Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

drobny    213

Też siałem 200kg i jest w sam raz,strąków od 3-5.Jako pierwszy pod koniec lipca pod kosę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Koledzy doradzicie, czy pryskanie w tak wysokiej temperaturze Prochlarzem wykonać dziś .Wczoraj dolało 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie Tango już siada na piachach i widać dużo większą redukcję strąków. W tym roku od 5 do 25 zawiązał i jest dość gęsty to tragedii może nie będzie tylko wody potrzeba...

IMG_20220629_064736.jpg

IMG_20220629_064837.jpg

IMG_20220629_065010.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Jakiego środka można użyć do desykacji łubinu oprócz glifosatu? Ktoś może praktykował jakiś środek i podzieli się doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Kiedyś na próbę w ręcznym opryskiwaczu rozpuściłem saletrę i pryskałem chwasty to słabo to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

To nie zadziała jak glifosat że uschnie wszystko tylko poparzy liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Łubin oskar siany 26.03 200kg opolskie. Antraknoza go dopadła, był oprysk spóźniony 22.06 0,7 tebu + 0,6 azoksy. W porównaniu do kontroli bez różnicy

20220706_133120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
damian12345 napisał:

Łubin oskar siany 26.03 200kg opolskie. Antraknoza go dopadła, był oprysk spóźniony 22.06 0,7 tebu + 0,6 azoksy. W porównaniu do kontroli bez różnicy

20220706_133120.jpg

u mnie siany 18.03 i jutro idzie już reglone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie Tango tak wygląda. Tam gdzie ziemia trochę lepsza to łubin zielony a tam gdzie piach to siadł. 

IMG_20220706_125108.jpg

IMG_20220706_124849.jpg

IMG_20220630_104606.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Koledzy jakis tydzień temu pierwszy zabieg Prochlarzem , czy poprawić jeszcze, jeżeli tak to czym, trochę go kreci. Mam siany dopiero na początku maja po części wytworzył straki , częściowo tworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
17 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

Koledzy jakis tydzień temu pierwszy zabieg Prochlarzem , czy poprawić jeszcze, jeżeli tak to czym, trochę go kreci. Mam siany dopiero na początku maja po części wytworzył straki , częściowo tworzy

Jak dałeś odpowiednią dawke to sobie poradzi. To nie działa tak od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj