Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

farmermf    80

A łubin gorzki masz ??? Tylko trochę daleko ;)

Nie mam tylko słodki.Kalif i Tarchalska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie pomocy. Wiem że Roundup obniża kiełkowanie łubinu, ale nim opryskałem przed zbiorem ale czy aż tak że mi nic nie zejdzie łubin. Ponieważ posadziłem w doniczce na parapecie i buraki już mi zeszły jęczmień też schodzi a łubin nawet nie pęka. Posiane było 9 dni temu. Chodzi o łubin wąskolistny gorzki

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na ilu nasionach zrobiłeś próbę?

Jeżeli glifosat był zastosowany wcześnie tj jak jeszcze nasiona rosły to jako substancja układowa przetransportowany został do nasion i mógł zabić zarodek. Może być tak że nic nie wykiełkuje. Nast5ępnym razem radzę wykorzystać Baste.Duże droższa ale działa powierzchniowo i podobno w niektórych przypadkach podnosi siłę kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

witam ma taki problem mam 2 ha i chce zasiać łubinu z jakąś inną co bedzie sie nadawać na poplon chce to skosić i mieć na poplon w innych latach. co proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Próbę wykonałem na 20 nasionach. Dziś posiałem w innej ziemi i zobaczę może z kwiatków zła ziemia była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Witam. Zasiałem 10 ha łubinu sonet i kupiłem linurex 500 SC żeby go opryskać lecz czas i pogoda nie pozwoliły, dziś widzę że zaczyna wschodzić i nie wiem czy mogę go tym środkiem pryskać po wschodach.

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jaki polecacie srodek na łubin poza afalonem i linurexem ? Bo jak pogoda pozwoli i działki wyschna bede siał łubin niedługo. Zeszły rok mnie odwórcił od linurexa - popadało mocno po oprysku i lipa wyszła nic nie powschodziło praktycznie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja pryskałem sencorem, ale to na własną odpowiedzialność. Co najważniejsze przytuli nie było, rumian gdzie niegdzie został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

kolego Pantera jak byś mógł to na meila podaj albo na forum bo z GG to ciężko będzie sie trafić

ludwik24@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną :) może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat. Chciałbym zasiać łubinem 1,5 ha ile daje się nasienia na 1 ha i kiedy najlepiej go siać. Jaka odmiana jest dobra na siew. Który łubin opłaca się zasiać Wąskolistny,biały czy żółty. Interesuje mnie również który dobry jest na przyoranie a który na ziarno. Czekam na odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

w fazie 3 liści łubinu Legato 500SC w dawce 150 ml do 180 ml w belgi ten środek jest zarejstrowany na łubin wąskolistny ja osobiście też stosuje w tej wyższej dawce ale na zakładach odrazu widać ale łubin czyściutki no wpierw szedł afalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

fordtw15 też kupiłem linurex 500 SC i jestem w takiej samej sytuacji jak ty tylko ja mam 5 ha łubiniu zasiałem go 2 kwietnia i miałem go popryskać w tym samym dniu i by było wszystko dobrze ale wystąpiła mała awaria i czekałem na części z 5 dni ale w tym czasie już pokiełkował i sie bałem go pryskać żeby go nie spalić ale myśle że dobrze zrobiłem ale też przed orką pryskałem pole KOSMKIEM 360 sl i myśle że nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

My sialiśmy łubin w czwartek, a pryskałem wczoraj wieczorem Linurexem bo czekałem aż wiatr się uspokoi, w tamtym roku pryskałem afalonem i efekt był bardzo dobry bez szkody dla rośliny.

Edytowano przez kamieniak89

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Witam

 

Panowie doradzcie minie!!! dzisiaj zasialem lubin "zeus" jutra palnuje do walcowac....dzis juz nie dalem rady. kiedy i czym go prayskac..czym nawozic i kiedy. dobra to jest odmiana na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Szukam pomocy ponieważ dostałem dzierżawę ale jest na niej sporo perzu i jak teraz to oszczędnie zrobić. Czy posiać łubin i od razu wykonać zabieg roundupem. Czy opryskać teraz roundupem, poczekać z tydzień i dopiero zasiać i opryskać Afalonem? Tylko że drogo wyjdzie na ten drugi sposób. Czy może zrobić agregatem opryskać Roundupem i poczekać z 2 dni i wtedy posiać łubin już bez stosowania Afalonu.

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1konrad    0

Osobiście wszystko zależy od tego jaki jest ten perz teraz , ponieważ jak zasiejesz w perzowisko , pozrywasz kłącza i może być później problem , a na pewno perz szybciej będzie rósł niż łubin.

W takim razie na początek glifosat , później 10-14 dni siew łubinu , kolejny zabieg po siwie przed wschodami , ale 1 l Roundupu w 100 l wody na ha (jeśli możesz tak ustawić opryskiwacz) , potem czekamy na chwasty i może dalej , lub wcześniej pendymetalina lub linuron , ale przed wschodami !!!

pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie do konca rozumie to przedf wschoidami powiadasz machnac glifostem czy juz afalaon lub linurex ? Bo mam podobna sytucaj to znaczy jutro sie okaze czy wezme to dziłke. Jest strasznie zaperzona i tak mysle coi by na niej zasiac czy zaorac i na sztuke owies a po zniwacz lub nawet przed glifosatem pojechac czy kombinowac cos z łubinem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No i sam nie wiem co zrobić. Ale czemu 100 l tylko na ha i tego zwykłego litrę? No mam taką możliwość tak ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

nie do konca rozumie to przedf wschoidami powiadasz machnac glifostem czy juz afalaon lub linurex ? Bo mam podobna sytucaj to znaczy jutro sie okaze czy wezme to dziłke. Jest strasznie zaperzona i tak mysle coi by na niej zasiac czy zaorac i na sztuke owies a po zniwacz lub nawet przed glifosatem pojechac czy kombinowac cos z łubinem :)

Ja takie działki to robię łubinem, po wschodach perzu gramicyd w odpowiedniej działce a przed zbiorem poprawka glifosatem i masz czystą działeczke. Jeśli uboga w składniki gleba to po łubinie wale nawozy i rzepak, jesli perz jeszcze wyskoczy to znów gramicyd i masz po rzepaku juz czystą działkę o dobrym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

W jakiej dawce zastosować gramicyd? I czy teraz zastosować i później siać czy jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj