Skocz do zawartości
Ursusc385

Wydmuchuje olej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
pablo25    0

Nie przeciążam go bo mam jeszcze c 330M i nim wykonuje ciężkie prace. Ale miałem problemy z chłodzeniem i raz się mi lekko zagrzał.

milanreal1    290

Wysoka temp silnika po remoncie jest normalna. Dlatego dokładnie obserwuj prace silnika żeby nie przegrać.

seweryn20    575

Pytanie jak solidnie został wykonany remont generalny. Olej może brać tylko w dwóch miejscach. Między tłokiem a tuleją i przez prowadnice zaworów. No i oczywiście wycieki. Ale to łatwo zauważyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Myślę że zapieczone pierścienie to już skrajny przypadek. Jeśli go przegrzałeś to mogły się tłoki przytrzeć i unierychomić pierścienie w rowkach. Powodem może też być złe usytuowanie zamków pierścieni.

seweryn20    575

Nooo.... za bardzo nie ma na to metody. U sąsiada gdy kręciło się ręcznie wałem to w otworze wlewu oleju było słychać głośne syczenie powietrza. Rozkopał silnik i okazało się że były tłoki przytarte i złapały pierścienie. Ale czy takie objawy są w każdym przypadku to nie wiem. Najpewniej było by wyciągnąć tłoki albo zmierzyć kompresję.

elektrotech    3

2L na tyle Mtg?? -zdecydowanie porażka!!! zużyłeś prawie 1/3 oleju silnika , z tego wynika spalasz olej..albo zle ustawienie pierscieni -stawiam na pęknięte pierscienie-tz odolejacze

ps syczenie -tz odma silnika musi być bo gdzie ma się uwalniać powietrze z komory olejowej-miski ??? od tego są grzybki z otworami zaslepiające wlew oleju

LUCEK    0

mi tak dmuchało przy c360 ale spalinami to poszła uszczelka pot głowicom

elektrotech    3

ale nie czystym powietrzem-podcisnienie

lekko zawsze dmucha -tloki tez daja podciśnienie:)

seweryn20    575

W 60-ce jako tako nie ma odmy. Skrzynia korbowa jest przewietrzana przez wlew oleju. Nie ma tam żadnych zaworków. W mojej 40-ce przed remontem też biło tam słychać syczenie powietrza gdy kręciło się silnikiem ręcznie. Typowa odma jest np. w zetorze 5340 i pochodnych. Służy tylko i wyłącznie do przewietrzania.

elektrotech    3

Jak najbardziej masz rację -musi być tz przewietrzenie -komora tloków w misie tworzy tez podcisnienie -powietrze musi tez gdzie s sie ulotnić... ale nie moze działac jak kompresor..to chyba wiadome

seweryn20    575

Myślę że każdy już wie po co ta dziura he he. Coś tam dmuchać będzie zawsze, może się też troszkę kopcić. Póki ciągnik chodzi dobrze i nie zachowuje się jak lokomotywa... nie ma powodu dom zmartwień. Jak zaczyna walić olejem...no cóż... kłania się remont. Choć myślę że to już skrajny przypadek. Robiłem remont 40-ki. Między tłok a tuleję wchodziła zapałki, luzy na zamkach 5milimetrowe a pierścienie olejowe zdarte tak że prawie rowka na środku nie było. W polu ciągnik chodził. Jeżdżąc na 3-ce nic nie uznasz a na drodze... porażka. Czarna łuna widoczna z daleka. W każdym razie zużyty był poważnie a olejem przez korek nie rzucał za to chlapał go na litry na tłokach i prowadnicach zaworów. No. To tyle.

Matey    427

Witam, po tym jak uporaliśmy się z dmuchaniem oleju w naszej C-355 pojawił się nowy problem, też z olejem (chyba żeby nie było nudno), a mianowicie simering na pokrywie rozrządu. W ciągu półtora roku będzie to już trzeci simering.. Może to byc jakaś wada w naszym ciągniku? Czy lepiej zmienic pokrywę na tą z odrzutnikiem oleju? Prosiłbym o opinie które rozwiązanie jest lepsze, z góry dzięki

Matey    427

Zapomniałem dodac, że silnik był robiony w zakładzie jesienią 2008, więc wał powinien byc ok

Roki212    83

u mnie w 30-stce tez było tak samo co jakiś czas wywalało przedni simering co siedzi w pokrywie, wymieniłem ich chyba z 5, wadliwe było nowe koło pasowe... oddałem do reklamacji i jest teraz ok

kielbasa    1

Luz promieniowy na stopach łożyskowych albo wadliwe koło pasowe. Jeżeli wcześniej było dobrze to pokrywa rozrządu dobra.

Matey    427

Ok, czyli na początek spróbujemy wymienic koło pasowe. Pokrywa z simeringiem jest lepsza niż ta z odrzutnikiem oleju?

Radekk    154

Też podejrzewam że koło może lekko bić i to wystarczy simmering się bardzo szybko zużyje, pamiętaj też o dokładnym wycentrowaniu pokrywy względem koła to bardzo ważne. A czy lepsza pokrywa z simeringiem zależy jak kto lubi, odrzutnik jest niezniszczalny i potrafi trochę zawsze oleju puścić, natomiast przy simeringu masz szczelnie tylko co kilka lat musisz wymieniać.Winą także mogą być słabej jakości uszczelniacze też miałem takie przypadki.

wojtekk2103    0

Witam wymienialem niedawno pedal sprzegla na nowy, ruszyla mi sie ta cala oska w prawo, poprawilem ja i zalozylem pedal sprzegla, po tym calym zabiegu zaczol kapac olej z tej oski gdzie zalozony jest pedal sprzegla, tam jest jakis oring/simering ? od zewnatrz czy od wewnatrz skrzyni go sie zaklada >? duzo roboty jest z tym ? czekam na pomoc.

Filipoo    14

witam zdejmij spowrotem pedał i te częsci od hamulca co są na tej ośće spuśc olej, a najlepiej to zdejmij tez pedał od hamulca czyli rozbiez tez druga strone wyjmij całą oskę i pozdejmuj simeringi z zewnątrz kup nowe i złuz wszystko do kupy. tylko kup na obie strony bo kupisz na jedna zrobisz a ośce musisz ruszyć i zacznie ci cieknąć z drugiej:)

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/20276

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się