mf21

Wygłuszenie i zabudowanym kabiny - Ursus C-360

Polecane posty

sylwek23111    330
Dnia 12.11.2020 o 20:13, wacus1990 napisał:

Zetor ogólnie jest fajny, wygodny i dużo rzeczy ma lepiej niż w c-360, więc ogólnie jest lepszym traktorem  no ale taka jest powszechna opinia o tym traktorze. Nawet tutaj na agrofoto są o tym tematy i sporo osób potwierdza. Nie wiem czym jest to spowodowane (może coś z pompą paliwową, regulator obrotów w niej ???). O C-360 też niektórzy mówią o dużym spalaniu, ale u siebie nie mogę narzekać.

 

Czym była wyciszona i czy było faktycznie ciszej ? Czy zmieniałeś koło talerzowe i wałek ataku w tylnym moście ?

 

Wyciszyłem matą wygłuszającą, którą wyjąłem ze starego samochodu na złomie. Wyciszona była podłoga oraz błotniki. Pewnie że było ciszej. Nie zmieniałem trybów w przekładni głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
23 minuty temu, ma123 napisał:

nie wiem na co tracicie czas na te przegadywanki 1 litr w te czy we wte nie gra roli ile spali tyle spali przecierz nie robicie nimi po 100ha

No wiesz - każda dyskusja jest po to żeby sobie wyrobić własne zdanie i nie ważne czy chodzi o 10 czy 100 ha. Jak ktoś ma 100 ha to też nienkoniecznie patrzy na ten 1 litr bo i inny ma dochód.

Co do uwag kolegi wacus1990 to nie do końca sie ze wszystkimi zgadzam. Badania laboratoryjne są po to żeby porównywać maszyny w tych samych warunkach. W polu sie tego nie da porównać bo gleby różne, maszyny różne,wilgotność różna itd.  Najlepszy test na spalanie to wsiądź do zetora, pojeździj z godzinke i sam oceń czy nawet jeśli o 5% wiecej pali (choć ja tak nie uważam) to nie jest wart tego spalania 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacus1990    0
Dnia 12.11.2020 o 08:49, akmaly napisał:

Co do przekładni - jak kupisz badziew to będzie badziew ale kup coś lepszego i będzie służyło na lata. 

Z jakiej firmy polecacie ten wałek ataku i koło talerzowe ? Co sądzicie o Skropolu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj