Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

DamianO1996    2

Ja swój łubin posiałem 5 kwietnia, 7 kwietnia opryskałem Linurexem. Po oprysku za jakieś 5 godzin spadł deszcz, ale raczej zadziałał. Jak jest chłodno, to łubin się ukorzenia, natomiast gdy słońce przygrzeje, to w tedy idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

a ja mam pytanie z innej beczki, czy jeżeli jutro 15 kwietnia wsiałbym łubin, czy moge liczyć jeszcze na jakiś taki średni plon czy dać sobie spokój ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja siałem 22 marca i jak dotąd siedzi w ziemi ma kiełek tak 3mm. zaczynam się trochę martwić że z mojej uprawy nic nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja sialem 27-28,03 pryskałem 29 korzeń ok 6cm i podejżewa że czeka na ciepło żeby wystrzelić do góry jestem dobrel myśli co do niego.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie posiałem wczoraj łubin i nie wyrobiłem się już z opryskiem. Cały dzień dziś leje to jak jutro by nie było to go pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Do kiełkowania daleko za 2-3 dni opryskasz i będzie dobrze.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidoor    0

Mój łubin siałem 21 marca i doskonale wykiełkował i już jest na wierzchu. Po siewie pole było walcowane tak że było bardzo twardo i łubin w ten sposób miał sporo wilgoci wokół siebie.

Mam tylko nadzieję że wytrzymał świąteczne przymrozki bo był już na wierzchu a u nas przy gruncie było do -8* C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Pomidoor - To ładnie Was tam przymroziło :unsure: ciekawe co ten rok nam jeszcze ciekawego przyniesie :o miejmy nadzieję że już nic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Posiałem łubin w sobotę i popryskałem afalonem, tyle że siałem po gorczycy zostawionej na zimę i po agregacie zostało się sporo samosiewów rzepaku i innych chwaściorów, które nie zdążyły uschnąć bo zaraz wieczorem poszedł deszcz, coś mi się wydaję że będę miał łąkę zanim łubin wzejdzie.

Czy mógłbym go walnąć glifosatem na kilka dni przed wschodami, tak aby ubić zielsko? Czy ubije i jednocześnie łubin?

Dodam że go dość głęboko posiałem i jest dobrze zakryty.

Bo nie wiem czy afalon sobie poradzi z samosiewami rzepaku i wyrośniętą gwiazdnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w etykiecie Afalonu - gwiazdnica jest jako "wrażliwa" tak samo gorczyca - o rzepaku ani słowa - ale myślę że skoro gorczyca po nim padnie to rzepak też powinien - jutro dokładnie się dowiem i napisze http://agrosimex.pl/pdf/products/afalon_dyspersyjny_450_sc.pdf


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czytam wasze posty,ale ja w tym roku z passowalam z lubinem,w zeszlym roku był zasiany,nawóz,opryski jak przyszlo co do czego,sarny mi go wymóciły,i na tym final sie zakończył,może złą odmiane dobrałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ale kiedy te sarny ci w szkodę wlazły ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiesz co jak sie już wykrztałcił,tylko czubki pozgryzały,ale to już po ptokach,

 

nawet byli z nadleśnictwa straty oceniać,szkode 100% stwierdzili,i sie na tym zakończylo,z nimi to jak walka z wiatrakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli w okolicy jest dużo saren to trzeba zastosować pewien "manewr" mianowicie brzegi pola obsiewa się odmianą gorzką (np. Łubin wąskolistny Mirela lub Oskar) a brzegi pola normalną odmianą słodką - zwierzęta jeśli najpierw wyczują gorzkie rośliny dalej w pole nie wejdą


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a no wiesz jest pewna zasada,zeby człowiek wiedział ze sie obali,to by się polożyl,no masz rację nie pomyślałam,ale chociaż sarny sie objadly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trzeba było je potem odstrzelić i na rożno :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z pewnością im smakowało :) a jaką miałaś odmianę tego łubinu ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem szczerze że nie pamiętam,i nie będe strzelała,odmiana słodka,ale to tak na marginesie się wam wtrąciłam w wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

jaki był odsetek saren na metr kwadratowy? B)

My mamy też ze 20-30 saren lekko, i miałem posiane 1 ha na międzyplon, to chole*y pękate chodziły, ale nie zniszczyły mi 100 %, więc zastanawiam się ile ich musiało być, ze uznali 100% strat.

Łubin Zeus-najsłodszy jaki może być :lol: , ale też i "najszybszy" :rolleyes:


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

O w morde :wacko: mam właśnie zeusa i saren bez liku :( na szczęście to tylko poletko 60 a i szwagier myśliwy może coś poradzi :)


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

zawsze można ogrodzić pastuchem elektrycznym - może to i nie pomoże - ale też i nie zaszkodzi


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja swój łubin ogrodziłem sznurkami na wysokości 1,5m i raczej nie przechodzą bo śladów nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj