PawelACX

Termostat ursus 1614

Polecane posty

PawelACX    0

Witam z czego pasuje termostat do Ursus 1614 słyszałem że z BMW E30 ale niewiem z jakiego silnika dokładnie bo posiadm BMW E34 2.5 tds i czy z takiego BMW nadał by się termostat czy musze kupić orginalny 

adikpl1    242

Grosze kosztują termostaty czy wyroby termostatopodobne?

Zetor 70011316, 89005904, 78005006 w swoim pudełku sprzedaje prawdopodobnie termostat Wahler 4030.78. podobno pasuje do UR II 8211-16245 więc może i do 16 podejdzie

Z kolei "MERA-PNEFAL" Zakład Elementów Automatyki Przemysłowej w Białymstoku produkuje termostaty: Ursus C-385 (silnik /eng. 6 cyl.) 1222, 1224: MERA TV-36 89005904 Ursus C-385 (silnik /eng. 4 cyl.) 912, 914, 932, 934, 1012, 1014, 1042, 1044: MERA Tv-37 80005902 obydwa z temp. otwarcia 77 stopni. W swoim katalogu do Zetorów UR II 8011, 8045, 12011, 12 podają termostat MERA Tv-93 z temp. otwarcia 83 stopnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

samtech84    65

Nie ma potrzeby kombinować z jakąś rzeźbą i wsadzaniem termostatów z innych silników. Mera, Ursus to naprawdę dobre jakościowo termostaty i śmiało można je zakładać. Jak ktoś chce coś zagranicznego to poszukać gdzieś termostatu Behr, swego czasu miały fajną konstrukcję, ponieważ zamiast dziurki odpowietrzającej miały taki ząbek wycięty, który sprawiał, że jak był syf w układzie to nie zatykało się odpowietrzenie.

Wahler już od dawna (mniej więcej od 2008) miał wśród swoich pracowników sabotażystów :P jeśli nawet do jednego z najbardziej popularnych silników ich termostat, pomimo, że był dedykowany to nie pasował, ponieważ był za mały.

W pudełkach Zetor są teraz termostaty Motorad.

Druga sprawa mamy XXI wiek i tylko KMGY potrafi zrobić taki czujnik temperatury, który pokazuję prawdę, reszta to totalny chłam.

debrzyna    1449
9 godzin temu, adikpl1 napisał:

Grosze kosztują termostaty czy wyroby termostatopodobne?

Kupując nawet najdroższy to i tak sa to groszowe sprawy moim zdaniem. Jak kogoś nie stać na termostat to lepiej niech sprzeda traktor i idzie na etat

PawelACX    0

Z tego co słyszałem to te termostaty orginalne to jakieś badziewie ale niewiem czy to prawda bo mam świeżo wyremontowany śilnik więc chce założyć coś porządnego czyli te orginalne ursusa można śmiało zakładać?

samtech84    65

Śmiało można zakładać. Zainwestuj również w porządny czujnik temperatury KMGY, reszta będzie pokazywała zanizone wartości.

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez Domin151
      Witam nie mogłem znajść rozwiązania więc postanowiłem załorzyć nowy post 
      Więc mianowicie na wolnych obrotach w moim ursusie 912 coś rzęzi po wciśnięciu sprzęgła ustaje  dzięk jakby wychodził z okolić skrzyni pośredniej (dzwięg  podobny jak wydaje betoniarka) 
      Może wie ktoś coś na ten temat z góry dzięki za jakąkolwiek odpiedz. 
    • Przez mateunia19
      jak sądzicie jak będzie się sprawował ten ciągnik z pługiem polskim 4x30 na podwyższonych korpusach?
      jaki bieg wykorzystujcie w orce? dzieki za wpisy
    • Przez Ziomek3213
      W jakich krajowych ursusach ciężkiej serii były montowane oryginalnie skrzynie 4 biegowe??????????  Chodzi mi  o 6 cylindrowe
    • Przez Jobi
      Witam poszukuję książki instrukcji napraw ciągnika ursus 912 w wersji elektronicznej może być pdf lub zdjęcia. Z góry dziękuję.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj