Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Uszek1988    107

targa jest nalistna ale każdy oprysk zadziała lepiej po opadach pytanie czy i kiedy one nastąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Łubin wąskolistny Zeus pryskany przedwschodowo boxerem przepuścił dużo zielska. Czy mieszanka labradora w dawce 1,2L i legato(diflufenikan)0.2 będzie bezpieczna? Do jakiej fazy można pryskać łubin od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dff nigdy nie stosowałem powschodowo myślę że spali łubin, sprawdź co Ci przepuscil pierw 

Dnia 15.05.2022 o 19:52, jarecki napisał:

te wyzej podane srodki zniszczą perz na kilka lat , czy go przychamują na jeden sezon ?

U mnie pole 3 lata temu był łubin robiłem fusillade dawkę perzowa  i aż miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
13 godzin temu, tom1989 napisał:

Łubin wąskolistny Zeus pryskany przedwschodowo boxerem przepuścił dużo zielska. Czy mieszanka labradora w dawce 1,2L i legato(diflufenikan)0.2 będzie bezpieczna? Do jakiej fazy można pryskać łubin od chwastów?

Pryskałem w tamtym roku łubin dawką legato 0,2 w fazie pąka i nic mu nie było ale oprysk na jedno i dwuliścienne robiony osobno, komosy diflufenikan nie załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Czyli lepiej jechać teraz np. na jednoliścienne a za tydzień na dwuliścienne ? Czy jednak mogę połączyć te dwie substancje, a planuje dać 1,7l/ha fusilade oraz 0,2l dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
8 minut temu, KubaMF napisał:

Czyli lepiej jechać teraz np. na jednoliścienne a za tydzień na dwuliścienne ? Czy jednak mogę połączyć te dwie substancje, a planuje dać 1,7l/ha fusilade oraz 0,2l dff

Oddzielnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Dzięki, mam jeszcze pytanie. Czy jeśli posiałem gorzkiego 140-150kg/ha i jest dość rzadki to będzie coś z tego na ziarno czy to nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34
1 godzinę temu, eagle19 napisał:

Pryskałem w tamtym roku łubin dawką legato 0,2 w fazie pąka i nic mu nie było ale oprysk na jedno i dwuliścienne robiony osobno, komosy diflufenikan nie załatwi

Legato komosę ma w średnio wrażliwych jak się nie mylę więc dlaczego ma z nią sobie nie poradzić, za mała dawka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
4 minuty temu, tom1989 napisał:

Legato komosę ma w średnio wrażliwych jak się nie mylę więc dlaczego ma z nią sobie nie poradzić, za mała dawka? 

Komosa to specyficzny chwast.

Pokryta jest nalotem i takimi włoskami i to utrudnia zwalczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Flusilade forte można stosować w tej fazie łubinu co na zdjęciu? Czy jest jeszcze jakiś herbicyd żeby zwalczyć rdest? Jaka dawkę dać tego flusilade żeby zwalczyć życie?

IMG_20220522_165014_054.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

https://agrosimex.pl/legato-500-sc-1l No tutaj komosa jest ujęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
21 minut temu, Axd529 napisał:

Flusilade forte można stosować w tej fazie łubinu co na zdjęciu? Czy jest jeszcze jakiś herbicyd żeby zwalczyć rdest? Jaka dawkę dać tego flusilade żeby zwalczyć życie?

IMG_20220522_165014_054.jpg

Niby na etykiecie jest z tego co sobie przypominam że nie później niż do ukazania sie pąków. Ja jutro będę pryskał w dawce 1.7 l/ha bo pokazał sie perz. Lubin w podobnej fazie. Co do samosiewów zbóż to dawka 0,6-0,8 l/ha z tego co sobie przypominam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Łubin karo 

0.2 legato - delikatnie go przypaliło. 

0.2 legato plus 0.8 labrador też go delikatnie przypaliło ja różnicy nie widziałem względem samego legato. Miejscami została przytulia. 

0.4 legato już go dosyć mocno przypaliło ale rośnie dalej. 

 

Oczywiście to są hipoteczne rozważania bo łubinu zgodnie z prawem legato nie można opryskać. 😉

Kwestia kiedy sialiscie łubin i ile mają liści chwasty. Komosa  powyżej 6 liści na pewno jest nie do zwalczenia. Rdest taki jak na zdjęciu to już tylko haczką. Jak łubin jest rzadki i doglebowka nie zadziała to nie ma szans żeby było czysto. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Witam kolegów po fachu 😁

Potrzebuję pomocy w zwalczaniu ostropestu w łubinie białym. Ostropest jest z rodziny astrowatych ( tak samo rumian polny ) Czy ktoś z was kiedyś stosował środek nalistnie, który zwalczył lub przyhamował rumian polny? Jeśli choć trochę przyhamował rumian polny to i powinien ostropest. Wiem, że stosują tolurex po siewie ( rumian polny jest średnio wrażliwy to może i coś podziała ), ale czy można nalistnie? Jeśli tak to w jakich dawkach Z góry piekne dzięki za odpowiedź 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
44 minuty temu, jaco512 napisał:

Czytałem że niektórzy stosują Goltix

Goltix tak ale czy warto wywalać tyle kasy na tą uprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0
Napisano (edytowany)

Warto, łubin mam podlewany. Goltix nie bierze ostropestu, wujek u siebie robił poprawki i ostropest nietknięty. Poza tym w etykiecie nawet nie ma wymienionego rumianu polnego :( 

Edytowano przez Siwecki97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

legato(diflufenikan) pryskać na wilgotną glebę po deszczach czy trzeba odczekać parę dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Ja robiłem w poniedziałek. Lubin w podobnej fazie jak na zdjęciu u kolegi kilka postów wczesniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Jest jakiś inny sposób na desykacje łubinu aniżeli glifosat? Np oprysk siarczanem amonu w jakimś tam stężeniu który spowoduje uschnięcie jak po reglone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj