Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

u nas tak kombajn sie udalo ustawic ze czysty prosto po kombajnie na szczescie był i obyło sie bez czyszczenia i sprzedany 

damian12345    45
46 minut temu, Agrest napisał:

Ponoć glifo wchłania się do 6h.

Z adiutantem pewno tak szybko go nie spłuka.

Prawie natychmiast to 5minut czy godzina?

W zależności od miejsca od 0 min do 30 min. Był dany sklejacz na bazie gumy arabskiej i kwasek na zakwaszenie. Nie uśmiecha mi się tam 2 razy jeździć.

Agrest    25982

Ta guma chyba musi wyschnąć by działać?

Na razie deszcz co chwila, to obserwuj. Tam gdzie 30 minut jest szansa, tam gdzie lunęło w trakcie zabiegu to doopa.

W sadzie raz spłukało mi po 15min. Efekt był słaby, ale jakiś był

czesio200    3400

Po glifo to może lać zaraz i i tak zadziała. Ktoś z Wlkp ma na sprzedaż łubin? Po 10latach tej uprawy i tegorocznym  plonie 50kg ha zostałem bez nasion na przyszły rok. 

czesio200

Witam mam pytanie odnośnie desykacji łubinu, późno siany miałem zamiar go przyorać ale całkiem obiecująco wygladał ,  oczywiście pryskany od jedno i dwu lisciennych, mimio  to zaczęła wychodzić chwastnica dostała deszczu i teraz jest masakra, nie zdążyła go zadusić części strąków jest brązowa jakieś 40% reszta zielona lub zielono brązowa i tu moje pytanie czym to zdesykować żeby ziarno nadawało się jeszcze na jakiś poplon (wiem że trzeba poczekać aż większość strąków będzie ''grzechotać" tylko nie mam pomysłu czym to przeprowadzić) oraz czym pryskacie od chwastów żebym nie powtarzał tego samego błędu  w przyszłym roku bo jeśli tak to ma wyglądać że zasieje opryskami I za 1.5 mc mi chwasty wychodzą to chyba odpuszczę sobie i będę siał tylko na poplony 😂

GABBER85    1378

a co to  za choroboa grzybowa (?) że łubin gnije  miejscami, sam czubek  przy wysokosci rosliny 20cm to ok3cm od góry, nad pierszym lisciem, czy m to załątwic?

>>>>>> 

warchest    253

dobrze ze mi udalo sie skosic łubin teraz po tyhc deszczach bedzie strzelał niesamowicie i starty bedą 

Janeczko    68

Mam sporo habra możecie podpowiedzieć jak ustawić wialnie jakie sita itd ? 

Drugie pytanie myślicie że w mierniku wilgotności przy ustawieniu grochu (brak łubinu w menu) wyjdzie w miarę wiarygodny wynik ? Miernik na zgniatanie 

kacper83    0

Podeśle ktoś jak albo czym siac jakie zabiegi przeprowadzic aby cos urosło bo sa checi żeby zasiac a nigdy nie mialem do czynienia z łubinem 

kacper83    0
Dnia 23.07.2023 o 21:19, Celownik07 napisał:

Dzis omlucone ~5ha ( zdjecie z najlepszego kawalka- 1ha = zajal caly rozrzutnik). Jutro mlynkowanie i ważenie. Postaram sie zrobic jakies zestawienie "zyskow i strat"- chocby w przyblizeniu bo za kombajn zaplacilem "przysługą w przyszlosci" ale kosil calosc ok. 5h (heder 2,5m) z przerwami na wysypanie, piwko,obiad itp. Tona zostaje u mnie na przyszly rok, 300kg dla kombajnisty (za frajer) a reszta olx. Cala kasa wedruje na doinwestowanie tej gospodarki. Dzieki Panowie za pomoc i rady! 

IMG_20230723_142218.jpg

Witam podeślesz w skrócie co i jak robiłes jakie zabiegi itd kiedy siałeś itp

thor1984    688

u was też ludzie nasiali łubinu? Spojrzałem na ogłoszenia a tam w promieniu 15 km 25 ogłoszeń

Przemq    54

Ja za rok schodzę z 1.5 ha do 0.5 ha łubinu aby na poplony i do posiania w plonie głównym starczyło i tyle. Przy tych cenach nie opłaca się tego uprawiać niestety.

alvaro2    60

Ja jeszcze nie zebrałem bo problem większość strąków  jest sucha około 2 tygodnie temu użyłem zlepiacza ale miejscami trafiają się jeszcze całe zielone strąki czekać czy kosić

Matey    897

no pewnie ze kosic. Jeśli nie masz dużo chwastów to te zielone ziarna zaschna na pryzmie w kilka dni

KS Falubaz

Janeczko    68

Kiedy najpóźniej można posiać łubin? Mam mokre pole i zastanawiam się do kiedy max mozna żeby zebrać jakiś sensowny plon

Marecki2922    522

@Janeczko  szukaj odmian z krótkim okresem wegetacji np boruta , a posiejesz i tak dopiero wtedy gdy będziesz mógł wjechać na pole 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Janeczko    68

Musi być gorzki bo blisko lasu i sporo saren. Mam Oskara może uda się w maju zobaczymy jaki rok będzie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj