Ursusc385

Wydmuchuje olej

Polecane posty

Filipoo    14

nic nie ma niaj ona jest po to by był ręczny chamulec z dwóch stron bo jak zauwazysz jak zaciągasz reczny to ona się się obraca no i pedały sprzęgło/hamulec na niej są tylko ostroznie zakładaj te simeringi zeby ci się przypadkowo nie rozerwały bo czasami mozesz jechać jeszcze raz do sklepu po nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,u mnie sie to samo dzieje :) .Filipoo jesteś pewny ze można tą ośke wyjąć be problemu?Bo inaczej to sie nie da wyjąć tego oringa,chyba B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Aby wyjać tą ośke to wbrew pozorom trzeba troszke nieraz pokombinować, na tej ośce są 3 wpusty po jednym na każdą dzwigienke od ręcznego hamulca, no i trzeba to tak pokolei sciągać nie zawsze to tak łatwo schodzi .Dopiero gdy rozbierzesz już te elementy to wyciągasz ośke i możesz wyjąć simeringi. Niewiem jak jest u Ciebie ale ja już miałem wytartą tą ośke i wymieniłem ją na nową przy okazji.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

z tymi wpustami to prawda ale jak sciagnał pedał sprzęgła i mu się oska ruszyła to racej problemu nie bedzie miał ze sciągnieciem tgo no i chyba zauwazy ze coś takiego tam jest bo wkoncu ma to ściągnąć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Mówicie o wałku przechodzącym przez skrzynie, na którym są pedały zamocowane.

Nowy wałek w większości wypadków nie rozwiąże problemu. Ani uszczelniacze.

 

Po prostu obudowa skrzyni jest już wyrobiona. Fabrycznie nie ma tam żadnych tulejek !!!.

Żeby zrobić to dobrze trzeba rozwiercić skrzynię i wstawić tulejki. ewentualnie lekko rozwiercić skrzynię no i nadspawać wałek, a następnie obtoczyć.

 

Jeżeli ktoś nie ma na tym wałku luzu i uszczelniacze trzymają odpowiednio to jest farciarzem i szczęściarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no i zazwyczaj jest wałek wytarty ale to też rzadkość a simering pomoze jeśli ośka nie jest wytarta bo obudowa mmoze się wtyrzeć ale simering pomoze przy dobrej ośce bo jest przy brzegu na zewnątrz o tak zwana tyleja a to raczej tylko otwór jest głębiej i tam się oska zapiera a jeśli to się wytrze to naprawdę jakię wadliwy materiał mam 3011 z 62 roku i napewno ma za soba kupe roboty i jakoś mi te simeringi pomogły i nic nie jest wytarte w miejscu przechodzenia tej ośki :D wię spokojnienalezy sprawdzić i wtedy kombinować jak coś jest nie tak a te 3 zł nikogo nie zbawi wydasz 3 zł i mozesz mieć spokuj a nie odrazu to przerabiać zawsze najmniejszym kosztem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Nie wiem czy o tym samym gadamy. W każdym bądź razie jak się wałek przechodzący przez skrzynię trochę podetrze to będzie źle bo opadnie i będzie naciskał raz na dolną a raz na górną krawędź uszczelniacza. Jeśli zaś korpus skrzyni się wytrze to będzie tak samo, też opadnie wałek. I tak źle i tak nie dobrze.

Można skrócić na uszczelniaczu sprężynkę no i jakiś czas jest ok. Nie cieknie. Ale też do czasu.

Wszystko zależy od stopnia wytarcia korpusu.

Wałek można wymienić zawsze. Korpus skrzyni troszkę gorzej doprowadzić do porządku.

 

To co piszę jest poparte 35 letnim doświadczeniem mojego ojca mechanika no i moim 7 letnim(jak na razie:D).

 

A co do sprawdzenia, to oczywiste jest, że najpierw sprawdzamy i kombinujemy jak najtaniej zrobić, przecież nikt nie rzuci się od razu na rozwiercanie skrzyni, wstawianie tulejek, wymianę wałka itd, skoro może sprawdzić czy czasem sam uszczelniacz nie pomoże. Chyba to co piszę jest logiczne.

 

Robiąc te nasze jak ja to mówię "zbyry" to trzeba zawsze przygotować się na różne warianty.

Wielokrotnie zaczynało się od pierdoły, a kończyło na poważnym remoncie.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak się uprzesz to pierścienie wydłubiesz i założysz bez wyciągania wałka i spuszczania oleju. W starszym ciągniku trzeba się liczyć z tym że jak otwór tak wałek może być wyrobiony. Na pewno będzie się pocić... ważne żeby się nie lało. Ja mam 4011 z 1972 roku wymieniłem tylko uszczelniacze nie ma ubytków i nie kapie. Ale pedały mają smarowanie he he bo wilgotne jest. To i tak sukces jak na 40-letni traktor.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Juz sobie poradzilem, wozkiem widlowym podnioslem przod ciagnika bo nie chcialo mi sie oleju spuszczaC :) odkrecilem pedaly wsadzilem nowe simeringi i jest git, nic nie cieknie jezdzilem w polu wrocilem i nadal sucho ;) jest to 40 z 73 roku :) sladu wytarcia w skrzyni nie ma, a oske mam nowa :) tutaj prezentuje foto pacjenta :)

 

p5220490960x720.jpg

 

Dzieki wszystkim za pomoc, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Ja też mam ten sam problem ale już widzę znalazłem odpowiedz.

Korzystając z okazji prosiłbym tego kto jest włascicielem fotki tego ursuska by zmierzył mi całe ramiona lusterka długość szerokośc tam gdzie sa lusterka przykręcone i tam gdzie mocowanie jest przykręcone do ciągnika.

Muszę takie sobie dorobić i szukam wymiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Korzystając z okazji prosiłbym tego kto jest włascicielem fotki tego ursuska by zmierzył mi całe ramiona lusterka długość szerokośc tam gdzie sa lusterka przykręcone i tam gdzie mocowanie jest przykręcone do ciągnika.

Muszę takie sobie dorobić i szukam wymiarów

 

Prosze :D

 

 

wymiaryxb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Nie potrafiłem znaleźć odpowiedniego tematu, a bardzo pilnie potrzebuję odpowiedzi na to pytanie, więc jestem zmuszony dodać nowy temat. Otóż wczoraj podczas kuligu brat trochę przy szarżował C-360 z kartonem przed chłodnicą i traktor się zagrzał wypluwając olej spod korka. Proszę szybko o odpowiedzi czy czasem nie do czyniło się jakiś wad technicznych. Słyszałem, że pierścienie mogły pójść...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

No i ma przedmuch - coś jak piszesz , przy okazji - warto dotrzeć głowice a tak w o gole to takich kulików się nie robi - bo ktoś wymyślił że komuś może stać się krzywda ale nie pisali że to może być ciągnik ...he .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dziwne, powinien szybciej wywalić płyn (wodę) z chłodnicy.Chyba że silnik był już padalec :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Był zalany petrygiem który podczas wysokiej temp. został wyrzucony do pojemnika "wyrównawczego".

Zwróciłem mu później uwagę na to aby patrzył! Dzisiaj próbowałem go odpalić,ale tak jakby rozrusznik nie chciał za łapać, nawet nie zakręcił!


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

A jaki jest koszt naprawy np. wymiana pierścieni, panewek i tak na "oko" robocizna mechanika?


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj