Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

damian12345    45

Może troche zagłuszy chwasty, które narazie są poniżej łubinu.

 

20220608_170024.jpg

8 minut temu, Karol0134 napisał:

robicie jakieś zabiegi grzybobójcze w łubinie w okresie kwitnienia ??

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewiń do góry i znajdziesz odpowiedzi, ja osobiście łubin mam tylko do użytku własnego i do plodozmianu nie na zarobek 

Pszenzyto po łubinie 

20220609_114003.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
7 godzin temu, BartekMachnio napisał:

pytanie do wszystkich, które odmiany łubinu są najwyższe? Chodzi mi o to żeby nie kończył rosnąć na wysokości łydki tylko był chociaż około 70-90 cm 

Raczej gorzkie odmiany są wysokie , ale najwięcej ma znaczenie klasa gleby np. miałem Borutę to na 6 klasie miał 20cm a na 4-5 100cm 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870
7 godzin temu, Karol0134 napisał:

robicie jakieś zabiegi grzybobójcze w łubinie w okresie kwitnienia ??

Prokarb 0,75l na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 8.06.2022 o 14:12, Xion napisał:

.Na jesieni w rzepaku wyczyściłem cały perz od miedz stosując 2x1l labrador pierwszy strzał całe pole by samosiewy wykasować a drugi strzał jedna lancą od między i do zimy wszystko uschło. W tym roku poszedł 1strzał 2l labradora w łubinie i efekt słaby samosiewy siadły a perz jedynie się trochę przebarwił ale chyba będzie rósł dalej. Należało od między jeszcze raz objazd zrobić.

Labrador ma niską dawkę rejestracyjną. Na strzał trzeba dać 2.5 l minimum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
10 godzin temu, BartekMachnio napisał:

@Xion co dawałeś doglebowo jeśli to nie tajemnica ? Mojego nie pokazuje bo doglebowki nie bylo przez susze ale u Ciebie wyglada ladnie, moj ROLAND  zaraz bedzie konczyl kwitnac 

 

I pytanie do wszystkich, które odmiany łubinu są najwyższe? Chodzi mi o to żeby nie kończył rosnąć na wysokości łydki tylko był chociaż około 70-90 cm 

1,25 Snajpera +ponad 3l Stomp + adiuwant doglebowy było dość sucho wietrznie ale podziałało pryskane na noc 2godz po siewie i sam się dziwię bo czysciutko, odmiana Tango stanowisko po owsie. Jednoliścienne labradorem powschodowo załatwiłem tak jak to wcześniej pisałem. Perz od miedzy niekoniecznie ale tam gdzie stałem opryskiwaczem to łubin siadł po gramicydzie.

Edytowano przez Xion
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
10 minut temu, malaczarna napisał:

Czy przeoranie łubinu i siew drugi raz ma sens o tej porze?

Żadnego sensu  chyba że boisz się kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169
14 minut temu, malaczarna napisał:

Czy przeoranie łubinu i siew drugi raz ma sens o tej porze?

ale czemu taki pomysł? skoro coś tam rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1654

Mam dużo rzodkwi na części uprawy. 

Kwitnie. Chcę ją przeorać i zasiać znowu Lubin. Myślę tu raczej o przyszłym roku bo chce posiać na tej działce owies to będzie tej rzodkwi pelno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
malaczarna napisał:

Czy przeoranie łubinu i siew drugi raz ma sens o tej porze?

jako poplon jak najbardziej o zebraniu na nasiona zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Kwiaty odpadają z rośliny . Są bardzo kruche. Jak przetre roślinę to spadają. Aż żal się robi. Czemu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
16 godzin temu, malaczarna napisał:

Mam dużo rzodkwi na części uprawy. 

Kwitnie. Chcę ją przeorać i zasiać znowu Lubin. Myślę tu raczej o przyszłym roku bo chce posiać na tej działce owies to będzie tej rzodkwi pelno

Raczej oprysk w owsie zlikwiduje rzodkiew 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
Dnia 10.06.2022 o 10:38, Xion napisał:

1,25 Snajpera +ponad 3l Stomp + adiuwant doglebowy było dość sucho wietrznie ale podziałało pryskane na noc 2godz po siewie i sam się dziwię bo czysciutko, odmiana Tango stanowisko po owsie. Jednoliścienne labradorem powschodowo załatwiłem tak jak to wcześniej pisałem. Perz od miedzy niekoniecznie ale tam gdzie stałem opryskiwaczem to łubin siadł po gramicydzie.

3 litry stompa? ale aqua czy zwykłego 330ec i czy normalne były wschody czy nie było żółtych roślinek- no bo dawka powiem ci że konkretna😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
3 godziny temu, Pawel2678 napisał:

😉

 

 

3 godziny temu, Pawel2678 napisał:

3 litry stompa? ale aqua czy zwykłego 330ec i czy normalne były wschody czy nie było żółtych roślinek- no bo dawka powiem ci że konkretna😉

400sc ale jaki by nie był aby substancji czynnej przynajmniej 1200g było. Sam stomp to gówno dołożyłem bo mi zalegał w magazynie już 2lata. Chlorotoluron+ difenokonazol w snajperze więcej roboty zrobił. Fito bardzo nie było niewielkie przebarwienia na biało na liściach. Ale czysto to się liczy.

IMG_20220612_112838.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.06.2022 o 07:50, Krzysztof81 napisał:

Prokarb 0,75l na ha. 

 

Dnia 10.06.2022 o 07:58, drobny napisał:

Ja polecę 125g Tebukonazolu

Na antraknozę ?

 

4 godziny temu, stempos1980 napisał:

A jakimi śor walczycie z antraknozą w tym sezonie

Adam ja dziś chcę zrobić pierwszy i nie wiem czym , bo lekko go zaczyna skręcać po ostatnich deszczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Tak polecę tebu na antraknozę,rok temu nie było problemy ze strąkami

Oskar,gorzki 

 

oo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj