SebaMazowieckiePL

Kabel Masowy (Minusowy) iskrzy przy podłączeniu do Akumulatora - Ursus c360

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zmieniłem pradnice na alternator Jubana wzmocniony.

kabel czerwony podłączyłem tam gdzie przewód plusowy na rozruszniku a kontrolke od starego kabla po prądnicy .

Podłączając kabel Plusowy nic się nie dzieje ale gdy przypinam mase do akumulatora to biegun (-) iskrzy .

Akumulator był pod prostownikiem. (12.8A)

IMG_20201126_112440.jpg

IMG_20201126_112449.jpg

IMG_20201126_112432.jpg

ma123    10

ja miałem taki problem w c330 ze mi cały czas rozładowywało akumulator wina źle podpięta kontrolka przewód od alternatora  biegł odrazu do akumulatora po podpieciu kabla z akumulatora do zarówki + i kabel od alternatora - kontrolka zaczeła swiecić a po odpaleniu gasla tak jak powinno być. a ty zdemontowałeś regulator moze tak jak ja źle podpiołeś kable sprubuj odpiać kable od alternatora i zobaczysz czy przestanie

Agrest    8854

Nie wiem jak w c360, ale ja w c330 miałem plus na masę i przy przejściu z prądnicy na alternator trzeba było najpierw zamienić przewody na biegunach akumulatora 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

bezbarwny    441
7 godzin temu, SebaMazowieckiePL napisał:

Witam.

Ostatnio zmieniłem pradnice na alternator Jubana wzmocniony.

kabel czerwony podłączyłem tam gdzie przewód plusowy na rozruszniku a kontrolke od starego kabla po prądnicy  

z tego co sobie przypominam, to ten stary kabel po/przy prądnicy, podłączony jest po drodze do regulatora napięcia(który teraz jest zbędny, bo masz wbudowany w alternator)  Przy alternatorze, musi biec bezpośrednio do kontrolki. Jeśli jest inaczej, to nieprawidłowo podłączyłeś. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ENDURAK91
      Witam mam problem podłączyłem dwie fanfary pneumatyczne pod przewody zasilające fabryczny klakson i niestety nie działają ale jak spuszcze powietrze z układu pneumatycznego to elektrozawory się otwierają co zrobić aby to działało?
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Potrzebuję szybkiej porady. Po nocy nagle nie zapalił mi ciągnik. Jak chcę zapalić na krótko to się nie da bo na iskry nie ma. Dodatkowo jeszcze gdy chcę zapalić gasną kontrolki oleju i ładowania. W czym może być problem? czyżby rozrusznik? Akumulator ma rok więc jest dobry.
    • Przez ROLNIK7
      Tak jak w tytule, chciałbym usłyszeć opinie na ich temat. Są one zamiennikami Magnetona, a produkuje je jakaś litewska firma. Pojawiły sie one niedawno na Allego, a ich cena jest kusząca ponieważ taki rozrusznik kosztuje w granicach 350zł, jak wiadomo nowego Magnetona za taką kasę sie nie kupi. Piszcie co o tym myślicie!
    • Przez waldek315
      jak wam długo działa włącznik do kierunkowskazów bo mi tak ok rok i nie wiem czym go zastąpić żeby tak szybko się nie psuł
    • Przez włodek
      Witam,
      W związku z tym że deska w 3p raczej nie jest jakoś bardzo pojemna i miejsca w niej mało, chciałem zapytać czy jest jakiś wskaźnik którym można zastąpić ten od temperatury lub ciśnienia powietrza ale żeby dodatkowo pokazywał jeszcze inne parametry silnika? Mogę też zastąpić oba gdzie np jeden będzie wskazywał ciśnienie powietrza i ładowanie a drugi ciśnienie oleju i temperaturę oleju. Konfiguracja oczywiście dowolna. Można oczywiście przykręcić gdzieś do kabiny dodatkowe dwa od ładowania i ciśnienia oleju ale nie o to chodzi. Wolał bym to mieć na desce razem z innymi wskaźnikami. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj