Skocz do zawartości
Ursusc385

Wydmuchuje olej

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582

Znając życie panewkom nic nie jest. Przytarłeś tłoki, zablokowało pierścienie w rowkach, kompresja poszła do skrzyni korbowej i wyleciała korkiem razem z olejem. To pierwsza rzecz która sypie się przy przegrzaniu silnika. Głowice zdejmuj, miskę oleju tłoki wyciągaj. Jeśli tylko to poszło to same komplety wymienisz. Cena nie wiem popatrz na allegro. Korbowody odkręcisz to zobaczysz w jakim stanie są panewki i czy wał kręci się luźno.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

locke    291

weź łoma i przez takie okienko po lewej stronie przy dekielku od sprzęgła i spróbuj pokręcić wałem i zobaczysz co jest.Ale ja widzę że tu musiał nieźle dać bo takiego czegoś to ja nie widziałem

andrzej612b    87

No i -seweryn spojrzał i już masz a może tylko przypadek .

Edytowano przez andrzej612b

pawelll48    272

Dziękuje panu Sewerynowi za konkretną odpowiedź. Ale to mogło spowodować, że rozrusznik nie umie zakręcić?

Edytowano przez pawelll48

seweryn20    582

He he no. Jak mówiłeś Paweł kuligi są niebezpieczne.

No niestety. Wał raczej będzie dobry ale modlić się żeby głowica nie padła któraś. Zależy ile szarżował na gorącym. Tłokom na prawdę nie wiele potrzeba a głowice już trzeba przysmażyć dobrze.

balcerek1    91

Zestawy po 200 zł sztuka głowice po 200 zł sztuka i uszczelki koło 60 zł nowe panewki na wał 45 zł korbowody do kontowania po 20-30 zł sztuka płyn olej i mechanik 5 stówek i pewnie termostatu nie ma bo karton ba chłodnicę się zakłada a to tylko 35 zł oryginał.

HondaMtx    120

To teraz pozostalo silnik zrobic i bratu w rece ciagnika nie dawac :D Bo przez take osoby jak Twoj brat @pawelll mechanicy maja konkretny zarobek, a wlasciciele ciagnikow musza bulic ciezkie pieniadze.

andrzej612b    87

No po remoncie ciągnik będzie jak nówka - czyli żadna strata - he coś tak ...a może to tylko przypadek .

Edytowano przez andrzej612b

Tomasz78    321

tylko kup orginalne części a nie podrube a z termostatem to jak kto uważa ja nie mam przynajmiej chłodnica nie zamarznie

seweryn20    582

Bo trzeba płyn nalać a nie termostat wyrzucać. O roli jaka spełnia termostat poczytaj w temacie temu poświęconemu.

UrsusFan1222    23

tylko kup orginalne części a nie podrube a z termostatem to jak kto uważa ja nie mam przynajmiej chłodnica nie zamarznie

@ Tomasz 78 przepraszam ale co ma termostat do zamarzania chłodnicy ? :lol:

@Balcerek te głowice za 200 zł to chyba z gównolitu.

pawelll48    272

Powiem tyle, że wykosztowaliśmy się już w C-360 w listopadzie ponad 2tyś. A jak jeszcze kapitalka dojdzie to już masakra. Termostatu nie było jak już kupiliśmy ją...

pawelll48    272

Ale coś jeszcze trzeba będzie kupić? Panewki? Na razie uświadomiłem brata o powadze z sytuacji. Trzeba tylko tacie jeszcze powiedzieć, dzwonić po mechanika i kasę szykować (chyba będzie ściepa na 3 :) - ja nie czuję się winny, ale już wolę dołożyć i kupić lepszy zestaw naprawczy)

PS. Z tej firmy mam też pompę hydrauliczną 33,5l/min ;)

Edytowano przez pawelll48

balcerek1    91

Pisałem w poście wyżej.Poszukaj przeczytaj.

Panewki-50 zł

naprawa i kontowanie korbowodów 20-30 zł.

Głowice na sprawdzenie i do zrobienia cały koszt remontu głowic 550 zł

Jak któraś pękła to 200 nówka.

seweryn20    582

Z założonym termostatem i zalanym układem wodą przy wyjeździe w 15 stopniowy mróz na pole woda w chłodnicy zamarznie bo stoi w miejscu dosłownie a jest chłodzona przez wentylator. A czasem nawet to nie pomaga trzeba zasłonić chłodnicę. Dla tego co lepsi magicy wyrzucali go żeby cały czas krążyła i mieszała się z cieplejszą z silnika. Jak by zalanie płynem nie było lepsze. Szkoła starych dziadków co siekierami traktory w kółku reperowali. Dziś takie podejście do sprawy to nic innego jak zacofanie.

pawelll48    272

Głowice oglądałem i nie są pęknięte.

Ale czy konieczne jest ich remont? i kontowanie korbowodów?

Chodzi mi o to, aby wszystko hulało,a np. sprawdzanie głowic to jest wyrzucanie kasy w błoto - dlatego pytam czy to konieczne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?