ktnwisniewski

Farmy Fotowoltaiczne - inwestycja lub dzierżawa(10000zł/ha)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam forumowicze,
jako rolnik ale też człowiek, który od kilku lat zajmuje się OZE w naszym kraju poszukuję rolników, którzy interesowali się postawieniem farmy PV za własne pieniądze bądź dzierżawą gruntów IV, V lub VI klasy. 
Minimalna wielkość działki - 2ha. / Max 200ha
To prawdopodobnie ostatni rok opłacalności tworzenia takich małych farm PV w Polsce (2-8ha). Mile widziany działki +40ha w jednej działce bądź kilka blisko siebie położonych. 
Działamy na terenie całego kraju. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, proszę o wiadomość PRIV.
 

Druga kwestia to instalacje na gospodarstwa rolne. Jeśli myślałeś/aś o instalacji na swoje gospodarstwo rolne/dom/firmę, służę pomocą i doradztwem w zakresie doboru sprzętu, systemów montażowych itp. Mogę też przeprowadzić audyt energetyczny w celu sprawdzenia czy taka inwestycja ma zastosowanie właśnie u państwa.

PS. realizuje projekty instalacji PV wpisane w PROW w tegorocznym naborze.


Pozdrawiam
Krystian Wiśniewski 
Krajowy Projekt Energetyczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, debrzyna napisał:

Jaka propozycja dzierżawy za 8 ha 4 klasy  w otwartym terenie w Podkarpackim

Odpisałem priv. Czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, debrzyna napisał:

Ile za fotowoltanike do 10 kW na panelu Q-Cells q-peak duo 335Wp i falowniku Fronius 8,2 

Nie dyskutuje o kwotach bez wcześniejszego audytu na gospodarstwie. Więc nie chciałbym w tym poście pójść w stronę różnego rodzaju polemiki odnośnie cen i specyfikacji, Post założony z myślą o farmach PV, instalacje o jakie Pan pyta proszę o kontakt w wiadomości priv i wolnej chwili zadzwonię do każdego. 

Co do paneli osobiście odradzam tego producenta, krótka gwarancja - 12 lat na wady ukryte, są produkty które obecnie posiadają 20 lat. Dodatkowo brak siedziby producenta w PL. Trzeba robić na sprzęcie ogólnodostępnym bo gdy przyjdzie za 12 lat wymienić panel to wg sztuki powinien on być taki sam dla prawidłowego funkcjonowania instalacji. Fronius też moim zdaniem trochę przekoloryzowany. 7 lat gwarancji w wersji rozszerzonej. 3 topowych producentów inwerterów daje 10 lat gwarancji na sprzęt, jeden z tych 3 oferuje nawet wydłużenie gwarancji do 20 lat. Schemat podobny jak z panelami, trzeba patrzeć czy producent posiada serwis na terenie PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Dzialka 15 ha, 4 klasa. Jaka kwota dzierzawy jaki okres. Jaka kwota podatku za grunt pod farma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny panel na polskim rynku to np. Sunlink. Firma w naszym kraju obecna od 12 lat. Panel tak spopularyzowany że jest dostępny w jednej z sieciówek budowlanych w Polsce. Serwis w PL. Gwarancja 30 lat na liniową utratę mocy na poziomie 78% i 20 lat na wady ukrte. Do tego jako Inwerter coś z świętej trójcy czyli Sofar, SolarEdge lub Huaweii. 
Instalacja bardzo szybko zaczyna pracować przy małym natężeniu światła. Podałeś panel 335Wp, sunlink w tym wymiarze sprzedaje już 370Wp. 
Natomiast odradzam tworzenie instalacji samemu albo przez pseudoelektryków czyli bracia Kazka i Józka którzy nagle wzięli się za montowanie foto. Cyrk na kółkach.
Potem tacy inwestorzy chodzą i opowiadają jak to zostali oszukani bądź opowiadają ze instalacja im nie produkuje prądu. Książkę można napisać. Każdy szczegół ma znaczenie, taryfa, kąt dachu, kierunek, wysokość słońca latem czy zimą itd.

13 minut temu, masa24 napisał:

Dzialka 15 ha, 4 klasa. Jaka kwota dzierzawy jaki okres. Jaka kwota podatku za grunt pod farma?

priv

Edytowano przez ktnwisniewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Na jakiej podstawie obiecuje pan ze podatek zaplaci inwestor skoro bez wzgledu na forme dzierzawy podatkiem zawsze obarczany jest wlasciciel ? Na jakiej podstawie jest pan pewien ze podatkiem od nieruchomosci zostanie objeta 1/5 dzialki skoro interpretacje sa rozne i w zasadzie kazda gmina moze interpetowac to inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, masa24 napisał:

Na jakiej podstawie obiecuje pan ze podatek zaplaci inwestor skoro bez wzgledu na forme dzierzawy podatkiem zawsze obarczany jest wlasciciel ? Na jakiej podstawie jest pan pewien ze podatkiem od nieruchomosci zostanie objeta 1/5 dzialki skoro interpretacje sa rozne i w zasadzie kazda gmina moze interpetowac to inaczej?

Jest stosowny zapis w umowie i inwestor czyli my pokryjemy podatek. Po drugie nic Panu nie obiecywałem bo tak jak napisałem w wiadomości potrzebuję numer działki i obręb w celu sprawdzenia czy mamy o czym rozmawiać. Co do przekształcenia, rzuciłem tą wartość obrazowo żeby Panu pokazać że cała działka nie jest przekształcona. Tak to powinno wyglądać. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Co mi po waszym stosownym zapisie skoro nakaz podTkowy przyjdzie na wlasciciela dzialki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro umowy są dla Pana nie istotne to nie polemizujmy. Umowa jest skonstruowana tak żeby broniła obu stron. Ma Pan rację że gminy w Polsce są problematyczne. Nie podoba mi się forma w jakiej Pan to przed chwilą zrobił. Trochę szacunku polecam na przyszłość i dystansu. Odpisałem bardzo ogólnikowo na priv a Pan mi tu pisze że ja Panu coś obiecuję. Umowa jest negocjowana z rolnikiem w momencie kiedy jest możliwość techniczna od strony energetycznej do przyłączenia farmy. Wtedy tworzymy wspólnie taką umowę, sprawdza to Pana radca prawny, nasz firmowy i jeśli nie ma zastrzeżeń podpisujemy ją. Co więcej umowa tak naprawdę wchodzi w życie od momentu budowy. Więc gdyby w projektach wyszło inaczej czyli tak jak Pan założył że zapłacimy za podatek tak i tak zawsze możemy to uwzględnić i zabezpieczyć się przed tym. 
Wiadomo, aby firma mogła podjąć się przygotowania wszystkiego płacimy państwu przez pierwsze lata jakieś symboliczne kwoty aby umowa była ważne ale normalnie Pan ją w tym czasie obrabia. Jeśli mamy wszystko gotowe, wchodzimy z budową i płacimy wspomnianą cenę. pozdrawiam

Podatek od nieruchomości to podatek lokalny, co oznacza, że wpływy z tego tytułu stanowią dochód gmin, i to organy gminy – wójt / burmistrz / prezydent miasta – odpowiadają za pobór podatku i kontrolę prawidłowości rozliczeń z tego tytułu. Jak widać, próba zastosowania przepisów regulujących podatek od nieruchomości do farm fotowoltaicznych wywołuje szereg wątpliwości, dlatego właściciele gruntów i inwestorzy, aby zabezpieczyć swoje interesy, często zwracają się z wnioskami o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych. To właśnie wójt / burmistrz / prezydent miasta właściwy ze względu na położenie nieruchomości wydaje interpretacje podatkowe w tym zakresie. Przepisy nie są jednoznaczne, nic więc dziwnego, że wydawane przez gminy interpretacje często się między sobą różnią. Z wnioskiem o wydanie takiej interpretacji może zwrócić się właściciel nieruchomości lub inwestor planujący stworzenie farmy fotowoltaicznej. Uzyskanie interpretacji ma tę zaletę, że chroni podatnika, który się do niej zastosował, nawet jeżeli organ gminy po przeprowadzeniu kontroli będzie miał inne zdanie niż pierwotnie przedstawione w interpretacji

Edytowano przez ktnwisniewski
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Czy zabezpieczenia w umowach obu stron, obejmuje również zmianę stawki  wynikająca z inflacji?

Swojego czasu "firmy  od elektrowni wiatrowych" nie miały  takich zapisów i były bardzo niechetne na jakiekolwiek zmiany w umowie.

Przy długim okresie i niepewnych czasach ma to duże znaczenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest zabezpieczenie o inflację GUS'owską. Tak jak napisałeś dzisiaj jest to 10 tyś zł na papierze, za 5 lat przy takiej inflacji może być te 10 warte tyle co dzisiaj 5 tyś. Umowy są długoterminowe i jest to podstawowe zabezpieczenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pan mi nic nie obiecuje bo ja ani w obietnice ani bajki nie wierze. Ta cala dzierzawa pod farmy wyglada jak jedno wielkie naciagactwo. Jezeli stac was na placenie po 10 tys hektar plus podatek rocznie, do tego dochodzi wasz zysk to ja skupilbym sie na kupnie gruntu a nie dzierzawie.

Wszelkie interpretacje sadow na temat podatku dotyczna tego czy ta farma jest budowa czy nie.ale caly obszar farmy jest wylacxony z produkcji rolnej i tu podatek rolny nie obowiazuje.

Zakladajac zw gmiba wyda korzystna interpretacje to nie mamy gwarancji ze za rok dwa czy 5 ta interpretacja nie zmieni sie i nie obciazy nas podatkiem. Prosze nie mydlic oczu umowa bo twierdzenie ze placicie podatek jest klamstwem.obowiazwl podatkowy ciazy na wlascicielu gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
7 godzin temu, ktnwisniewski napisał:

Skoro umowy są dla Pana nie istotne to nie polemizujmy...

Ale to gmina ma w nosie co tam ktoś sobie ustalił. Decyzję o wysokości podatku dostaje właściciel i nikt nie będzie ścigał nikogo innego niż właściciela. 

Tak swoją drogą to jak firma z kapitałem pięć tysięcy zł chce budować farmę 200 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Po co dajecie się w dyskusję z gołodupcem , z ich kapitałem zakładowym to się idzie na zakupy do sklepu, a nie buduje farmy, podpiszesz  umowę i firma się wycofa i wtedy podatek od działalności będziesz płacił, do sądu nie pójdziesz bo po co, po 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dostałem kiedyś umowę na taka farmę od jednej z firm, nie bede wymieniał jakiej, kapitał zakładowy 50tysiecy wiec bogole, chcieli pobudować 1200ha farmy. W teorii wszystko wyglada pięknie, tylko mam szwagra który jest prawnikiem, pokazałem mu umowę i stwierdził ze umowa jest sprytnie zrobiona w celu zarobienia pieniedzy dla tej firmy. Nie ma tam słowa o utylizacji paneli po 29 latach i co najwazniejsze był zapis ,,na wniosek dzierżawcy, właściciel działki musi wyrazić zgodę na wpis hipoteki przez bank, celem zabezpieczenia kredytu na budowę farmy. Jeśli właściciel działki nie wyrazi zgody na wpis hipoteczny, zobowiązany jest w ciagu 30dni zwrócić wszystkie koszty dzierżawcy jakie ten poniósł to jest zakup materiałów, projektów oraz pozwoleń w ciagu 30 dni od odmowy wpisu hipotecznego” 

 

czyli w praktyce nie masz juz ziemi albo płacisz kasę do firmy.

Są to spółki z o.o. Często połączone w szereg spółek, mały kapitał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

W mojej okolicy sporo osób w wieku 55+ podpisało. Jak ktoś usłyszy ze ma 10 z hektara to każdy zachwycony. Ale to jest dycha która trzeba opodatkować w US. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

Taka sama sprawa jak z przy domowymi oczyszczalniami ścieków miało działać bez awaryjnie. Mineło 2 lata ludzie oczyszczalnie porobili firma zgarneła kase ogłosiła upadłość serwisu brak. Wcale bym się nie zdziwil jak by ci sami ludzie teraz fotowoltaniką sie zajeli. Te wszystkie eko wynalazki to tylko lobby firm produkujących te panele.  Ciekawe jaki jest koszt i kto zapłaci później za utylizację tych paneli pewnie tak jak eternit po lesie będą sie przewracać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Słyszałem też że niby biorą hektar w dzierżawę ale płacą tylko za miejsce na którym stoi panel. Do tego musisz na własną rękę wykaszac trawę i dbać o teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem. Jako firma nie budujemy farmy! Czy wy ludzie macie pojęcie ile kosztuje postawienie farmy PV ? My możemy wykonać farmę jeśli klient to robi za własne pieniądze. Jeśli mówimy o dzierżawie to my pośredniczymy między rolnikiem A inwestorem więc nasz kapitał nie ma absolutnie znaczenia. Ma natomiast znaczenie KAPITAŁ INWESTORA!!!

Odpowiadamy za cała papierologie I przygotowanie i tyle. 

W umowie jest zapis o tym że to inwestor państwu przywraca działkę do użytku rolnego. Instalacja nie robi ingerencji w grunt jak np wiatraki. Więc nie ma z tym problemu. Farmy PV wyparły wiatraki bo są praktycznie bezobsługowe w przeciwieństwie do awaryjnych wiatraków.

Co do wykaszania terenu, ci bardziej mądrzejsi robili kiedyś łąkę I brali za to dopłatę. We Francji widziałem pastwiska. Co kraj to obyczaj I inne rozwiązania. To kolejny przykład co można zrobić z podatkiem. Ale na forum nie mam zamiaru wchodzić w polemikę, nie mam na to czasu. 

 

Poczytaliscie coś tam w Internecie i udajecie znawców tematów. 

Co do tego wpisu, wiem jak działa konkurencja I co mają w umowie, sam takich umów przerobiłem kilkadziesiąt. Potrafią różnie głupstwa wpisać jak to co napisałeś o tym banku. Tak jak napisałem my odpowiadamy za stronę techniczną, projekt budowlany, energetyczny, pozwolenia środowiskowe itd. Inwestorem jest ktoś inny! 

Więc gdybym miał coś do ukrycia to nie podał bym firmy z nazwy i swojej godności z imienia i nazwiska. Jak to w naszym kraju, rolnik najmądrzejszy potrafi ocenić z góry co i jak. Powiem wam tak, ja to z miłą chęcią oddałem swoje 10 ha pod farmę. VI klasa ziemii, przewalałem ten piach tyle lat I tylko garba na takiej działce mogłem się dorobić. Więc jedni będą sobie takie inwestycje chwalić, inni będą krytykować. 

Więc reasumując jeśli ktoś będzie miał działkę, chce sprawdzić czy istnieje jakąkolwiek szansą techniczną na taką inwestycję proszę o wysłanie nr działki I obrębu na priv. 

Na samym kuj-pom obecnie w weryfikacji jest 850ha. I jakoś Ci rolnicy widzą coś innego niż to co piszecie, byli u swoich prawników, sprawdzili umowę. Są to zazwyczaj działki wielkoobaszrowe. Nikt nie broni wam postawienie farmy kilka MW i zarabiania na tym. 

 

2 godziny temu, masa24 napisał:

Gonic dziada

 

Kultura pierwsza klasa. Słoma z butów wystaje ale chociaż ciepło w zimę będzie 👏😉

Edytowano przez ktnwisniewski
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rekawice1
      Model: REES
      Wygodne rękawice poliestrowe, po wewnętrznej stronie dłoni pokryte marszczonym lateksem. Idealne do prac wymagających zwiększonej zręczności.
      Przykładowe zastosowanie: prace montażowe, prace remontowe, logistyka, budownictwo.
      Specyfikacja
      Dzianina: wytrzymała dzianina poliestrowa
      Nakrapianie: marszczony lateks
      Szeroki ściągacz zapewniający komfort pracy
      Produkt zgodny z normą EN 420 kat. I
      Kolor: czerwony/czarny
      Dostępne rozmiary: od 7 do 11
      Sposób pakowania
      Opakowanie zbiorcze: karton / 240 par
      Wymiary kartonu: 42x26x46cm
      Opakowanie wewnętrzne: worek foliowy / 12 par
      Każdy worek zawiera instrukcję użytkowania

      Sprzedajemy całe kartony - czyli zestaw 240 par.
      Oferowana cena jest kwotą netto - należy do niej doliczyć VAT 23%.
      Oczywiście realizujemy sprzedaż wysyłkową.
      tel. 604972 382



    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż przekładnie kątową na wałek Rochling.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem z wiadomo jakie teraz mandaty 😉

    • Przez Nismo
      Witam. Kupię sortownik Remprodex do 17tys. Województwo Małopolskie Świętokrzyskie Śląskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj