artur04c

Claas Arion 640 - Tylny podnośnik nie działa.

Polecane posty

artur04c    14

Witam, mam problem w Arionie 640, otóż nie było żadnego problemu podczas orki. Wróciłem do domu ciągnik nie był ruszany przez 2 dni po odpaleniu tylne ramiona się nie podnoszą. Nie działa sterowanie z błotników, jak i z wewnątrz ciągnika, na EHR nie ma żadnego błędu tak samo na terminalu nie ma błędu. Ehr odblokowuje sie normalnie, diody świecą normalnie na opuszczanie/podnoszenie, ale ramiona w ogóle nie reagują. Kręcenie pokrętłem do nic nie zmienia. Szukałem cewki, żeby ręcznie wymusić podnoszenie/opuszczenie, ale nie mogę tego zlokalizować. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Ciągnik stoi z podczepionym pługiem. Jakieś porady? Pozdrawiam Artur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Może to będzie głupia podpowiedź, ale nie masz czasem przesuniętej dźwigni hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy18_8    2
u mnie w axionie ręczne cewki którymi możesz podnieść i opuścić podnosnik są pod kabina bliżej lewego tylnego koła takie 2 obok siebie cewki i na górze tych cewek są przyciski musisz bardzo mocno je wcisnąć. wejdź od tylu miedzy lewe kolo a skrzynie a powinieneś je widzieć. a co do awari . hydraulika na zewnątrz i wspomaganie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Cewki znalazłem i podnosi tylko 5 cm to znaczy wysuwa się tylko 5 cm siłownik, jak wysunę siłowniki na te 5 cm ile można to z błotnika z wnętrza ciągnika można opuścić ramiona, ale podnieść juz nie. Hydraulika działa bo balast mam 1t i bez problemy podnosi tuz przedni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy18_8    2
hmm ja miałem kiedyś tak ze plug podnosił ale opuścić wgl nie szło. agropol jarych z okolic kepna rozwiązali problem , na module były zimne luty i luźne pokrętła od tego modulu z diodami Góra dol z prawej strony w kabinie . wygląda podobnie coś z elektryka jest nie tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Właśnie przed awarią jak orałem bo po orce odstawiłem ciągnik na 2 dni i po odpaleniu juz podnośnik nie reaguje, ale przed tym zajściem w ciągniku nie działał poślizg to znaczy sam mi nie podnosił podnośnika względem poślizgu kół, terminal pokazywał, że koła mają poślizg nawet 100% na ehr ustawione ze przy 40% ma podnosić a tego nie robił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy18_8    2
to błąd moze leżeć po stronie mechanicznej , możesz mieć wyrąbane bolce punktu ciągu i nie będzie wiedział że ma podnieść ciegiel, lecz to nie zmienia faktu ze podnośnik powinien i bez tego się podnosić i opuszczać w trybie ręcznym . moim skromnym zdaniem stawiał bym na jakąś awarie elektryczna . ale elektromechanikiem nie jestem tylko zwykłym rolnikiem 😃 i mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Dnia 25.11.2020 o 11:36, artur04c napisał:

Witam, mam problem w Arionie 640, otóż nie było żadnego problemu podczas orki. Wróciłem do domu ciągnik nie był ruszany przez 2 dni po odpaleniu tylne ramiona się nie podnoszą. Nie działa sterowanie z błotników, jak i z wewnątrz ciągnika, na EHR nie ma żadnego błędu tak samo na terminalu nie ma błędu. Ehr odblokowuje sie normalnie, diody świecą normalnie na opuszczanie/podnoszenie, ale ramiona w ogóle nie reagują. Kręcenie pokrętłem do nic nie zmienia. Szukałem cewki, żeby ręcznie wymusić podnoszenie/opuszczenie, ale nie mogę tego zlokalizować. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Ciągnik stoi z podczepionym pługiem. Jakieś porady? Pozdrawiam Artur. 

Udało się naprawić? co było powodem awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Rozmawiałem z serwisantem Claasa (bardzo rzetelny i miły, północno środkowa część Polski), który poinformował mnie o najgorszej usterce i na przypadkową usterce, bardziej trzymał się tej przypadkowej usterce bo jak bym miał ta najgorszą to oznacza, że jestem rzeźnikiem ciągnika (a tak nie jest :D wszystko na czas zrobione) i to związało się z usterką, którą opisałem na innym poście. Prawdopodobnie kawałek plastiku powędrował w bok zaworowy i zablokował cewki (dziwne było, że awaryjnie tylko podnosił 5 cm co serwis sam sie zdziwił bo jak podnosi to powinien do samej góry podnieść), ale po rozmowie z serwisantem i wymuszeniu hydrauliki tylne ramiona zaczęły normalnie funkcjonować. Ja stawiam na to, że problem tkwił w którym aktualnie problemie szukam rozwiązania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Chodzi o te kawałki plastiku tak mniemam. A serwisant nie podpowie z czego mogły się wziąć? Wg. mnie to bez rozbiórki się nie obędzie, bo za dużo się tego wysypało z filtra a nie wiadomo czy jeszcze po skrzyni się częćć nie wala. Tylko nie wiadomo gdzie szukać , w skrzyni czy tylnym moście.

IMG_20210102_135045.jpg

IMG_20210102_135106.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Ja podejrzewam, że to coś od sprzęgła dlatego tak szarpie, ale bez rozebrania nic sie nie dowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Witam terz mam problem z podnośnikiem arion 610 zacina się to znaczy jak go kupilem to raz poraz się zacinał przycisk od podnoszenia ,po jakimś czasie pszeszlo na przycisk od opuszczania w czoraj jehalem gleboszem i zaczął się zawieszać i podnosiłem z zewnątrz z błotnika, na moment się odblokowywal by powili w trakcie jazdy znowu się blokuje i na końcu pola muszę zastosować procedurę rozblokowania raz zaskoczy raz nie i znowu muszę na zewnątrz z błotnika proszę o jakąś radę ciagnik ma przepracowane 2300 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Sprawdź czy przycisk w podłokietniku odbija prawidłowo bo może on się przycinać i nie podniesie/opuści, a z błotnika będzie miało chęć to robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
16 godzin temu, artur04c napisał:

Sprawdź czy przycisk w podłokietniku odbija prawidłowo bo może on się przycinać i nie podniesie/opuści, a z błotnika będzie miało chęć to robić. 

Dzis przy orce hyba znalazłem błąd bo się poprawiło chociaż na panelu jeszcze raz po raz miga wykrzyknik na czerwono i skacze zielona strzałka stylu przy siłowniku poruszałem czujnik i prześlemy WD zobaczę jak będzie dalej w orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Ktoś kiedyś na forum miał diagnostykę migania wykrzyknika, który podświetla się na czerwono i trzeba policzyć ile mignięć i w jakich odstępach. Na Cebis by pokazał co go boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj