cylindrowy? Heder 3,6 wg mnie jest optymalny- nie trzeba tak uważać  przy nawrotach żeby nie gnieść kołem nieskoszonego zboża.

Silnik 4 ma mercator 50 hedery 3 i 3,60 Są zamienne w każdym mercatorze


mariusz1511 napisał:

Silniki 4 cylindrowy w John Deere ma jedną wadę wałki wyrównujące drgania lubią się zacierać ja jak kupiłem Johna to robiłem mu remont silnika bo się zatarł w polu dla tego wolę zmienić na claasa.mam na oku Mercatora 60 z szustką Perkinsa tylko nie wiem czy 4 metry cięcia to nie za dużo

 

To jaki ma heder na największy 420cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Claas 6cylindrowy będzie miał coś ponad 100KM, ale jeżeli chodzi Ci o Mercatora to lata produkcji to też będą '70, musisz mieć to na uwadze. Ja mam senatora czyli wcześniejszy model mercatora 70/75. Te modele mają dłuższe wytrząsacze i ogólnie troszkę większe są niż 60. Wpisz sobie w google dane techniczne mercator 75 i możesz sobie porównać różne modele i dobierzesz taki jaki Ci pasuje. Na co co zwracać uwagę? Myślę że pierwsze co to jak będzie odpalał, sprawdzić bęben i cepy czy nie spawane, oczywiście stan wytrząsaczy i ogólnie jak wizualnie zadbany to i w środku będzie ok. Masz już kombajn to wiesz na co patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
mariusz1511 napisał:

Silniki 4 cylindrowy w John Deere ma jedną wadę wałki wyrównujące drgania lubią się zacierać ja jak kupiłem Johna to robiłem mu remont silnika bo się zatarł w polu dla tego wolę zmienić na claasa.mam na oku Mercatora 60 z szustką Perkinsa tylko nie wiem czy 4 metry cięcia to nie za dużo

 

a ile chcesz wydac na maszyne?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

ja mam mercatora 60 silnik mercedes i polecam tylko ten silnik lub ewentualnie silnik deutza obydwa mają pompe paliwową sekcyjną ladną kulture pracy niezawodnosc małe spalanie co do perkinsa to jakos mam mieszane uczucia maja w okolicy takie silniki ale palą cięzko i pompa rotacyja cięzka w otpowietrzaniu co do modelu to szukaj 75 bo ma dłuższe sita i wytrząsacze reszta jest nie istotna bo to tosamo so w 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Oglądałem tak pobieżnie Mercatora 60 wizualnie bardzo ładny silnik zapalił bez problemu na początku troszkę chodził razy na 5 raz na 6 ale po paru minutach się unormował silnik Perkins mocarna bić nie ma kombajn stoi równo nie skacze właściciel mówił i pokazywał mi łykneka maszyna coś z prawej strony jak stoisz przed kombajnem jest ślad na celach i przygięte jedno pióro odrzutnika słomy ale nie ma żadnych bić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Oglądam już ze 2 miesiące prrobilem John Deere 950 gości dawał głowę że maszyna jest super ale jak dzwoniłem to rocznik 80 a jak obejrzałem to 73 r, późnej miałem plan mf 507 a dalej 520 sami handlarze 520 stała u gościa 4 lata i z 22 spadła na 16 tyś . Classa -ów obejrzałem już parę sztuki ten jest moim zdaniem niezły silnik po remącie 3 lata temu po remącie papier jest umowa kupna od gościa który przywiózł go z Niemiec jest a właściciel sprzedaje maszynę z powodu likwidacji gospodarstwa a mieszka 20 km od mojej chałupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o NH 8040  stan fajny (kombajn od znajomego od którego kupilem wszystkie maszyny ktore mam w gospodarstwie ) tylko ze ja sie na tym nie znam mam 21 h i trochę wkurza mnie płacenie za kombajn tyle co płacili rodzice gospodarstwo jest moje od niedawna ale zajmuje się nim ponad 6 lat i chyba lepiej kupić jakiś  kombajn niz komus płacić za usługę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@bartekMachnio a myslisz ze paliwo oleje smary czesci ubezpieczenie nie kosztuje a swoj czas czy mechanika ktory musi przejrzec sprzet przez sezonem to nie kosztuje nic? wszystko ma swoje za i przeciw. druga spawa czy masz kogos do odwozu zboza


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Wszystko kosztuje ale jeśli maszyna jest oki i z dobrej ręki to po czterech sezonach mu się zwrócić ja jak miałem John Deere to padł mi w pierwszymi sezonie ale zrobiłem kapitalke motora i 5 sezonów nic nie dołożyłem tylko paliwo i olej ale maszyna zamarła na moje górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj