Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

pstaszek    238

Pomysł warty naśladowania można w ten sposób zniechęcić zwierzynę do żerowania na pozostałym łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

tak t prawdw,nasiona są drogie z centrali,lecz kupić gdzieś na rynku-targu to nie wiesz co masz. Dokładnie płaciłem 320zł w tamtym roku za Dukata. Zorientój się może ma ktoś w okolicy łubin co np w tamtym roku brał z centrali. Do łubinu jest opłata do materiału siewneo 160zł do 1 ha. 150kg nasion na ha =480zł -160 zł dopłata=kosz zasiewu 1ha około 320zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Witam ponownie,ja na ziarno sieję na słabszej ziemi,jednak mam kawałek lepszej,gdzie chciałbym poplon zasiać,żeby chociaż w ten sposób trochę monokulturę przełamać.

Trochę się zmarwtiłem tą podatnością żółtego na choroby,poszukam, poczytam jeszcze trochę o odmianach, która charakteryzuje się największą masą,jak nic lepszego

nie znajde to odswierze zeusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Witam. Koledzy próbował już ktoś z was zwalczać chwasty w łubinie środkiem Legato?? W jednym z numerów Top Agrar pisali o tym, że rolnicy z Danii stosowali ten środek na łubin z dobrym skutkiem. Moim zdaniem Afalon nie rozwiązuje moich problemów z ochroną herbicydową. Myślę, że Legato ma szersze spektrum działania. Nie wiem tylko czy nie przypali. Korci mnie spróbować w tym roku na jakimś małym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Poszukaj info ja o tym pisałem legato to jest diflufenikan. Łubinu nie spalisz ja go stosowałem ale on ma bardzo małe spektrum chwastów wrażliwych


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Stosowałem legato w zeszłym roku efekt mizerny ale łubinu nie rusza przynajmniej wąskolistnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

Witam

Czy ktoś może mi wyjaśnić ile składników mineralnych znajduje się w ziemi po przyoraniu łubinu.

Sprawa wygląda następująco pole 10ha ponad połowa nawożona torfem ok 30cm reszta glina,przez 2 lata siany był łubin, po 1 wymłóceniu jako poplon znowu łubin i przyorany na wiosnę i znowu łubin-wymłócenie i znowu łubin z domieszką wyki i tak leży do dzisiaj.chciałbym się dowiedzieć ile składników może znajdować się w ziemi bo chce posiać qq i nie wiem jak ją nawozić.jakie konieczne jest nawożenie mineralne.

dziękuje za wszelkie informacje

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do PiK to warto zrobić badania gleby, łubin wyciągnął to co w tej glebie było. Wprowadził tylko azot i materie organiczną. Kukurydza może pobrać ok 60kg N jaki został po łubinie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Warstwa torfu gruba na 30 cm? Gdzieś wyczytałem ze udany poplon z łubinu wnosi połowę dawki obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

co jest najtańsze z roślin motylkowych ,strączkowych??miałem sieać łubin,ale wydaje sie drogi,jest cos tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam, jaki byście polecili zasiać łubin teraz co bym go wymłuci w żniwa najlepiej na początku i zaraz posiał na poplon z którego chciałem zrobić podsuszoną kiszonke z innymi roślinami, tak żeby urósł tak do połowy października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

wąskolistny zeus szybko rośnie i daje chyba najwięcej zielonej masy. Jest on polecany na poplony, to i na kiszonkę też się nadda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

a powiedzcie mi koledzy czy to prawda ze łubin po wykombajnowaniu trzeba suszyc tak jak ziarno kukurydzy?pierwszy raz w tym roku mam zamiar go zasiac i takie sluchy mnie doszly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie w galerii jest zdjęcie chwasta którego rośnie full na polu na którym chce zasiać łubin żółty . Pole to nie użytek od kilku lat na jesieni nic nie było robione tylko zimą jak miałem czas to można powiedzieć że wykarczowałem( wysokość to ok 1.5m) zielsko i spaliłem to co było na wierzchu zostały tylko korzenie. Podobno to jest nawłoć kanadyjska może miał ktoś z tym styczność i podpowie jakim środkiem to potraktować żeby więcej nie rosło. pole chce głęboko stalerzować a potem orka i siew i po sianiu oprysk. Czy ktoś z was kiedyś wałował łubin po zasiewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Często walowanie jest zalecane jezeli ma byc przeznaczony na zielonkę aby kamienie nie lataly po szybach przy koszeniu kosiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

w tamtym roku wałowałem łubin siany na ziarno,zwałowałem lekkim wałem połowę pola tak z ciekawości,wydawało mi się że tylko go głębiej wciskam tz nasiona[gleba lekka v klasa],nie było żadnej różnicy ,powschodził ładnie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

raczej po. ja w zeszłym roku przetrzymałem lubin na przyczepie i troche się ciepły zrobił ale po przedmuchnięciu na pryzme był już spokuj... łubin był desykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Za 2012 było 591,41 PLN/ha wiec chyba w tym roku będzie podobnie, dokładnych stawek nie ma jeszcze na stronach agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj