matus123

zaprawianie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziomalek0    6

Zakaz stosowania w ziemniaku produkowanym na wczesny zbiór. A co do podbierania to mozesz sam to ustalic kiedy juz można poniewaz środek działa 100 dni od daty zaprawienia sadzeniaków. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zaprawionych nie jesz. Jak się nie mylę to do 8 tygodni działa w roślinie. Ale karencji nie ma

@marek stosuj śmiało. Jak nie był przemrożony to na pewno zadziała

@ziomalek gdzie to wyczytałeś?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Dzięki. Jak sto dni, to trzy miesiące.Czyli szybie podbieranie odpada.No a czym i czy w ogóle zaprawiać wczesne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Dzięki, wszystko jasne.Kto pyta nie błądzi.Lepiej pytać, z chemią nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

No jasne że tak wystarczy posłuchac mądrych ludzi na szkoleniu chemizacyjnym hehe

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a na tym szkoleniu był gość z bayera i powiedział że prestige do wczesnych nie może być? Właśnie od tego jest etykieta. Wystarczy przeczytać. Nie zauważyłem przeciwwskazań. Prestige chroni przed rizoktoniozą a ta występuje głównie przy wczesnym sadzeniu. I działa do 12 tygodni dlatego stonka może wchodzić na koniec lipca i ziemniaki kopane we wrześniu też mogą być pogryzione od druta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a może ktoś z was zaprawiał ziemniaki w betoniarce?? kupiłem dziś prestige fort 370FS i zastanowaiam sie w jaki sposób było by najlepiej je zaprawić bo niestety zaprawiarki przy sadzarce nie mam...

czekam na jakieś podpowiedzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj23    0

Mam pytanie co do zaprawy Presige mam sadzeniaka ale musze cześć pokroić bo po prostu jest za duży a tam jest napisane że na krojonego nie stosować co robić?? Stosował ktoś na krojonego ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja kroję jak się jakiś większy trafi ale to pojedyncze sztuki. I zawsze na jesień żeby zaschły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wg mojej wiedzy nie powinno kroić się ziemniaków. Lepiej posadź w większych ostępach.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja kiedyś pokroiłem i zaraz zaprawiałem i tak sadziłem chyba około tone. Potem dopiero się dowiedziałem że nie należy tak robić że muszą przyschnąć. Ale było dobrze. Teraz też się zastanawiam czy tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj23    0

Ja kiedyś pokroiłem i zaraz zaprawiałem i tak sadziłem chyba około tone. Potem dopiero się dowiedziałem że nie należy tak robić że muszą przyschnąć. Ale było dobrze. Teraz też się zastanawiam czy tak zrobić.

A jaka zaprawą zaprawiałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Zaprawiałem prestige ten różowy preparat i było dobrze w tym roku też tak trochę będę robić bo z centrali co brałem to normalnie duże ziemniaki na hektar by może potrzeba było z 5ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

panowie chciałem zapytac czy po zaprawie pretige 370 pryskacie jeszcze na rolnice bo na etykiecie nie pisze nic o zwalczaniu rolnicy jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a no na rolnice to prestige nie działa. W ub sezonie miałem sporo pogryzionych tych co rosły pod wierzchem. Ale jak jest normalny rok to rolnica nie rusza ziemniaka przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

panowie chciałem zapytac czy po zaprawie pretige 370 pryskacie jeszcze na rolnice bo na etykiecie nie pisze nic o zwalczaniu rolnicy jak to jest???

kiedyś pyrinex, teraz dursban.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja jak daje pierwszy oprysk na stonke to stosuje srodek z rodziny perytroidow.larwy rolnicy wylegaja nie na powierzchni ziemi i tam zeruja w pierwszych dnia swego zycia

kiedys stosowalem nurelle ale zostala wycofana a w ostatnim roku na lekkie ziemie dalem mieszanke dursbana i sherpy, efekt byl taki ze nagryzione trafialy sie sporadzcznie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach55    0

Witam

 

W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

Witam

 

W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce.

moze to wina ziemniaków?posadzileś kawalek niezaprawionych? Ja w zeszlym roku odwaliłem taką lipę ze zaprawialem Prestige normalnie rozpuszczalem srodek w minimalnej ilosci wody(nie za duzo bo cieklo z sadzarki)-i gdy zaladowalem ziemniaki do sadzarki czeskiej-to polewalem taką zaprawą-z 300ml-i ku mojemu zaskoczeniu ziemniaczki swietnie się zaprawily-wszystkie wzeszly i nie było stonki do konca wegetacji-1litrem prestige zaprawiłem ciut ponad 2 tony sadzeniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Witam

 

W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce.

 

Na pewno były winne sadzeniaki ja od kilkunastu lat zaprawiam ziemniaki Prestige i wschody kapitalne. Od kilku lat tez nie stosuję oprysków na stonkę. A co do zaprawiania wczesnych odmian pierwsza zaprawa Prestige miała 100 dni karencji dziś na etykiecie karencji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

Na pewno były winne sadzeniaki ja od kilkunastu lat zaprawiam ziemniaki Prestige i wschody kapitalne. Od kilku lat tez nie stosuję oprysków na stonkę. A co do zaprawiania wczesnych odmian pierwsza zaprawa Prestige miała 100 dni karencji dziś na etykiecie karencji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Po co cytujesz mój post jak brak z Twojej strony komentarza (bez urazy ale może pisać nie potrafisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Prestige bardzo dobra zaprawa, wszystkim zajmującym się uprawą ziemniaka gorąco polecam :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj