Peron

Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronar82a    179

Coś wczoraj o tym czytałem ale jest bardzo mało informacji na ten temat, jeśli to wprowadzą to będę zwijał biznes i tyle bo to będzie bez sensu na sam ZUS koszty i opłaty robić, sory ale jeśli z usług mam 30 tys brutto a samego ZUSu będzie 18 tys to po co to robić

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Termin na złożenie wniosku upłynął wczoraj. Ja w ostatniej chwili się zainteresowalem tematem i złożylem wniosek. Wczesniej nie wiedzialem, że zniesony jest zapis wykluczajacy osoby, ktore korzystaly z modernizacji. Na realizacje nie mam jakiegoś duzego parcia bo ceny nowych maszyn to teraz kosmos i skutecznie studzą zapał do inwestowania. A i składki na ZUS coraz wyższe. Wiec sie trzeba mocno zastanowić. Czy warto w to wchodzić. Ciekaw jestem jakie jest zainteresowanie tym naborem? Czy ktos z forum jeszcze skladał wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja mam złożony wniosek na ten nabór i też złożony bo znikło wykluczenie jeśli korzystało się z modernizacji,  za 3 miesiąc się dowiemy ile osób złożyło wniosek. 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie powiem ci tego bo robiła mi to firma z którą współpracujmy kupę lat


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja można powiedziec złożyłem wniosek z mocno niekompletnym biznes planem. Za mało czasu było bo zeby szukac firmy i robilem samodzielnie . A wam robila wniosek jakaś zewnetrz firma doradcza czy ktos od dealera maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Robiła to zewnętrzna firma doradcza to już któryś z kolei wniosek robiony przez tą firmę na przestrzeni paręnastu lat, ogólnie to rodzice ponad 20 lat temu zaczęli korzystać z usług tego pana gdy wtedy robił biznesplany na kredyty.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 10.02.2021 o 17:50, Pronar82a napisał:

I jak tam wnioski złożone, mocna cisza w tym temacie, czyżby takie małe zainteresowanie

Wniosek złożony 1,5 roku temu i nadal nic nie wiadomo...


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jeszcze nie ma listy rankingowej z kolejnością przysługiwania pomocy to nie ma co liczyć na poprawki,  takowe to może za pół roku się może będą pojawiać,  a lista rankingowa najpóźniej może się pojawiać 15 maja także miesiąc i dopiero coś może będzie wiadomo


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 3.03.2021 o 08:17, kuba9449 napisał:

Wniosek złożony 1,5 roku temu i nadal nic nie wiadomo...

Jednak poszło do przodu, umowa podpisana :)


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

O widzisz no to super gratulacje,  można kupować. Ale i tak to za długo trwa.

Miałeś jakieś poprawki czy od razu podpisanie umowy?


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Miałem trochę poprawek, niektóre trzeba było poprawiać 2 razy, bo jednak przed pierwszą poprawką było dobrze...

Zdecydowanie to wszystko trwa za długo.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Termin daty publikacji listy mija w niedziele, to albo dzisiaj się pojawi a jak nie to w poniedziałek najpóźniej powinna być


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
freetaxi    947

Lubelskie. Pierwsze wezwania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Które miejsce na liście tak plus minus? Bo ja też z lubelskiego 😊


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam kilku klientów więc ciężko mi teraz określić. Kasy starczy dla każdego. Miejsce na liście nie ma znaczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1
Dnia 9.06.2021 o 09:49, Pronar82a napisał:

No to czekamy na rozwój sytuacji

 

jestem na liscie 2000  z lodzkiego i narazie na liscie rezerwowej bo brakuje kasy ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj