Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    7905
1 minutę temu, Agrest napisał:

Glifo? Według mnie musi stanieć.

Raczej wątpię bo to może być ostatni rok legalnego stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jutro planuje zasiac łubin i opryskać po siewie ale jak bedzie przymrozek w nocy to lipnie i oslabi srodek chwastobójczy ? no ale czekac juz nie ma na co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2142

Dzisiaj opryskałem łubin siany 31 marca, trochę mi nie pykło, bo zamiast 1,25l/ha snajpera wyszła mi dawka 1l/ha, zobaczymy jakie będą efekty.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

A mi odwrotnie bo poszło gdzieś 1.55. ciekawe czy coś się stanie. . . Pryskany 3 dni po siewie o godz 13 a o 21 deszczyk. . . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2142

Dzisiaj pierwszy dzień bez wiatru, cały poprzedni tydzień wiało tak, że łeb chciało urwać, za wyjątkiem zeszłego wtorku, ale uznałem za ważniejsze wysianie drugiej dawki azotu na ozime.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Ja wczoraj zasiałem (żółty, mister) i dzisiaj pryskam (stomp). Trochę ryzykuje bo w nocy ma być zimno, około 1 stopień, ale jutro mimo, że ma być ciepłej to znów zapowiadają przelotne opady, więc ryzykuje, bo już nie ma za czym czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
21 minut temu, Zulugula13 napisał:

Ja wczoraj zasiałem (żółty, mister) i dzisiaj pryskam (stomp). Trochę ryzykuje bo w nocy ma być zimno, około 1 stopień, ale jutro mimo, że ma być ciepłej to znów zapowiadają przelotne opady, więc ryzykuje, bo już nie ma za czym czekać. 

Bardziej słońce zniszczy substancje aktywna jak chłód bo pendimetalina nie lubi Słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Nie wiedziałem, to już się nie stresuje, właśnie uruchomi łem po zimie opryskiwacz i po południu szykuję się do pryskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak jutro zasieje łubin i w czwartek rano dam oprysk to czy deszcz zapowiadany w piątek nie osłabi działania doglebowo (snajper600)?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Nie boicie się przymrozków w łubinie ?

Co prawda mam tylko do zasilania 30a łubinu ale obawiam się pod koniec kwietnia mrozu lub w maju ogrodników.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

u mnie wczoraj rano poszedł herbicyd doglebowy(snajper) +adiuwant po południu ulewa 20mm i pewnie herbicyd poszedł w pi..z.du

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

Pryskał ktoś łubiny więcej niż zalecane 5 dni po siewie? Łubin siany we wtorek 12.04, nie było warunków do oprysku bo ciągle sucho i wiatr, przymrozki. Może zdławić łubin jeśli oprysk 2,6l stomp + 0,15 DFF wykonam np 8-9 dni po siewie? Gleba powinna być wtedy wilgotna bo zapowiadają deszcz na wtorek i w końcu koniec przymrozków.

4 dni po siewie ziarno nie puszcza na razie żadnych kiełków. Ewentualnie dziś wieczorem mogą być warunki na oprysk, ale w nocy przymrozek -3 i myślę że wpłynie to negatywnie na działanie substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
9 minut temu, Ogrodniczy napisał:

Pryskał ktoś łubiny więcej niż zalecane 5 dni po siewie? Łubin siany we wtorek 12.04, nie było warunków do oprysku bo ciągle sucho i wiatr, przymrozki. Może zdławić łubin jeśli oprysk 2,6l stomp + 0,15 DFF wykonam np 8-9 dni po siewie? Gleba powinna być wtedy wilgotna bo zapowiadają deszcz na wtorek i w końcu koniec przymrozków.

4 dni po siewie ziarno nie puszcza na razie żadnych kiełków. Ewentualnie dziś wieczorem mogą być warunki na oprysk, ale w nocy przymrozek -3 i myślę że wpłynie to negatywnie na działanie substancji

12 kwiecień oprysk a siany był 30 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
2 minuty temu, Ogrodniczy napisał:

W tym roku czy w zeszłym i już wiesz że wszystko było ok i łubin wyszedł normalnie? 

W tym roku.

Dziś byłem na polu to już zaczyna wyskakiwać z ziemi.

Wilgoć ma dużą to idzie. 

Ctu dff plus metrabuzyna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzień dobry , jestem tutaj nowy i chciałbym zapytać w piątek to jest 15,04 posiałem łubin , kiedy mogę najpóźniej opryskać boxerem ?? Dziś niby piąty według etykiety ostatni dzień ale śnieg pada i nic z tego 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 minuty temu, Ursus932bis napisał:

Dzień dobry , jestem tutaj nowy i chciałbym zapytać w piątek to jest 15,04 , kiedy mogę najpóźniej opryskać boxerem ?? Dziś niby piąty według etykiety ostatni dzień ale śnieg pada i nic z tego 

Ściemniacze🤭 

A co do łubinu to nic mu nie będzie jak go jutro opryskasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Przecież doglebowym możesz zaraz po tym topniejącym śniegu pryskać.

Szukasz wymówki żeby opryskiwacza nie czepiać🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 minutę temu, Agrest napisał:

Przecież doglebowym możesz zaraz po tym topniejącym śniegu pryskać.

Szukasz wymówki żeby opryskiwacza nie czepiać🤭

Jak ze wszystkim szuka wymówki😁🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Agrest napisał:

Przecież doglebowym możesz zaraz po tym topniejącym śniegu pryskać.

Szukasz wymówki żeby opryskiwacza nie czepiać🤭

Dziś mi się nie chce 🙂 taki jestem słaby po tych świętych , a opryskiwacz jeszcze głęboko w garażu i zastawiony 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

A to znasz kolegę? On chyba nowy?🤭

Ursus, leniu czepiaj opryskiwacz i w pole. Starczy tego przytulania😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
2 minuty temu, Agrest napisał:

A to znasz kolegę? On chyba nowy?🤭

Ursus, leniu czepiaj opryskiwacz i w pole. Starczy tego przytulania😁

A może chłopak się przepompował i nie ma siły

🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj