slawek74

Gronkowiec leczenie

Polecane posty

slawek74    12083

Mam problem z zapaleniami. Czy warto próbować leczyć gronkowca. Proszę o wasze doświadczenia z leczenia zapaleń związanych z gronkowcem, jakie leki stosowaliście j z jakimi skutkami. Czy ktoś już szczepił starwakiem i z jakim skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli wydajna krowa to się opłaca. Bo leczenie jest kosztowne i zanim doprowadzi się ją do stanu idealnego to trochę potrwa. Bo nie zawsze przez jedne zasuszenie (bo tak się leczy) da się to zrobić.

 

Poza tym gronkowiec strasznie szybko się rozprzestrzenia na resztę stada i trzeba uważać, bo przez gumy udojowe to się przenosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

My mieliśmy ten problem w lutym ubiegłego roku. Wtedy na 17 krów dojnych bodajże 11 było chorych. Po przebadaniu próbek mleka od wszystkich krów lekarz powiedział że dwóch nie ma sensu leczyć bo to nic nie da. Z resztą też było dużo "zabawy" najpierw doiliśmy zdrowe krowy a potem chore żeby dalej się na gumach nie roznosiło, u niektórych krów w każdą ćwiartkę trzeba było inny zastrzyk dawać więc masakra. Jednak najlepszy efekt dawało podanie specjalnego zastrzyku na zasuszenie- jednak tu był jeden defekt- po ocieleniu antybiotyk w mleku był nawet 15-21 dni. Ostatecznie krowy udało się z tego wyleczyć, jednak wydajność chorych krów spadła o 10-20%. Dodatkowo jest groźba że to może po jakimś czasie wrócić, ale jak narazie jest ok. A i dodam że wtedy łączny koszt leczenia 9 krów wyniósł o 3000 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek118    0

Starvac stosuje się przy zasuszeniu. Na gronkowca najlepiej działają leki z grupy cefalosporyny, np: mastiplan, masticef. Najlepiej podawać przez 6-7 dni wtedy są najlepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

teoretycznie tak. Podobno w siarze nie ma gronkowca. Poić tylko do momentu gdy skończy się siara 4-5 dni a później małą jałóweczkę karmić mlekiem od innej zdrowej krowy która niedawno się ocieliła (jeżeli jest taka możliwość). Mam kilka takich jałóweczek od krów z gronko które się ocieliły i są zdrowe. Gronkowiec jest straszny atakuje szczególnie dobre dójki, niszczy wątrobę, osłabia. Jest szczepionka którą podaje się krowie w czasie zasuszenia. w 3 dawkach 45 dni przed ocieleniem 10 dni przed ocieleniem i 52 dni po ocieleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power20    0

Jaka jest dobra lub najlepsza szczepionka na gronkowca? Czym szczepic zdrowe krowy aby się nie zaraziły?

Edytowano przez Power20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj