Gość

Hodowla pszczół od A do Z

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawiddaw    3
2 minuty temu, Bananek napisał:

to czekaj, odbiją się.

 

osobiście nie, ale w mieście wojewódzkim robią takie łąki i świetnie się to sprawdza.

 

Pytanie jeszcze ile musiałbym obsiać takiej łąki i jaką mieszankę kwiatów/roślin łąkowych najlepiej wybrać. Do tej pory był rzepak+lucerna+okoliczne drzewa+rabaty kwiatowe wokół domu, stawu i na ogródku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dawiddaw napisał:

Próbowaliście obsiewać łąkę kwietną dla pszczół?

Posiałem gotowymi nasionami. Wyrosło to na prawie dwa metry niektóre rośliny. Nie tego się spodziewałem, myślałem, że będzie to niższe. Wszystko jesienią wycinałem maczetą i w bruzdę pod pług. Lepiej pojedynczymi gatunkami obsiać "kwatery" a nie w mieszance, chyba, że jakieś niższe rośliny będą wkomponowane typu facelia, gryka, ogórecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

żona kupiła tez dwie paczki kwiatów miododajnych. nie pamiętam czy gdzieś posiala, ale teraz to już będę wiedział, że nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może znajdę gdzieś opakowanie to zdjęcie wrzucę, takie papierowe, ciemne, z frontu miało krótki opis w kilku językach. Jakbym w przyszłości coś podobnego siał to bym skomponował mieszankę samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, pakowana mieszanka roślin miododajnych, 100g chyba to ważyło, gatunków chyba z 15 jak nie więcej tam było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Kurde rzepak zaczyna pierwszy kwiaty puszczać. Ciekawe czy coś z tego będzie, bo pogada jakoś zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawiddaw    3

Dziękuję za rady - zostanę przy tym co mam. Ostatnio już się pszczoły wzięły za rzepak :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzepak powoli przekwita ale w ostatnich dniach poprawiła się nieco pogoda i ładnie gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Facelia  zaczyna  kwitnąć   a   pszczoły  na nią   nie  chodzą-,   😂   gonią         na    akację-,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

U mnie na facelii mnóstwo pszczół, ale i akcji niemal nie ma. Ale jak gdzieś się trafi to oblepione kwiatem jak mało kiedy. 

Szwagier niedaleko wywiózł 12 uli na facelię, a w drugim końcu inny 13 Uli. 

25 rodzin na jakieś 10ha facelii to chyba za dużo? Jeszcze będzie z 5ha gryki, ale i z okolicznych wsi inne pszczoły mają do 1km

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

kurła, jeden odkład zabrał kupną matkę i spierniczył. pusty ul został. A to łobuzy. nic to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

 Z  5 km.   ode mnie  jest z 15-20  ha. facelii i  z  300  uli   ....  i jak  opowiadają   ile  to który miodu  nakręcił  to nic tylko  urząd  skarbowy  nasłać.-,  🤣🤣🤣         

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

Tak posłuchać tych hurtmiodziarzy to oni jak wędkarze rozmawiają. przechwałki ile kto nakręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

U mnie na facelii mnóstwo pszczół, ale i akcji niemal nie ma. Ale jak gdzieś się trafi to oblepione kwiatem jak mało kiedy. 

Szwagier niedaleko wywiózł 12 uli na facelię, a w drugim końcu inny 13 Uli. 

25 rodzin na jakieś 10ha facelii to chyba za dużo? Jeszcze będzie z 5ha gryki, ale i z okolicznych wsi inne pszczoły mają do 1km

Na 10ha to nie za dużo. Książkowo zalecają 3-4 rodziny na hektar uprawy. Więc razem z tymi, które dolecą z innych pasiek to się dozbiera w sam raz. 

Akacja kwitnie, ale tych drzew to wokół mnie tyle co kot napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dokładnie  -   jeden  taki miód  ma że nawet  znajomi i rodzina  kupują  od innych  a  drugi  niby zaraz wszystko  już sprzedał..   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Teść opowiada że jest gość co tonami cukier czy inną formę słodkiego kupuje  i przepuszcza to przez pszczoły.

Całość ponoć Niemiec jako sztuczny zabiera pi kilkanaście zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

to u nas jeszcze ciekawszy gagatek jest. już kiedyś pisałem. kupuje "miód" w 200 litrowych beczkach z chin, przelewa w słoiki, nakleja etykiety ze swojej pasieki i wozi do miast na sprzedaż. napis Eko robi furorę w miastach, obce rejestracje też i interes się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Znam  takiego co  każdy rodzaj miodu ma  [ co tylko klient  sobie życzy ]  a  ludzie się nie znają-,   drugi  ma gryczany   a gryki pszczoły  nie widziały   ale  czy to ważne.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niedaleko mnie Wrzosów miejscowość.... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj