miles3147

Ursus 4514 Alternator i sprężarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miles3147    42
Witam. Posiadam Ursusa 4514 ze starą kabiną (1996) w którym alternator jest razem ze sprężarką. Czy jest taka możliwość i jeśli jest, to czy ktoś próbował to przerobić tak jest jest w nowym typie, żeby sam alternator był po lewej stronie a sprężarką tak jak jest i można by ją było odłączyć? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

jest taka możliwość potrzebujesz tylko pompe wody na dwa paski i troche inwencji twórczej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Pompa wody na dwa paski, mocowanie do alternatora i krzywy wlew oleju. Rozkrecic, skrecic, podpiac kable i cieszyc sie. Jeszcze zobacz czy miejsce w masce masz, powinno byc delikatne wyciecie. Nie wiem jaki sens ma ta przerobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42
Ogólnie cały układ u mnie jest zasilany na dwa paski. To da się to zrobić bez wymiany pompy wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Niby po co chcesz przenosićw nowszym koło pasowe na pompie wody jest na trzy paski. Jeden na alternator a dwa na sprężarkę i ta ma sprzęgielko i dzwignię do załączania .coś ala c360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Chcę przenieść, bo sprężarka cały czas ma jakieś wibracje i się rozkręca a mocowania pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42
jacek3773 napisał:

A sprężarka ci potrzebna

Nie potrzebna. Górny uchwyt był pęknięty. Został wymieniony na nowy. Dolny uchwyt odkręcił się z dwóch śrub. Został dokręcony i wszystko jest na ścisło ale jednak przy obrotach 1700-2100 występują wibracje całej sprężarki. Paski klinowe są jeszcze oryginalne ale nie mają żadnych ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Przecież na 4 śruby jest spręzarka przykręcona do podstawy to jak ci się może telepać.

Jak już chcesz to wyrzuć sprężarkę i w to miejsce załóż altka .musisz jeszcze zaślepić zasilanie i spływ oleju kompresora. Używany altek na szrocie 50zł ( albo orginał ) plus mocowania i koło pasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Właśnie dzisiaj znowu pękł ten górny napinacz. Całe szczęście, że nie wpadł w chlodnice tylko zatrzymał się na pompie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj