rosek11

Zetor 7745 jaki pług ?

Polecane posty

rosek11    0

Dzień dobry,

Panowie, zakupiłem Zetora 7745 i będę przymierzał się do zakupu pługów, stąd pytanie, czy do takiego ciągnika lepszym rozwiązaniem będą jakieś zagonowe 4 czy obrotowe 3. Dodam, że pola orne są na równej powierzchni. Może ktoś z Panów posiada jakieś odpowiednie pługi to takiego Zetora?

Dziękuję, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Napisz jaki masz budżet, masz kamienie na polu? Podaj więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosek11    0

W kwestii budżetu to myślę do 6 tyś zł. Pola które posiadam są czyste od kamieni. Dotychczas użytkowalism 4 grudziądzkie. Klasa ziemi 3-4.

2 minuty temu, danielursus3p napisał:

Mam odpowiedni, akpil 4x35.

Mogę foto i lokalizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Zagonówka 4 złapie mu za kołem 3 w obrocie nie... Chłopina napisał że ma pola równe to jakiego dobrego zagona będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Najpierw podaj budżet. Ja ostatnio znalazłem znajomemu zagonowy pług Unia Grudziądz 4 skiby w śmiesznie niskiej cenie. Elementy robocze jak nowe. Najważniejsze pług jest prosty. Z takiego zakupu będziesz bardziej zadowolony niż z zajechanej obrotówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja mam 7745 i w 4 grudziądzkiej nie miał szans. Dopiero jak odjelismy jedna Skibę dawał radę. Za mało koni. Chyba że masz słabe ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

My mieliśmy zagonowy, wymieniliśmy na obracalny, dorobiliśmy łapę do wały, kupiłem podwójny wał cambella, choć wymienię pierścienie na podwójny kołeczkowy crosskill. Za zagonowym ciągałem podwójną kolczatkę, ale za słabo ubijała. Nie jestem też za nadmiernymi obciążeniami do traktora. Lepiej ciut węższy ale by miał lżej. Zagonowego większego niż 4 x30 bym nie ciągał, a z kolczatką miałby co robić, a może i miałby za ciężko. Obracalny to 3 x 30 z wałem, lub 3x35 bez wału. Jak dla mnie optymalnie.

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Lepiej wziąć z regulacją szerokości, poza tym 3x 40cm będzie lepszy, mniejszy opór i mniej elementów do wymiany, lemieszy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosek11    0
5 minut temu, jaco512 napisał:

Lepiej wziąć z regulacją szerokości, poza tym 3x 40cm będzie lepszy, mniejszy opór i mniej elementów do wymiany, lemieszy itd.

a jaki taki pług możesz polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

u mnie 7745 chodzi w lemkenie opal 110 na zabezpieczeniu kołkowym. Jest to trójka. Ciągnik nie ma z nim problemów. Super orze w każdych warunkach. Gdy jest bardzo sucho a jest mus, żeby zaorać to pochylam korpusy aby dłuta ostrzej atakowały. Ciągnik ma wtedy ciężej ale warunki nie powstrzymają. Gdzie np unia kobuz 4 skiby (blisko 600kg) ślizga się po wierzchu. zakres regulacji bardzo duży i łatwo ogarnąć. W kobuzie brakowało regulacji pierwszej skiby (zetor z tyłu rozstawiony na max). Mogę dodać, że pracuje nim bez żadnych obciążników na przodzie- celowo zdejmuje ładowacz. Sama masa ciągnika jest wystarczająca do pracy bez znoszenia i wietrzenia przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Lemken to dobre pługi, ładnie orzą, tylko autor pisał że szuka coś do 6 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Oczywiście ,jeśli ze zwykłą trójką sobie radzi to niby czemu z obrotową miałby nie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ogólnie przyjmuje się że kilka koni więcej potrzeba do obrotowych. To z jakim sobie poradzi zależy od warunków, rodzaju gleby i ukształtowania terenu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

A niby dlaczego kilka koni więcej?jeśli się orze na tym samym polu.Taka sama głębokość,ta sama szerokość na Skibę.Czy dlatego że jest cięższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
9 godzin temu, rosek11 napisał:

Powracam z pytaniem, czy według Was 7745 poradzić sobie z takimi trójkami obrotowymi? Dzisiaj planuje jechać i obejrzeć. 

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-rolniczy-vogele-3-skibowy-CID757-IDKTo1u.html

ło panie przy moim lemkenie 120 to wygląda jak piórko jak w miare zadbany to bierz i sie nie zastanawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosek11    0

analizuję zakup tych pługów.... obawiam się, że kukurydzy nie przyorają. Szukam ewentualnie jakiegoś zagona na wyższej ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Do kukurydzy to lemken 110 na wysokiej słupicy ale cena to ok x3.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj