Gość

Hodowla pszczół od A do Z

Polecane posty

Gość   
Gość
5 minut temu, Agrest napisał:

To raczej dość powszechne

Ja tylko wielokwiat z przewagą rzepaku sprzedawałem. Innego nie miałem nigdy w ilości większej niż na potrzeby własne. A w tym roku ani słoika nie sprzedałem i raczej nie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
pafnucy napisał:

niedaleko mnie Wrzosów miejscowość.... 🤔

nie doleciałyby


ogólnie handlując miodem mieszczuchom można wcisnąć wszystko. wystarczy ubrać w słowa i kupiec łyka jak pelikan. kiedyś widziałem jak sprzedawca wciska ciemny miód jako rzepakowy. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja dopiero jutro rzepak podbieram. Zostanie mi jeszcze lipa i fasola. No i zaraz koniec sezonu. Pszczoly skończy to żniwami zaczną się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

W zimie  zrobiłem ula i (w planach było że kiedyś jak będzie czas to się tym zajmie , nauczę i będzie miód dla siebie ) na wiosnę  że zawadzał wywiozłem do lasu i wczoraj zobaczyłem , przyszła rójka ,  , wieczorem dałem im ciasto i proszę o radę co dalej  , 

Edytowano przez czarnys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ramki masz? Rójki najlepiej na węzie osadzać. Zresztą jak startujesz to suszu raczej nie masz. Jak mają już ramki to tylko podkarmiać i zrobić zabieg na warrozę póki czerwiu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was z lipą było? Bo różne głosy słyszałem. U jednych dużo, u innych kaszanka. U mnie lipy czystej nie ma, bo i spadź targały w tym samym czasie, ale wreszcie lipa jest w ogóle, bo dwa poprzednie lata były bezlipne. Za to z wiśniami słabiej, bo zakwitły równo z rzepakiem, a i rzepaków u nas sporo ludzie posiali, no i mi przebił rzepakowy tą wiśnię, która, gdy była czysta w poprzednich latach, to wszyscy się chętnie na nią rzucali, bo ewenement. Akację też mi się udało upilnować czystą i odebrać fajną wodnistą i prawie przezroczystą. Teraz jeszcze żeby nawłoć wydała, to będzie fajny rok pszczelarski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
4 minuty temu, AroniowyLiść napisał:

Jak tam u Was z lipą było?

Ano nie najgorzej. 

IMG_20210712_165257.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas sezon dość słaby i większość już zakończyła. Teraz była taka mieszanka spadzi, lipy i facelii. Nawłoci nie ma, z rzepakiem nie było najgorzej. Akacji praktycznie wcale u nas nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U mnie lipa to lipa. Susza w tym czasie przyszła i lipa szybko usychała. Rzepak super. Wielokwiat z akacją tez. Jeszcze została fasola. I trzeba kończyć sezon. Zastanawiam się czy na malinę wywieźć.  Tylko po późnym pożytku zawsze rodzina słabsza na zimowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

te twoje to chyba półlitrówki. U mnie litrowe. choć pewnie bardziej poprawnie 0,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,9 z tyłu, półlitrówki z przodu. 

@bartekac7 no jakby nie było u mnie nawłoci, to już bym je powoli szykował do zimy, a tak to nawłoć jeszcze będę pewnie na początku września wirował i szybkie zabiegi na warrozę. Dzisiaj im dorzucę paski z kwasem szczawiowym i trzeba będzie coś podkarmić, zanim pojawi się pożytek, to syrop ze zblendowaną pokrzywą dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

ja po zniwach gorczycę z gryką sieje to niech sobie poszaleją na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
5 godzin temu, Bananek napisał:

ja po zniwach gorczycę z gryką sieje to niech sobie poszaleją na tym

Ja posiałem grykę z facelią susza jak cholera to chyba nie poszaleją.  Ale mam 7 w jednym miejscu. Patrze dzisiaj z 300m od pasieki z 2ha słonecznika. Elegancko akurat pyłem na zimę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Dziś  zajrzałem  do pszczół  a one miód  tarmoszą  na  całego -,   pewnie  spadź   iglasta   no bo co  🤔  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam wszystkich. Zaczyna się okres zimowy. Chciałbym na wiosnę powiększyć swoją pasiekę. W związku z tym mam pytanie. Co sąsiedzie o ulach styropianowych ? Aktualnie bazuje na drewnianych dziadkowych. Wystarczy zwykły twardy styropian czy lepiej styrodur ? Jaka grubość takiego styropianu ? Potrzebne są jakieś dodatkowe wloty powietrza aby pszczoły się nie podusily ? Czy taki ul można tynkować i malować ? Wiem że dużo pytań ale chciałbym zrobić kilka uli na własny użytek i nie chciałbym popełnić jakichkolwiek błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

Styrodur 30mm. Tynkować? Elewacje chcesz robić? 😉 Wloty powietrza to pajączki na powałce i otwory w daszku.


Styrodur tnie się drutem oporowym. Ewentualnie struną od gitary.


My bazujemy na styrodur ach. Jeden kupiliśmy na wzór, trochę ulepszyliśmy konstrukcje pod własne potrzeby i od niego klepiemy już swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Akurat elewacje robię więc zawsze coś zostaje 😉 Zapytałem o tynkowanie bo widziałem że są do kupienia ładne pomalowane dlatego tak mnie to zaciekawiło. Jak będzie styrodur 50 mm nie będzie za gruby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

Chyba ciut za gruby. Daj 30 i będzie lux. To, że są pomalowane to nie znaczy, że tynkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Ok dzięki za pomoc. Z tego co widziałem to otwory wentylacyjne są gotowe do kupienia.. Więc będę próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

A różnie mam. Mam powałki z pięcioma, a mam też i z jednym. Zależnie od wielkości rodziny podmieniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj