artur04c

Claas Arion 640 - Tylny podnośnik nie działa.

Polecane posty

artur04c    2

Witam, mam problem w Arionie 640, otóż nie było żadnego problemu podczas orki. Wróciłem do domu ciągnik nie był ruszany przez 2 dni po odpaleniu tylne ramiona się nie podnoszą. Nie działa sterowanie z błotników, jak i z wewnątrz ciągnika, na EHR nie ma żadnego błędu tak samo na terminalu nie ma błędu. Ehr odblokowuje sie normalnie, diody świecą normalnie na opuszczanie/podnoszenie, ale ramiona w ogóle nie reagują. Kręcenie pokrętłem do nic nie zmienia. Szukałem cewki, żeby ręcznie wymusić podnoszenie/opuszczenie, ale nie mogę tego zlokalizować. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Ciągnik stoi z podczepionym pługiem. Jakieś porady? Pozdrawiam Artur. 

pawel656    83

Może to będzie głupia podpowiedź, ale nie masz czasem przesuniętej dźwigni hydrauliki?

Wiadomość z agroFakt.pl

siwy18_8    2
u mnie w axionie ręczne cewki którymi możesz podnieść i opuścić podnosnik są pod kabina bliżej lewego tylnego koła takie 2 obok siebie cewki i na górze tych cewek są przyciski musisz bardzo mocno je wcisnąć. wejdź od tylu miedzy lewe kolo a skrzynie a powinieneś je widzieć. a co do awari . hydraulika na zewnątrz i wspomaganie działa?

artur04c    2

Cewki znalazłem i podnosi tylko 5 cm to znaczy wysuwa się tylko 5 cm siłownik, jak wysunę siłowniki na te 5 cm ile można to z błotnika z wnętrza ciągnika można opuścić ramiona, ale podnieść juz nie. Hydraulika działa bo balast mam 1t i bez problemy podnosi tuz przedni. 

siwy18_8    2
hmm ja miałem kiedyś tak ze plug podnosił ale opuścić wgl nie szło. agropol jarych z okolic kepna rozwiązali problem , na module były zimne luty i luźne pokrętła od tego modulu z diodami Góra dol z prawej strony w kabinie . wygląda podobnie coś z elektryka jest nie tak ...

artur04c    2

Właśnie przed awarią jak orałem bo po orce odstawiłem ciągnik na 2 dni i po odpaleniu juz podnośnik nie reaguje, ale przed tym zajściem w ciągniku nie działał poślizg to znaczy sam mi nie podnosił podnośnika względem poślizgu kół, terminal pokazywał, że koła mają poślizg nawet 100% na ehr ustawione ze przy 40% ma podnosić a tego nie robił. 

siwy18_8    2
to błąd moze leżeć po stronie mechanicznej , możesz mieć wyrąbane bolce punktu ciągu i nie będzie wiedział że ma podnieść ciegiel, lecz to nie zmienia faktu ze podnośnik powinien i bez tego się podnosić i opuszczać w trybie ręcznym . moim skromnym zdaniem stawiał bym na jakąś awarie elektryczna . ale elektromechanikiem nie jestem tylko zwykłym rolnikiem 😃 i mogę się mylić

ptaszyna    160
Dnia 25.11.2020 o 11:36, artur04c napisał:

Witam, mam problem w Arionie 640, otóż nie było żadnego problemu podczas orki. Wróciłem do domu ciągnik nie był ruszany przez 2 dni po odpaleniu tylne ramiona się nie podnoszą. Nie działa sterowanie z błotników, jak i z wewnątrz ciągnika, na EHR nie ma żadnego błędu tak samo na terminalu nie ma błędu. Ehr odblokowuje sie normalnie, diody świecą normalnie na opuszczanie/podnoszenie, ale ramiona w ogóle nie reagują. Kręcenie pokrętłem do nic nie zmienia. Szukałem cewki, żeby ręcznie wymusić podnoszenie/opuszczenie, ale nie mogę tego zlokalizować. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Ciągnik stoi z podczepionym pługiem. Jakieś porady? Pozdrawiam Artur. 

Udało się naprawić? co było powodem awarii?

artur04c    2

Rozmawiałem z serwisantem Claasa (bardzo rzetelny i miły, północno środkowa część Polski), który poinformował mnie o najgorszej usterce i na przypadkową usterce, bardziej trzymał się tej przypadkowej usterce bo jak bym miał ta najgorszą to oznacza, że jestem rzeźnikiem ciągnika (a tak nie jest :D wszystko na czas zrobione) i to związało się z usterką, którą opisałem na innym poście. Prawdopodobnie kawałek plastiku powędrował w bok zaworowy i zablokował cewki (dziwne było, że awaryjnie tylko podnosił 5 cm co serwis sam sie zdziwił bo jak podnosi to powinien do samej góry podnieść), ale po rozmowie z serwisantem i wymuszeniu hydrauliki tylne ramiona zaczęły normalnie funkcjonować. Ja stawiam na to, że problem tkwił w którym aktualnie problemie szukam rozwiązania. 

ptaszyna    160
Napisano (edytowany)

Chodzi o te kawałki plastiku tak mniemam. A serwisant nie podpowie z czego mogły się wziąć? Wg. mnie to bez rozbiórki się nie obędzie, bo za dużo się tego wysypało z filtra a nie wiadomo czy jeszcze po skrzyni się częćć nie wala. Tylko nie wiadomo gdzie szukać , w skrzyni czy tylnym moście.

IMG_20210102_135045.jpg

IMG_20210102_135106.jpg

Edytowano przez ptaszyna

artur04c    2

Ja podejrzewam, że to coś od sprzęgła dlatego tak szarpie, ale bez rozebrania nic sie nie dowiem ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemek99
      chodzi mi o ich awaryjnoesc i dostep do czesci i ich cene?
    • Przez Piotr.W
      Witam. Ciągnik Arion 520 problem jest z układem paliwowym CR. Denso silnik John Deere 4,5L 16V.  Objawy usterki: obroty silnika spadają i wzrastają podczas pracy.
      Dokładniej. Podczas pracy silnik pod obciążeniem pracuje prawidłowo,nie czuć spadku mocy wystarczy ,że zrobię krótką przerwę np 2 minuty  w pracy bez gaszenia silnik ma wtedy obroty 850obr/min wznawiam prace a on mi zaczyna spadać z obrotów np: gaz ustawiony na 2000obr. i samoczynnie ujmuje prawie do 850obr. i tak kilka razy. Wtedy ja mu redukuje bieg bo nie jest w stanie się pozbierać i wkęcić ponownie na ustawione obroty. Trwa to może minute aż mu przejdzie to samo i pracuje normalnie aż znowu do kolejnej przerwy. Tak jakby ktoś dodał gazu i odejmował gaz.
      Zero objawów dymienia  ten silnik po prostu nie kopci na luzie i pod obciążeniem (dużym) jedynie przy odpaleniu puści czarnego bączka zwłaszcza na zimnym.
      Wymieniona pompka zasilająca (orginał nie zamiennik) pompe główną nic to nie pomogło.
      Wymienione filtry paliwowe na nowe MAN filter
      Zbiornik paliwa przy smoku sprawdzony nie ma tam nic było trochę szlamu piasku wyczyszczone nadal przerywa. Przewody drożne do filterka wstępnego.
      Wymieniony zawór SCV orginalny DENSO   294009-0260 nie pomogło nic. Zawór wymieniłem na nowy ponieważ oring był uszkodzony na starym i twierdził serwisant claas że on może być wadliwy. Po wpięciu komputera twierdzi że dobże pompa dawkuje paliwo.

Jedni twierdzą ,że sterownik silnika jest uszkodzony drudzy ,że pompa do sprawdzenia nie sztuką jest wydać kasę na nowy sterownik silnika a później może okazać się że był dobry.
      Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

• Przez gospodarstwo85
      Witam może ktoś miał taki przypadek Claas Axion C-matic rok2009  bład 7986  skrzynia wpada w tryb awaryjny podczas jazdy wyzuca na luz a pozniej do 10km/h. Zapala sie również mruga na chwile kontrolka od cisnienia na skrzyni
    • Przez artur04c
      Witam, jak w temacie, Ile g powinno być w klimatyzacji, pacjent claas Arion 640 cebic 2008r,
    • Przez Pawel194
      Witam. Jestem posiadaczem claas ares 697 problem jest z miękka osią. Oprócz tego że mam luz na sworzniu na którym jest czujnik i urywa blachę (Jestem na etapie jego wybijanie, jest zaliczony ani drgnie) mam błędy, jak go kupowałem to działała więc chce to usprawnić.
      Dioda miga 2razy i 1raz po kalibracji tzn według mnie, ustawilem oba czujniki żeby miały ta sama wartość. Chyba pomogło bo dioda miga 1raz w jednakowych odstępach. Co dalej??? Jak mogę ja zresetować czy jej uruchomienie bez kompa jest możliwe? Bo nie reaguje ani do góry ani do dołu jest w środkowej pozycji ogólnie amoryzuje.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj