kozaczyna99

Mzuri pro till uprawa pasowa

Polecane posty

kozaczyna99    0

Witam stoję przed zakupem siewnika na PROW prosiłbym użytkowników o opinię czy warto przejść w ten system siewu mzuri i jak to wychodzi w plonach, oraz czy siejecie zboże po zbożu. Testować testowałem mój traktor bez problemu ciągnął maszynę 4m jednak proszę o opinię jak to wychodzi na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jeden rok jest super wszystko pięknie, drugi rok lipa tak jak w tym, wszystko do przesiewania. Napewno nie ma w tym żadnej stabilizacji. Jeśli jesteś ryzykant to bierz 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Słoma będzie zbierana czy zostaje na polu jeśli tak to będzie się zapychało i pole wygląda jak poligon wojskowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem  trochę u Francuza i jak siał tym np poplony to nie wszędzie zdawało egzamin jak było więcej słomy z pszenicy. Ziarno nie było głęboko lub resztki wchodziły pod ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0
7 godzin temu, tomek1974 napisał:

przecież taki siewnik ze 300 tyś kosztuje  

No trochę więcej bo około 400 tyś

6 godzin temu, jaco512 napisał:

Słoma będzie zbierana czy zostaje na polu jeśli tak to będzie się zapychało i pole wygląda jak poligon wojskowy

Planowany jest zakup brony mulczowej oraz siew pod lekkim skosem w stosunku do scieżek technologicznych

Edytowano przez kozaczyna99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
9 godzin temu, kozaczyna99 napisał:

Posiadasz taki siewnik ?

 Nie ale widziałem zasiewy w dwóch gospodarstwach rok temu i w tym, tragedia. Oczywiście zalezy to tez od wielu innych czynnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Zauważyłem że jednak glebę trzeba ruszyć po zbiorach talerzówką lub gruberem  i dopiero strip till  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0
9 godzin temu, Mich9 napisał:

 Nie ale widziałem zasiewy w dwóch gospodarstwach rok temu i w tym, tragedia. Oczywiście zalezy to tez od wielu innych czynnikow

No w moim rejonie 3 rok z rzędu panowała susza i niedaleko jest taki siewnik no i co roku to wygląda bardzo ładnie

8 godzin temu, przemekuliski napisał:

ten siewnik chcesz kupić typowo na usługi? dużo się wnuków Czajkowskiego jest na rynku

Głównie na swoje potrzeby ale jeżeli ktoś będzie chciał to na pewno zrobię usługę 

45 minut temu, tomek1974 napisał:

Zauważyłem że jednak glebę trzeba ruszyć po zbiorach talerzówką lub gruberem  i dopiero strip till  

Lepsza jest brona mulczowa, po talerzówce lubi się przypychać szczególnie jak jest za głęboko ruszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0
7 minut temu, przemekuliski napisał:

ciekawe tylko jak to da rade ta bronią mulczowa po rzepaku przed pszenica, gdzie sakosewy trzeba 2 razy ruszyc

Zawsze jest jeszcze tzw herbicyd totalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0
1 minutę temu, tomek1974 napisał:

ciekawe  gdyby mzuri miał talerze tnące na początku ,jak by szło ?

Mzuri ma talerze tnące i robią robotę ja siałem na testach bez talerzy a do sąsiada przyjechali robić usługę z talerzami i fajnie to szło a słomy było bardzo dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj