Korals

Łubin

Polecane posty

Korals    3

Witam 

Jakie nawozy pod łubin wąskolistny Karo zastosować, próbki glebowe pH 5,9 potas średni, fosfor, średni magnez średni 

Klasa gleby od 4a do 6 

Przedplon pszenżyto ozime 

Po zasianiu czym zwalczyć chwasty dwuliścienne i jednoliścienne oraz kiedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
1 godzinę temu, przemekuliski napisał:

pryska przed wschodowo, starczy 100kg polifoski pod korzen

Jaki oprysk, jaka Polifoska? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3

Słyszał ktoś coś o nawozie Plonovit, skład taki sam jak Polifoska 6 a cena dużo niższa, nadaje się pod łubin? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
Przed chwilą, przemekuliski napisał:

ty wgl coś uprawiałeś? bo trochę pytania nie poważne zadajesz

Dlaczego dziwne, bo szukam oszczędności na nawozach? 

3 minuty temu, Korals napisał:

Fakt, łubin chcę zasiać pierwszy raz ale dlaczego dziwne, bo szukam oszczędności na nawozach? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

to kalkulator i liczyć a nie na gotowi, tańsze a sprzedaj skład każdego


wdg mnie to uprawa lubinu nie ma żadnej podstawy ekonomicznej, jak się urodzi to ceny nie ma a jak jest cena to plony nie ma i wraz na zero, po zbiorze trzeba wiać za każdym razem a jak owies się trafi to już na nasiene się nie nadaje. to ma sentyment tylko jeśli chcesz posiac dla dopłat ale to wtedy nie ma co pchać się w koszty tylko nawet w nie prane pole rozsiac lejkiem, zabronowac i zostawić a potem jak urośnie znów ztalerzowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
3 minuty temu, przemekuliski napisał:

to kalkulator i liczyć a nie na gotowi, tańsze a sprzedaj skład każdego

No to piszę przecież, że skład taki sam praktycznie tylko 1 kg azotu mniej ale chcę się zapytać czy ktoś to stosował i czy są jakieś widoczne różnice między Plonovit a Polifoska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Najlepiej zero nawozu bez kosztów bo przyjdzie suchy rok i lubiny będą szły pod pług bo nic nie urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Najlepiej zero nawozu bez kosztów bo przyjdzie suchy rok i lubiny będą szły pod pług bo nic nie urosnie

Skąd pewność, że będzie suchy rok? A bez nawozu to nie wiem czy na takiej słabej ziemi bez nawozu coś urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
13 minut temu, Korals napisał:

Skąd pewność, że będzie suchy rok? A bez nawozu to nie wiem czy na takiej słabej ziemi bez nawozu coś urośnie 

Masz swój materiał siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

W tym roku łubin to totalna porażka przynajmniej z tego co widziałem w okolicy. Te siane późno początkiem lub połową kwietnia na prawdę ładnie wzeszły i nieźle się zapowiadało ale potem stanęły w miejscu, zielsko ich zarosło i poszły do zniszczenia. Wydaje mi się, że już lepiej próbować z grochem jeśli ziemia jako tako na to pozwala. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
5 godzin temu, stempos1980 napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał jest to uprawa wysokiego ryzyka i nieopłacalna ekonomicznie 

To jaka roślina strączkowa jest opłacalna ekonomiczne na taką słabą ziemie w dodatku nieopodal lasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3
43 minuty temu, przemekuliski napisał:

lepiej reczke posiac

Gryka ma być lepsza od łubinu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj