matus123

zaprawianie ziemniaków

Polecane posty

1410    10

Ja w tym roku"pszyknęlem" Moncerenem G FS 370 i dzialaniem jestem zadowolony,stonki nie bylo az do wykopek,rizoktoniozy ani zapachu,tak co jest git.Pędraku i drutowca tez. Monceren G FS 370 i Prestige Forte skladnik czynny i zawartosc jest ta sama. ;)

Edytowano przez 1410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Dzieki, bo ten kolega nie był do końca pewny. A zaprawiałeś w tym roku, jakie efekty?

Tak zaprawiałem, ogólnie jestem zadowolony. Dużym plusem jest to, że zwalcza stonkę.

Jednak na drutowce i pędraki lepiej dodatkowo opryskać pole przed sadzeniem Pyrinexem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Zwykły Prestige wycofali.

Prestige Forte jest lepszy, stosuje się go mniej,a ma ponadto większy zakres działalności.

stary był lepszy. W nowym masz mniej substancji na robaka a więcej na grzyba.

Na drutowca lepiej pole opryskać jak kolega pasio pisze. Ale na stonkę działa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Mam pytanie koledzy jak to jest z skiełkowanymi ziemniakami kiedy je zaprawiać tym prestiżem przed sadzeniem czy przed kiełkowaniem ?? czy nie zaszkodzi to na kiełki jeszcze nigdy nie zaprawiałem tym środkiem bede je pryskał opryskiwaczem ręcznym

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że należy zaprawiać przed kiełkowaniem, z kolei pisze też, że należy zaprawiać przed sadzeniem. Poczekaj, aż ktoś się wypowie, co to praktykował.

Ja sądzę, że przed kiełkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Ja zaprawialem kielkowane 3 tygodniowe od razu w sadzarce. :rolleyes: To jest wysypywalem skrzynki i tuz pryskalem na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Zaprawiasz kiełkowane zaraz przed sadzeniem. Prestige opóźnia trochę kiełkowanie. Jak kiełkujesz w skrzynkach to zrób sobie większy trochę zbiornik i zamaczaj całą skrzynkę a sadzeniakiem w prestigu. Pokryte masz elegancko a wychodzi tak jak zalecają 20 litrów wody na tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek9710    0

A ziemniaki mają być cale czy mogą być krojone?

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie mogą być krojone. Ale nie wiem czy jakby teraz pokroić to przecież powinien się zabliźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

witam :) kolega opowiadal ze jak zaprawil kielkowane prestigem to mu nie powschodzilo 30% i opoznia kielkowanie a przeciez karzdemu zalezy zeby przyspieszyc wschody :) a nie opozniac wiec chyba jest najlepiej na druciaka opryskac glebe :). a tez mam problem bo mam druciaka i chyba bedzie najlepiej jak opryskam glebe i nie bede zaprawiac :) Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Ziemniaki podkiełkowane zaprawia sie przed włożeniem do skrzynek, zanim wypuszczą kiełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dzwoniłem w zeszłym roku do bayera to gościu powiedział że najpierw kiełkować a zaprawiać przed sadzeniem.

na drutowca żeby pryskać to ziemia powinna być już nagrzana a przy kiełkowanych to raczej jest słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

nom nagrzana to ciezka sprawa:/ ale kurka zaprawienie opoznia wschody :/ ale i zaprawic najlepiej by bylo przed wlozeniem do skrzynki ale opozni to podobno zaprawienie wschody po jedno pomoze po drogie zaszkodzi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja tam nigdy nie zaprawiałem i narazie nie zamierzam :D

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

jak nie masz gryzoni :) to nie musiasz :) mój dziadek tez nie zaprawia ale jak ja posadzilm tam gdzie nie bylo wiele lat ziemniaka a bylo zboze to druciak jest i tu lipa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u niemców w tym roku wchodzi preparat goldor bait od basfa. Środek przeciwko wszystkim szkodnikom glebowym. Zużycie 10 kg/ha. Stosowanie podczas sadzenia. Podobno super efekt i cena pewnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@Saszeta - a Ty robiłeś zaprawiarkę i mam pytanie jakie tam masz dysze i ile cieczy przy jakim ciśnieniu wychodzi Ci na hektar??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

albuz atr 80 biały o pustym stożku(sadownicze). To jest o najmniejszym wydatku cieczy. Ciśnienie teoretycznie powinno być 3 atm ale ja miałem 0. I wychodziło równo 20 litrów na tonę sadzeniaka (czyli tak jak zalecają) a zaprawiony idealnie cały. Ja płaciłem po 14 zł sztuka od gościa co robi przeglądy opryskiwaczy. A w firmie bott kosztuje 15 i wysyłają. I teraz mają też o pełnym stożku po 17 (tak jest na ich stronie)

Masz tez specjalne teejeta o pełnym stożku ale co najmniej 50zł/szt http://www.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/zaprawianie-ziemniakow

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

A czy ktoś mógłby mi odstąpić troche zaprawy Prestige ?? Niewiele bo rapte na jakies 15 arów (musze zaprawiac, niestty ogrom szkodników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@Saszeta dzięki za odpowiedź. Jutro dzwonie zamawiać bo właśnie tylko rozpylaczy mi jeszcze brakuje.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@minor15 sam prestige na szkodniki nie pomoże. Weź lepiej kup 1 litr dursbana na taką powierzchnię i parę dni przed sadzeniem opryskaj i od razu przejedź kultywatorem tak na 15-20 cm. Na pewno efekt będzie lepszy jak po prestige a koszt podobny bo z 50 zł. Prestige wszystkich robaków w glebie nie wytępisz. Ale na stonkę nie ma nic lepszego bo do końca lipca nawet nie musisz jej szukać na ziemniaku. No i na dziki też nie ma nic lepszego.

@bolid gdzie założyłeś końcówki? I pompę jak masz założoną? U mnie w galerii na kilku różnych zdjęciach masz całą instalację do zaprawiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

właśnie o stonke też się rozchodzi. przed sadzeniem bede pryskał. Ale potrzebuje tez prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj