Gość

Hodowla pszczół od A do Z

Polecane posty

Gość   
Gość

To już zależy od tego czy ma się umiejętności, chęci, mi się nie chce więc kupuję, tylko ciepłe dennice na okres wczesnowiosenny zrobiłem bo takiego czegoś nie kupi nigdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiście nie, syrop cukrowy robię sobie sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

teraz syrop dajesz, Piotrek? my teraz ciasto. ładnie się już oblecialy. po zimie dwie rodziny na minusie. jedna źle przezimowana, drugiej mysz pomogła. zaczynamy sezon ze stanem 15 rodzin. + 10 ulikow do zasiedlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, teraz oczywiście, że ciasto. Kupiłem na teraz Apikanda bodajże, z pyłkiem. Codziennie teraz ładnie latają ale poidełkami nie są zainteresowane. Naparu z piołunu w słoikach w ulach też mało ubywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

co będą gorzkie pić jak tyle wody wszędzie. ciasto kupiłem teraz jakieś z actrosa czy arctosa. bez żadnych udziwnien, pylkow żeby ich brzuszki nie bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szaleństwo na krokusach trwa.

 

20210225_123922.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu są zaraz posadzone pod ścianą domu, od południowej strony to cieplutko tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@Rolnik200598   krokusów  z 20  a pszczół   kilka  tyś.   -,  biedne  kwiatki.....😜     Takie pytanko-,   masz coś  co szybko pyli  na wiosnę ,  jakieś   wierzby,  topolę osikę  czy wiosna  dajesz   pyłek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszczynę mam, kilku sąsiadów też, wierzby też są wokół, moja jest jeszcze mała. Pyłku kwiatowego nie daję- dawałem kiedyś bezpośrednio do ula ale zainteresowania nie było. Od początku czyli już 3 wiosnę dajemy z sąsiadem drobno zmielone ziarno kukurydzy- ze 4 razy przepuszczam przez śrutownik aż kamienie jęczą. Pszczół na tym aż czarno czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6 rodzin zazimowane, 6 przezimowało w niezłej kondycji. Dennice wymienione, ciasto podłożone 2 tygodnie temu. Co do ciast, to testowałem różne i najbardziej mi podchodzi (a w zasadzie moim pszczołom) ciasto z BKV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Ciekawy temat i miałbym kilka pytań. Zacząłem przygodę z pszczołami jakieś 3 lata temu. Tyle co wiem przekazał mi dziadek resztę uczę się sam. i teraz mam pytanie. W jednym ulu padła mi połowa pszczół po zimie. Matka jest. Czy ta rodzina się odbuduje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

odbuduje się. musisz dokarmić póki co. matka czerwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

to daj im jakieś cukier na wzmocnienie, ale z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po troszku syropu 1:1 i dojdą do siebie powoli. W moich stronach każdy prawie musiał łączyć aby cokolwiek z rzepaku przyniosły. Z początku zapowiadały się fajnie, potem coraz gorzej, ja z 7 rodzin zrobiłem 3 mocne i 4 odkłady dwuramkowe z matkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
Rolnik200598 napisał:

Po troszku syropu 1:1 i dojdą do siebie powoli. W moich stronach każdy prawie musiał łączyć aby cokolwiek z rzepaku przyniosły. Z początku zapowiadały się fajnie, potem coraz gorzej, ja z 7 rodzin zrobiłem 3 mocne i 4 odkłady dwuramkowe z matkami.

ty żyjesz!!!! dzięki Bogu. gdzieś ty był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam gdzie i wcześniej. Miałem to co i Ty niedawno w domu- grubszy remoncik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827
wladek99 napisał:

Tak słabo. Teraz obsiadają mlecze i wiśnie

to czekaj, odbiją się.


dawiddaw napisał:

Próbowaliście obsiewać łąkę kwietną dla pszczół?

osobiście nie, ale w mieście wojewódzkim robią takie łąki i świetnie się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj