Kanzas14

Problem z przyczepą d47

Polecane posty

Kanzas14    0

Witam mam problem kupiłem niedawno przyczepe d 47 na wszystkie 3 strony wywracała i po opuszczeniu wchodziła w zabezpieczenia tak samo było przy wożeniu kukurydzy a teraz przewoziłem zboże ze stodoły na dmuchawę i gdy kiprowalem do tyłu to skrzynia zeszła około 15-20cm na bok a podłoże było równe gdy opróżniłem i spróbowałem na pusto działo się to samo 

Liczę na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Przegiąłeś skrzynię prawdopodobnie, te przyczepy nigdy nie były najlepsze do tylnego wywrotu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

na oryginalnych zawiasach niema co do tyłu kierować .przegub to na kule. i będziesz miał spokój tak to strach stać obok tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Tłok stoi prosto czy ciągnie w bok? Możesz przyłożyć coś np. profil do ramy sprawdzić czy jest prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanzas14    0
9 minut temu, jaco512 napisał:

Tłok stoi prosto czy ciągnie w bok? Możesz przyłożyć coś np. profil do ramy sprawdzić czy jest prosta

W bok idzie

9 minut temu, aprochota napisał:

na oryginalnych zawiasach niema co do tyłu kierować .przegub to na kule. i będziesz miał spokój tak to strach stać obok tego

A koszt duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

ja w swojej d55. zapłaciłem coś około 1000 zł kule plus robocizna. ale naprawdę warto to zrobić jeśli się chce na tył wywracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanzas14    0

Ja ją uniosłem może z max 20-25 cm to chyba nie pogiąłem nic a jeśli tak to gdy bede wywracał na bok to będzie coś krzywo czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Na bok będzie normalnie wywracać, te ramy w d47 są miękkie i łatwo się wyginają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Unieś skrzynię i przyłóż coś prostego do ramy, nawet sznurek naciągnij od przodu do tyłu, to wtedy sprawdzisz, nie bez powodu tłok stoi krzywo, jak nie rama to któreś ucho jest krzywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Kanzas14 napisał:

Witam mam problem kupiłem niedawno przyczepe d 47 na wszystkie 3 strony wywracała i po opuszczeniu wchodziła w zabezpieczenia tak samo było przy wożeniu kukurydzy a teraz przewoziłem zboże ze stodoły na dmuchawę i gdy kiprowalem do tyłu to skrzynia zeszła około 15-20cm na bok a podłoże było równe gdy opróżniłem i spróbowałem na pusto działo się to samo 

Liczę na pomoc

ten typ tak ma niestety


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wątpię żeby skrzywił od razu ramę. Pewnie luzy już są na tylnych uszach. Jak dużo nie będziesz jej używał to można by je spróbować zniwelować podkładkami lub tulejkami.  To taka naprawa na krótko ale u mnie pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Przyczepy D47 mają jedną poważną wadę, nie można ich przeładowywać. Ma 4,5 tony ładowności i nie należy tego przekraczać. Jak ktoś zrobił do niej nadstawki 50cm wysokie i sypie 7 ton zboża, bo się zmieści i wywraca do tyłu, to potem zdziwienie, że rama się krzywi albo łamie. Albo przy standardowych burtach nasypane ziemii lub piasku powyżej burt i też wysypuje do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
1 godzinę temu, Kanzas14 napisał:

I na tył bedzie można?

Tak. Ja teraz wjeżdżam nawet na pryzmę kukurydzy przy odwożeniu i do samego końca podnoszę bez kłopotu. A wcześniej na równym się krzywiło. Popodkładałem tam chyba jakieś stare łożyska. Musisz po prostu najpierw obadać z której strony jest krzywo ucho i tak podkładać by zniwelować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Przyczepa prawdopodobnie była kiedyś prostowana i naprężenia które były w ramie nie zostały usunięte . Możesz zdjąć pakę i spróbować ją prostować jeśli się uda to wspawać z blachy 5 mm zamknięcie profila z zewnętrznej strony i już po temacie koszt prostowanie (lepiej na zimno) arkusz blachy 2x1 m docięcie i wspawanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanzas14    0
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Przyczepa prawdopodobnie była kiedyś prostowana i naprężenia które były w ramie nie zostały usunięte . Możesz zdjąć pakę i spróbować ją prostować jeśli się uda to wspawać z blachy 5 mm zamknięcie profila z zewnętrznej strony i już po temacie koszt prostowanie (lepiej na zimno) arkusz blachy 2x1 m docięcie i wspawanie  

Nie wydaje mi się żebym zgiął pake jutro spróbuję jak wywraca na boki do pewności

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

pisałem ramę dolną  a nie pakę- pakę można jedynie złamać nie wyciągając sworzni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanzas14    0
2 godziny temu, RU68 napisał:

pisałem ramę dolną  a nie pakę- pakę można jedynie złamać nie wyciągając sworzni 

Rama jest taka jak była wtedy jak wywracala do tyłu to było ok a teraz nawet pusta to leci na jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj