Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

dexter1908    7

Labradorem jechałem jak łubin miał około 10cm

Edytowano przez dexter1908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Siał ktoś z was łubin gorzki tak żeby zebrać w tym samym czasie jak zboże w żniwa? Kiedy trzeba siać taki łubin i czy zaprawiać nitragina? Na polu nigdy nie było łubinu, będę siał pierwszy raz. Co użyć do odchwaszczania?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Na poprzedniej stronie masz tabelkę z opryskami, siejesz w terminie zbóż jarych, koniec marca początek kwietnia, możesz zaprawić nitraginą ale tuż przed sianiem i chronić przed dostępem światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Jak dam legato po siewie to będzie dobrze? Na polu może być presja chwastu samosiewów rzepaku.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Od poniedziałku jak będzie powyżej 10 stopni aby po siewie oprysk doglebowy dobrze zadziałał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

stosował ktoś Snajper 600SC w dawce 1,25l/ha w łubinie przedwschodowo , jak ze skutecznościa i fitotoksycznością ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
23 minuty temu, Karol0134 napisał:

stosował ktoś Snajper 600SC w dawce 1,25l/ha w łubinie przedwschodowo , jak ze skutecznościa i fitotoksycznością ???

Jak będzie sucho po siewie to szkoda  pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@stempos1980 narazie i tak nie planuję siać łubinu najwcześniej po połowie kwietnia także wtedy mogą byc inne warunki ,ale zakładając że będzie wilgoć to działa stosował ktoś?? , wiadomo jak wilgoci nie bedzie to  zadna doglebówka nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
8 minut temu, Karol0134 napisał:

@stempos1980 narazie i tak nie planuję siać łubinu najwcześniej po połowie kwietnia także wtedy mogą byc inne warunki ,ale zakładając że będzie wilgoć to działa stosował ktoś?? , wiadomo jak wilgoci nie bedzie to  zadna doglebówka nie zadziała

@Agrest robił snajpera sam .

Przeczytaj że 3 strony do tylu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Witam, mam pytanie jestem lewy w temacie uprawy łubinu. Czy mógłbym ktoś opisać jak wyglądają poszczególne zabiegi w łubinie ? Planuje zasiać 30 arów gorzkiego na rozmnożenie żeby na poplony był 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Ja robie tak Siejesz dosyć płytko nie za wcześnie bo wymarznie- zależy gdzie mieszkasz,  pryskasz doglebowo na chwasty, pryskam glifosatem plus klej 7-10 dni przed zbiorem i koszenie. Ja nie inwestuje bo to tylko jako płodozmian. Tylko że ja sieje odmiany słodkie Rumba, Tango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

a ten słodki na poplon też będzie? bo czytałem że jednak gorzki lepszy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458

gorzki ma taką przewagę że zwierzątka nie będą go wcinać. jak by się łubin dobrze zapowiadał to przed kwitnięciem można psiknąć tebukonazolem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Hm to jakoś u mnie presji zwierząt na polach aż takiej nie ma, dzięki już sobie zapisałem :D A co jeśli chodzi o szkodniki ? też coś można fuknąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842
8 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

jak Ci plonują te słodycze przy takiej 'wyjebce'?

Różnie. Masz w mojej galerii. W tamtym roku z 1 ha nakosiłem ponad 3 tony ale zazwyczaj około 2 z ha. Na łubin to musi być dobry rok i nie można go siać częściej niż raz na kilka lat na tym samym polu. Generalnie gorzkie są mniej wymagające, krzewią się i nadają sie tylko na poplon. Ogólnie łubin ciężko sprzedać jest chociaż bywają lata gdzie jest duży popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Te lata się skończyły. za dużo towaru na rynku.

Miałem oskara to siew oprysk doglebowy oprysk od owsa głuchego i zbiór. Odmiana zdrowa, oprysk na grzyby zbędny, opuchlaka też nie było w i;ości zmuszającej do zwalczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

A co polecacie na chwasty? u nas z wilgocią jeszcze źle nie jest. Na orce zimowej wystarczy lekko butem ruszyć i wilgoć jeszcze widać, także nie wiem co będzie lepsze czy doglebówka czy po wschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja nie mam przekonania do powschodowego pryskania łubinu, trzeba chyba siać  i pryskać zaraz za siewnikiem. Można czekać na lepsze warunki, ale kiedy one będą?

co do sprzedaży, z ogłoszenia w necie zainteresowanie widze mniejsze niż w poprzednich latach, ale przy całym aucie 1700-2000 firmy skupujace oferuja


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Po mojemu to siew łubinu i z samego rana gdy trochę wierzch wilgoci złapie po przymrozku oprysk doglebowym.

Koszt nie jest przesadnie duży a pomóc może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj