Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Agrest    25517

Ubezpieczał ktoś łubin od gradu, jeśli tak to jakie składki przy jakiej sumie ubezpieczenia?

 

Drugie pytanie czy miał ktoś grad w łubinie? Jakie straty, może ma porównanie na jednej działce straty w zbożu vs w łubinie?

Zastanawiam się czy warto ubezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 3.04.2021 o 07:54, piotrkrk25 napisał:

Znajomy zastosował 0,15 l/ha Commandu. Łubin ledwo przeżył i odczuwał ten zabieg aż do żniw a plon dał 200 kg/ha. 

 

Dnia 3.04.2021 o 12:53, stempos1980 napisał:

Sąsiad 4 lata temu na regenta zastosował 0.15 to mocno chorował łubin a chwasty z początku ładnie przypalali a puźniej łubin wcale nie urósł a  chwasty do pasa i w ten sposób łubin zakończył żywota pod pługiem😁

chlomazonu 0,05-0,08 zeby bylo bezpiecznie

12 godzin temu, Agrest napisał:

Ubezpieczał ktoś łubin od gradu, jeśli tak to jakie składki przy jakiej sumie ubezpieczenia?

 

Drugie pytanie czy miał ktoś grad w łubinie? Jakie straty, może ma porównanie na jednej działce straty w zbożu vs w łubinie?

Zastanawiam się czy warto ubezpieczać

@Agrest tez rok temu myslalem o ubezpieczeniu ale stwierdzilem ze im wiecej sie w ta uprawe pakuje tym mniej zostaje w kieszeni. Jak Twój łubin sobie radzi z mrozami? Moj tango juz wychodzi, idealnie na mrozy trafił


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

W sobotę jeszcze był pod ziemią, tylko pojedyncze rośliny na wierzchu. Potem nie byłem bo 15km od domu. Myślę że nie wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

A czy ziarno łubinu leżące na wierzchu wzejdzie po zastosowaniu  oprysku czy zostanie spalone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
5 minut temu, Agrest napisał:

W sobotę jeszcze był pod ziemią, tylko pojedyncze rośliny na wierzchu. Potem nie byłem bo 15km od domu. Myślę że nie wyszedł

Mój powoli pokazuje rzadki, czuje powtórkę z 2020 że będzie zachwaszczony

Przed chwilą, jadka88 napisał:

A czy ziarno łubinu leżące na wierzchu wzejdzie po zastosowaniu  oprysku czy zostanie spalone ?

Nie wiem czym pryskales ale jak dostanie wody to spęcznieje i urośnie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

To znaczy pójdzie dzisiaj Boxer +senkor(metrybuzyna) i właśnie w ziemi to ma już 1cm kiełki a na wierzchu nic. I pytanie czy wziąć to powałowac i dopiero popryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Na przykładzie grochu ziarno leżące na wierzchu skiełkowało, ale kieł korzenia szedł po gruncie i prawdopodobnie przez doglebówkę nie mógł się zakorzenić, więc po czasie usychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie dawno temu po afalonie łubin leżący na wierzchu normalnie się ukorzenial ale musiał dostać trochę wody 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

 

3 godziny temu, stempos1980 napisał:

Już możesz zniszczyć kiełków wałem.Na jaka głęboko sialeś

Siane 3-4 cm próbowałem walcem ale za mokro. W ..UJ co będzie to będzie, już popryskalem i zobaczę jak będzie się zachowywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wergo05    0

Ostatnie pytania w sprawie oprysku Legato + lentipur .zasiane w sobotę 2ha.

- Lentipuru kupiłem 3l. Dać całość czyli 1,5l/ha? Te 0,5l i tak pewnie się zmarnuje

- ile litrów wody w opryskiwaczu na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Co myślicie o Arcade 2,5l na hektar plus command 0,06l? 

To będzie 2000g prosulfokarbu, 200g metrybuzyny w Arcade. 

Ciekawe czy w tym roku uda mi się pokonać chwasty w łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Ta uprawa zależy głównie od przebiegu pogody.Wyda się grubą kasę a można nic niewyciagnąć bo finał uprawy będzie pod pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1654
Dnia 6.04.2021 o 21:23, Agrest napisał:

Ubezpieczał ktoś łubin od gradu, jeśli tak to jakie składki przy jakiej sumie ubezpieczenia?

 

Drugie pytanie czy miał ktoś grad w łubinie? Jakie straty, może ma porównanie na jednej działce straty w zbożu vs w łubinie?

Zastanawiam się czy warto ubezpieczać

ja od przymrozków wiosennych w zeszłym roku uznali mi nawet szkodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja w tym roku 3h łubinu mam po kukurydzy. Po nikosulfuronie i ciężkiej triazynie. Ciekawe czy nie będzie chorował nigdy po kukurydzy na kiszonkę nie siałem łubinu a chwastów po kukurydzy zawsze mało poszedł 1,25 snajpera. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Po tych opryskach może mocno cierpieć albo wcale go nie będzie

Jak metrybuzyną walicie łubin i mu nic to po roku czasu inna substancja z grupy triazyn użyta w kukurydzy też mu pewnie nic nie zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

piorin tylko czeka na takie podpowiedzi, chcecie to pryskajcie ale zeby potem przypadkiem ktos nie powiedział sprawdzam. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Legalne środki w kukurydzy stosuje chodzi o to czy łubin na drugi rok wytrzyma bo zalegają sporo. Jak wytrzyma to problem chwastów rozwiązany delikatna doglebówka na wiosnę i będzie czysto. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj