Kondzio342

PLUG DO CIAGNIKA 95KM

Polecane posty

Kondzio342    5
Witam. Stoję przed zakupem plogow do moje ciagnika massey ferguson 4255. interesuja mnie marki LEMKEN,gregoire besson, kuhn. chodzi oplug 4 skibowy bo ziemie lekkie, natomiast cos juz na zabezpieczeniu non stop. zainteresowany jestem używkami nawet do remontu. Proszę użytkowników o poradę i spostrzeżenia na co zwracać uwagę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

4 obrotowa na non-stop to za dużo na ten ciągnik, albo 3 obrotowa na non-stop albo jakaś lekka 4 na kołku, chyba że lubisz katować maszyny i na przód jakaś bomba 1t i po 2-3 latach ciągnik do remontu.

W tym lemkenie w galerii bez dobrego ciężarka na przodzie będziesz niebo oglądał.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

mam tura wiec może nie będzie źle a one ważą jakas tone tak mówił własciciel. A jaki model polecacie pługów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
8 minut temu, Kondzio342 napisał:

A jaki model polecacie pługów?

polecam Krone 4 obrotową na kołku,sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597
Kondzio342 napisał:

mam tura wiec może nie będzie źle a one ważą jakas tone tak mówił własciciel. A jaki model polecacie pługów?

Jak chcesz, ale szkoda maszyny, ja swój ciagnik wielkości podobnej do twojego podpinalem pod 4 na kolku, 380kg obciaznikow z przodu, to tyle że podniósł ale na pole bal bym się jechać, jak siadalem na ramie przy 4 korpusie to przednia os szła do góry, to co tu mówić o dolozeniu zabezpieczenia non-stop, pług to huard qr65t, ciagnik new Holland T5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Ja do swojego kupiłem duża 3 obrotówkę. Do 54cm na skibę więc 162cm przy maksymalnym rozstawie. Jak masz pewność i koniecznie chcesz 4 skiby to polecam pottinger Servo 25 Nova. Ustawienie szerokości skiby 33-37-41-45 cm. Pług  lekki i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

No niby tak u nas sa gleby lekkie dwa ze licze tak lekki plug jak lemken opal 110 licze ze uciągnie. sam plug 750kg plus system nonstop licze ze 350kg waży. wiec licze ze 1100kg spokojnie da rade agregat uprawowy siewny który ma 1200kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

do tej mocy to 3 obrotowa szkoda maszyny do wiekszego ja do zetora 105km zapiolem 4 obrotowke jak obrocilem zabujalo calym ciagnikiem i kupilem 3 obrotowa szeroko rozstawilem na 48 cm i jest ok


brat ma nh 95km i tez 3 w obrocie ciaga


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Pytanie do tych co mają trójki obrotowe kvernelanda.  O ile można przesunąć pług na np. hydraulicznym bocznym przesuwie tak zwanej pierwszej skiby aby odorać ostatni przejazd od miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
23 godziny temu, edi89 napisał:

Ja do swojego kupiłem duża 3 obrotówkę. Do 54cm na skibę więc 162cm przy maksymalnym rozstawie. Jak masz pewność i koniecznie chcesz 4 skiby to polecam pottinger Servo 25 Nova. Ustawienie szerokości skiby 33-37-41-45 cm. Pług  lekki i solidny.

Jaki pług do swojego kupiłeś?

@Kondzio342 nie zacytowało mi posta I nie było wiadomo do kogo pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Liczcie sobie 30km na skibę i poco utrudniać sobie życie przy pługu obrotowym. Te min. 10km mocy dobrze jak jest zapas np. na suche lata, górki czy podmokły teren miejscami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja swoim MF 6140 90KM oram 4 Huard qr65t na kołku. Radzi sobie dobrze, pola zazwyczaj płaskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597
3 skiby czy 4?? jak trzy to ok, cztery może być ciężko
Możesz próbować 4 na kolku ale nie non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22
Dnia 19.11.2020 o 22:29, Kondzio342 napisał:

Witam. Stoję przed zakupem plogow do moje ciagnika massey ferguson 4255. interesuja mnie marki LEMKEN,gregoire besson, kuhn. chodzi oplug 4 skibowy bo ziemie lekkie, natomiast cos juz na zabezpieczeniu non stop. zainteresowany jestem używkami nawet do remontu. Proszę użytkowników o poradę i spostrzeżenia na co zwracać uwagę itp.

Kolego, ja swoim MF 4245 ( 85 KM ) ciągam własnie Lemkena X 110, czyli na sprężynach 4 x 35. Ziemie mam głównie 4 i 5 klasa, jest też trochę 3 klasy i glina. Na przodzie 450 kg obciążników. Jeśli chodzi o uciąg to nie ma żadnego problemu, tylko te Mf-y są krótki i może go bujnąć nieraz. Pług wg tego co znalazłem gdzieś w internecie waży około 930 kg czyli niedużo jak na 4 tonowy podnośnik. Zabezpieczenie na kamienie bajka, na zaorane kilkadziesiąt ha żądne dłuto czy lemiesz nie poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
raul7031 napisał:

Dnia 19.11.2020 o 22:29, Kondzio342 napisał:

Kolego no właśnie chodziło mi o taka poradę. Powiedz mi ogolnie opinie sa różne o zabezpieczeniu sprężynowym ze ciężko będzie miał i wogole. Ja mam tura i to dość takiego masywnego wiec nie powinno być problemu. Czyli śmiało kupowac i brać z zabezpieczeniem sprężynowy i najlepiej lemken mi się wydaje bo jest zrobiony w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22
2 godziny temu, Kondzio342 napisał:

Kolego no właśnie chodziło mi o taka poradę. Powiedz mi ogolnie opinie sa różne o zabezpieczeniu sprężynowym ze ciężko będzie miał i wogole. Ja mam tura i to dość takiego masywnego wiec nie powinno być problemu. Czyli śmiało kupowac i brać z zabezpieczeniem sprężynowy i najlepiej lemken mi się wydaje bo jest zrobiony w miarę ok.

Masz 10 KM mocniejszy traktor od mojego, do tego tur, który na pewno waży przynajmniej 2 razy tyle co u mnie wszystkie obciążniki, zresztą można jeszcze coś do łyżki włożyć i odstaje dalej, dlatego myślę że powinien być stabilniejszy przy tym pługu niż u mnie, choć u mnie nie jest tak źle, pług jest bajka jeśli chodzi o kamienie tak jak pisałem, teraz nie wiem co to urwany lemiesz. Jedyna wada przynajmniej u mnie, to kolo transportowo kopiujące które wystaja poza ostatnią skibę i jest problem z odoraniem przy plocie albo w przypadku wysokiej granicy. Ale są modele z kółkiem metalowym które chyba da się tak ustawić żeby ostatnia skiba kryła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
raul7031 napisał:

2 godziny temu, Kondzio342 napisał:

A powiedz mi tak czy lepiej taki plug do delikatnego remontu odmalowania wymiany czy kupic w miarę odnowiony. Kólko kopiujące robia tak ze można ustawić cały czas do góry gdzies tak widzialem ze dospawal taki uchwyt fajne rozwiązanie. ze go blokował u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22
1 godzinę temu, Kondzio342 napisał:

A powiedz mi tak czy lepiej taki plug do delikatnego remontu odmalowania wymiany czy kupic w miarę odnowiony. Kólko kopiujące robia tak ze można ustawić cały czas do góry gdzies tak widzialem ze dospawal taki uchwyt fajne rozwiązanie. ze go blokował u góry.

Ale nie wiem czy utrzymasz na samym podnośniku pług, ja kupiłem w tym roku za 14 tys. niemalowany, część elementów była przez poprzedniego wlasciciela wymieniona na nowe oryginały Lemkena, część na zamienniki firmy Rolland. Dłut jeszcze nie zmieniałem ale kupilem już Waryńskiego po 50 zł. Za malowane od razu cena wyższa nawet ponad 20 tys. a dobra farbę kupisz za 200 czy 300 zł już z podkładem, więc nie wiem czy nie lepiej to zrobić samemu. Czasem coś na ramie może być zamalowane choć nie mówię, że to reguła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj