Ursusc385

Wydmuchuje olej

Polecane posty

romek6340    221

Rozumiem, że jakiś lewy, podrobiony olej kupić można i silnik przez to zatrzeć. Zdarza się...

Jednak jak tak czytam Twój post to nie wygląda mi to na jakąś aluzję, żart tylko brzmi dość poważnie. Oleju silnikowego ze słonecznikowym to raczej pomylić się nie da chyba, że któregoś na oczy nie widziałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Witam
Wydmuchuje dosłownie mi olej z tej małej raczki od sprezarki co sie podnosi i tak samo spod dekielkow zaczeło, w dodatku gdzies z obudowy rozrzadu.
Jak wyłacze ciagnik po chwili i odkrece wlew oleju to az cisnienie powietrza jest ze dmuchnie :ph34r:
Korek do wywalenia bo nie puszcza powietrza ? ma w ogole dmuchac cokolwiek z wlewu oleju bo gdzies tu wyczytałem ze to tez odma,nie dmucha olejem tylko same powietrze.
Nie kopci mi ani nie brakuje mocy.
Cisnienie oleju tez ma dobre.
Jak odkrece korek wlewu oleju slysze delikatny stuk,odkrecic mise i zobaczyc czy cos sie nie poluzowało ?
Silnik zachowuje sie idealnie nie kopci nawet przy obciazeniu,rano odpala od strzała,mocy ma od groma predzej sie zakopie niz udusi.

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Rozumiem, że jakiś lewy, podrobiony olej kupić można i silnik przez to zatrzeć. Zdarza się...

Jednak jak tak czytam Twój post to nie wygląda mi to na jakąś aluzję, żart tylko brzmi dość poważnie. Oleju silnikowego ze słonecznikowym to raczej pomylić się nie da chyba, że któregoś na oczy nie widziałeś :D

 

nie serio mówię wyglądał jak normalny olej tylko dobrze że go szybko wymieniłem bo bym silnik zatarł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właściwie jak tak ze wszystkim kręcą, że pewnie dodał do niego jakiś "uszlachetniaczy" i mógł przypominać normalny olej silnikowy. Trzeba uważać na takich sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam :)

Zrobiłem remont C 360 po przejechaniu jakieś 10 mth wziołem go do bronowania i wydmuchał mi olej na wlew oleju , potem był spokuj bo robił w lekszył pracach ale po przejechaniu 37mth wziołem go do kosiarki i zrowu mi się pokazał , obecnie ma 43mth jak sie rozgrzeje zdejmie korek wlewu oleju i jak przystawie ręke ,przygazuje to pluje olejem czy to normalne na dotarciu? , A i odpoczątku pluł na wydech olejem ale po 30 mth już nie pluje smile.png

 

Boje się czy nie za wcześnie dostał ciężkiej pracy :/ Mechanik mi mówił że morzna jezdził tylko że nie morzna go przegrzać mam załorzony termostat i temperatura zawsze jest na początku zielonego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Witam :)

Zrobiłem remont C 360 po przejechaniu jakieś 10 mth wziołem go do bronowania i wydmuchał mi olej na wlew oleju , potem był spokuj bo robił w lekszył pracach ale po przejechaniu 37mth wziołem go do kosiarki i zrowu mi się pokazał , obecnie ma 43mth jak sie rozgrzeje zdejmie korek wlewu oleju i jak przystawie ręke ,przygazuje to pluje olejem czy to normalne na dotarciu? , A i odpoczątku pluł na wydech olejem ale po 30 mth już nie pluje smile.png

 

Boje się czy nie za wcześnie dostał ciężkiej pracy :/ Mechanik mi mówił że morzna jezdził tylko że nie morzna go przegrzać mam załorzony termostat i temperatura zawsze jest na początku zielonego pola

 

Ja też robiłem niedawno remont c 360 3p jak miał 4mth dałem go do bronowania chodził jak powinien jeszcze dostałem gwarancje do 50 mth.. tak to pracuje przy turze ale mało pracuje ale jak coś już nim  robię to jeździ na pełnym gazie i nic się nie dzieje.. Moim zdaniem mechanik nie umiał go nawet dokładnie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie widziałeś 3p z dupnym blokiem to bzdury piszesz.Każdy silnik po przebiegu 200 motogodzin ocenisz bo nie wiesz jak go ktoś użytkował po remoncie bo jak za 10  godzin się unormuję to po 1000 motogodzin oliwę chlapię jak dobry rolnik piwko za sklepem.Sorki za określenie ale tak to w moich stronach jest. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

moja c360 do 40mth nic nie robiła tylko pyrkotała w garażu , może to i strata paliwa ?????? potem poszłą w rotacyjną i nie mam problemów z przedmuchami ,braniem oleju itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

witam mam pytanie zakupilam koncowki wtryskiwaczy do c360 firmy wuzetem i czy jest to możliwe ze po okolo 2 godzin pracy na nich jedna sztuka mi padla dodam ze ustawiane mial dodatkowo zawory i teraz jakos dziwnie pracuje i tak jak by cos w nim grechotalo od czasu do czasu i czasem puszcza bialy dymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1405    0

Witam

Kupiłem Ursus c 360 3p i jest z nim taki problem że bierze dość dużo oleju. Ma trochę wycieki ale najbardziej martwi mnie olej z kolektora wydechowego gdyby przepalały olej to by bardzo kopcił a na równym gazie nie kopci. Co może być przyczyną oleju z kolektora

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

pierścienie, możliwe że masz nieszczelny przewod, który zaciąga powietrze z filtra, często w perkindsch padają od tego pierścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Uszczelniacze na zaworach,u mnie w silniku Perkins 6 z wydechu pluł olejem i po wymianie uszczelniaczy jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Autor pisze o oleju w kolektorze wydechowym i jego ubywaniu w silniku,chyba by odróżnił nie spalone paliwo od oleju silnikowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Jeżeli paliwo wymiesza się z sadzą ,to ciężko odróżnić . Poza tym te silniki potrafią pobrać litrę oleju w ciężkich warunkach a nawet niebieskiego dymku nie widać , nie mówiąc o jakimkolwiek  chlapaniu z tłumika. Poza tym nieprawidłowe spalanie to jedno , a pobieranie oleju to inna "historia ".

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie przy małym używaniu pobierał olej. Poszedł w prace do pługa i mu przeszło. Pierścienie jak by się zastały. Podobno 3p lubią częste zmiany pierścieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1405    0

Podobno ten ciągnik ostatnio mało pracował. Dziś bronowalem ponad godzinę i jakby mniej oleju wyrzucił. Podobno jak pierścienie do wymiany to odmą i korkiem wlewu powinno dmuchać.

22 godziny temu, wieslaw16 napisał:

Uszczelniacze na zaworach,u mnie w silniku Perkins 6 z wydechu pluł olejem i po wymianie uszczelniaczy jak ręką odjął.

Jest jakiś sposób na to żeby się upewnić że to uszczelniacze zaworowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Waldek66
      Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj