Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

piotrols    9

Powschodowo jest jakaś szansa walki z chwastami dwuliściennymi? Bo wczoraj wiatr zabrał oprysk do sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870
Dnia 3.04.2022 o 19:44, KubaMF napisał:

Czy zaprawianie łubinu gorzkiego na ziarno nitraginą ma sens?

Nie. Ja zaprawiłem raz część pola a drugiej nie. Różnicy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
4 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Nie. Ja zaprawiłem raz część pola a drugiej nie. Różnicy nie było.

Jedynie można by było tym sprubować na choroby 

 

IMG_20220405_102353.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ja nie pryskałem ale kolega mówił mi że pryskał powschodowo diflufenikanem.

4 godziny temu, piotrols napisał:

Powschodowo jest jakaś szansa walki z chwastami dwuliściennymi? Bo wczoraj wiatr zabrał oprysk do sąsiada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dff metrybuzyna i cosik jeszcze, efekt taki ze chwasty lekko przypaliło i łubin 2 tygodnie stał


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
2 minuty temu, Matey napisał:

dff metrybuzyna i cosik jeszcze, efekt taki ze chwasty lekko przypaliło i łubin 2 tygodnie stał

Ctu dff i metrabuzyna to po siewie.

Jutro pryskam przed wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 minuty temu, Matey napisał:

nie, powschodowo jakieś dawki aptekarskie wrecz

2 lata temu dff poszło w testach opryskiwaczem ręcznym w dawce 0.2 ha to spaliło łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

W tamtym roku pryskałem powschodowo dalbora(słodki) dff w dawce 0.2l/ha (łubin wysokość ok 20-25 cm) to łubin jakby lekko stanoł na jakiś tydzień ale potem rósł normalnie. Tylko na uwrociach gdzie nałożył się oprysk to mocno przychorował zrobił się biały lecz odziwo nie zginoł tylko stał w miejscu prawie do końca a przy zbiorze miał może że 40 cm i po 2-3 straki na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Piszcie jakie odmiany mieliście. Bo przy łubinie też ma to znaczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Koledzy podpowiedzcie mi jak zaprawiacie łubin nitraginę?  Najpierw zaprawienie zaprawą nasienną a potem nitaginą? Czy nitragina dopiero przed samym wysiewie i bez dostępu światła słonecznego? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Już łubin w ziemi.. najpierw zaprawiłem zaprawą w betoniarce a za 12 godzin nitraginą bez światła słonecznego chyba będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

można ręcznie w siewniku. bakterie są potrzebne glebie nie nasionom. Można też wsypać do rozsiewacza do wapna ziemi gdzie rósł łubin i rozsiac na pole gdzie on będzie uprawiany. Też taki o sposób na zaszczepienie gleby bakteriami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Mam plan pierwszy raz siać łubin Oskar po starej lace , i teraz nasuwa się pytanie co z chwastami głównie perz , pole jest za orane , czy można opryskać zaraz po siewie agrosarem czy zasiać gęsto i niech sobie radzi ? zawsze siałem na "czystym" polu i nie było problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 minutę temu, simsones napisał:

Mam plan pierwszy raz siać łubin Oskar po starej lace , i teraz nasuwa się pytanie co z chwastami głównie perz , pole jest za orane , czy można opryskać zaraz po siewie agrosarem czy zasiać gęsto i niech sobie radzi ? zawsze siałem na "czystym" polu i nie było problemu .

Agrostar bardzo ci nie pomoże.

Na trawy możesz śmiało pryskać na rośliny po wszchodach tylko nie agrostar lecz śor typowo na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj