Jxu95

Zakup nowego traktora 90-120km

Polecane posty

Jxu95    1

Witam. Mam zamiar zakupu ciągnika o mocy około 90-120km. Mam ofertę na steyra kompakta HILO 95km za 171tys netto. Obawiam się trochę tego silnika 3.4. Ma ktoś może taki ciągnik lub podobny z tym silnikiem i mógłby coś wiecej o nim powiedzieć? Po głowie chodzi mi tez John deere 5090m za 200netto. Ten byłby już z silnikiem 4.5. Warto dołożyć te 30tys? Lub może coś innego ciekawego w podobnych pieniądzach się znajdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Silnik 3.4 dość udana konstrukcja jako główny może być za mały. Da też case o mocy 120 koni z silnikiem 4.5l chyba vestrum. Myślę że warto dołożyć te kilka tys. Ciągnik kupujesz na kilka lat więc lepiej być zadowolonym z zakupu niż się męczyć w polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jxu95    1

@cinek1808

Vestrum ma silnik 4.5 (taki jak mam w obecnym jxu, z którego jestem bardzo zadowolony) jednak vestrum jest na skrzyni CVX co za tym idzie cena wychodzi taka albo i większa jak za maxxuma 125 na zwykłej skrzyni. Raczej wolałbym trzymać się tego budżetu powiedzmy 200netto, ponieważ zakup będzie bez żadnego dofinansowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

steyr bardziej awaryjny niż NH, jak nie urok to sraczka w pracy jest i 3 letni i strzegli było robione i przedni most też miał awarie, przewody handlowe też pekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jxu95    1

Z tym ze steyr jest bardziej awaryjny od nh to się raczej nie zgodzę. Jest to przecież to samo co case i nh z tym ze  w steyrze jest minimalnie lepsza jakość wykonania w porównaniu do takiego case np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

John deere te nowe to już nie są traktory, same naklejki zostały i kolor. Zobacz sobie może na jakąś Kubote, w mojej okolicy coraz więcej ich jeździ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Te mniejsze steyry tak jak np Nh T5 i odpowiedniki case są wykonywane w tej samej fabryce więc mówienie że ten czy ten bardziej awaryjny to kwestia jak kto użytkuje i też szczęścia. 

Wpisałeś przedział do 120 Km i myślę że taki większy ciągnik będzie mniej awaryjny niż te ok 90 KM. Jeżeli  te 115-120 km nie jest za dużo to bym się rozgadał za czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jxu95    1

Traktor będzie pracował na około 45ha, głównie przy pługu 4x40, talerzówce 3.2m, rozrzutniku 8t i paszowozie 8m3. Zakup będzie za gotówkę wiec pod uwagę biorę raczej nowy w przedziale 90-100km lub coś używanego około 120km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Bierz ponad 100 koni najlepiej 120 i więcej. 90 koni za mało do takiego areału. Ja bym się nie zamykał tylko na te dwie marki. Teraz zima jest , masz więcej czasu pojeździj po delarach może dostaniesz ciekawą propozycją w rozsądnych pieniądzach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jxu95    1

Mam właśnie dobra ofertę ale na kompakta 95. Sam wolałbym tez coś koło 120km ale ciężko coś ciekawego w tych pieniądzach, ewentualnie używany. A nowy to jednak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Dlaczego bez PROW? 

W tych pieniądzach nie kupisz nic nowego. Te silniki 3.5 litra to jest za mało do pługa 4x40. Będziesz musiał trzymać obroty 2000. 

Ile zakładasz że będziesz tym ciągnikiem robił 300 godzin?

Szukaj używki. Tylko zapłać jakiemuś mechanikowi żeby przejrzał ci ten sprzęt, Niekiedy sprzedawcy dają gwarancje 1 rok na głowne podzespoły. W moim rejonie ludzie na taki areał to mają ludzie nh t5 albo t6 albo odpowiedniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Jak chcesz używke to NH T6030, w cenie są te traktory ale bardzo dobre, pracowałem takim, 125 koni, 6,7 litra silnik i na te 45 hektarów będzie idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj