matus123

zaprawianie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1113

Prestige tak naprawdę nie chroni przed drutowcem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

przy 60ml na 100kg na 2 tony potrzeba 1,2l

widzisz jak dobrze umię liczyć wczoraj czytałem wieczorem i ładnie naliczyłem litrów dzięki za poprawną podpowieć

 

witam siedzę w internecie i szukam zaprawiarki znalazłem coś takiego jest na internecie za 1600zł dzwoniłem i powiedział ze jest na pompkę 12v i idzie 80l cieczy na 1ha jak macie chwilkę czasu to zobaczcie na alegro jest tylko jedna z żółtym zbiornikirm a moze ktoś taką ma i urzywa czy to coś warta niemam pojęćia jak dodaje się strony na forum jak wy dodajecie ze wystarczy kliknąć w stronę i sama się otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P

papier wszystko przyjmie

Prestige działa na druciaka tylko do końca miękkiej skórki. Za to nie ma nic lepszego na stonkę

ale najlepszy efekt to tylko po pyrinex-ie albo dursbanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

przed drutowcem nie bo nie ma takiego gatunku ale już przed larwami nazwijmy to "drutowców" już tak, wystarczy zapoznać się z etykieta stosowania :P

Kolego jak chcesz się czepiać pierdół to poczytaj może sam etykietę:

 

"PRESTIGE FORTE 370 FS jest zaprawą owadobójczą i grzybobójczą w formie płynnego

koncentratu do zaprawiania bulw ziemniaka, o działaniu kontaktowym i żołądkowym

przeznaczoną do zaprawiania sadzeniaków ziemniaka w celu zabezpieczenia przed stonką

ziemniaczaną, drutowcami, pędrakami, mszycami oraz rizoktoniozą.

W roślinie działa systemicznie.

Zaprawę stosować tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu do zaprawiania i sadzenia bulw

ziemniaka."

 

W praktyce sprawa wygląda tak, że jak na metrze kwadratowym znajdziesz 8 drutowców to możesz stosować Prestige chyba tylko po to aby poprawić sobie samopoczucie. Stary Prestige miał sporo więcej imidachloprydu a i tak nie radził sobie z robalami a po Forte to drutowce tylko czkawkę mają. Ten preparat jest dobry na stonkę ale nie chroni przed nią w całym okresie wegetacji.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7
Napisano (edytowany)

Nikt chyba nie oczekuje, że zaprawa będzie działa przez cały okres wegetacji jak mnie pamięć nie myli to jest to okres ok 120 dni więc jak na zaprawy to i tak całkiem sporo

Tylko ani jeden ani drugi nie jest zarejestrowany w uprawie ziemniaka

papier wszystko przyjmie

Prestige działa na druciaka tylko do końca miękkiej skórki. Za to nie ma nic lepszego na stonkę

ale najlepszy efekt to tylko po pyrinex-ie albo dursbanie.

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ale perinexem trzeba pryskać opryskiwaczem i zaras przeradłować a jaki jda dawki na ha i jle wody trza dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Nikt chyba nie oczekuje, że zaprawa będzie działa przez cały okres wegetacji jak mnie pamięć nie myli to jest to okres ok 120 dni więc jak na zaprawy to i tak całkiem sporo

Tylko ani jeden ani drugi nie jest zarejestrowany w uprawie ziemniaka

pyrinex ma rejestrację a przynajmniej miał w zeszłym roku. 2 czy 3 lata była przerwa w rejestracji.

Po za tym w ziemniaku tego nie stosujesz tylko na polu co w ewidencji równie dobrze możesz nazwać ugorem ponieważ ziemniaka sadzisz tam parę dni później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a o co chodzi?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

pisałem Ci pod innym tematem jak i na PW z tym że pw masz zawalone i nie mogę Ci wysłać. Potrzebuję odrobinę Dursbana i Prestige. Pawelec, zostałeś chyba moją ostatnią deską ratunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

odblokowałem skrzynke. pisz.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

idzie, ale ja potrzebuje małe ilości by mi ktoś odsprzedał, a nikt niestety tutaj nie ma, może jednak ktoś ma ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Prestige zamówiony ale jest teraz problem z zaprawiarką. Wcześniej sadzilismy czeską sadzarką to jedna osoba sypała ziemniaki a druga pryskała opryskiwaczem a w tym roku kupilismy sadzarke 4 rzedowa i tu jest problem bo wszystkie sadzonki (30 ton) bedzię w big bagach 1100 kg i teraz zastanawiamy się jak najprosciej zrobic zaprawiarke ? Ma ktoś z was zrobioną zaprawiarke na takiej lub dwurzędowej kubełkowej ? Chodzi mi o zaprawiarke robioną we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Szymon, a masz może prestige i dursban ?? ( albo jakoś na dniach bd miał ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

A czy można zaprawiać Prestige-m przeterminowanym? Bo chcę w tym roku zaprawiać a nie wyrobię całej butelki i pewnie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Teoretycznie nie, praktycznie tak.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Wojt, a nie chcesz może odrobinę odsprzedać ?? może masz też trochę dursbanu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Minor kup że se litre tego Prestige i bedziesz miał na drugi rok.

Wiem że kupa kasy ale może warto jak masz ziemniaki w ugorze.

Ja nigdy tego nie stosowałem bo bardzo drogie toto.

A ze sadzę 30 ar ziemniaków to za mało by bawić sie w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

no a ja sadze 10arów. i właśnie dlatego że tak mało to muszę o to dbać. Więc szukam kogoś kto ma i dursban i prestige do odsprzedania dość pilnie bo chce już wczesne sadzić a brak środków mnie wstrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

dajze spokój .Nie kombinuj.10ar to szkoda twego czasu i fatygi.Kup sobie na jesień i lepiej na tym wyjdziesz.

W tym roku ziemniaki będą tanie to kupisz sobie za pare groszy 1000kg i Ci starczy na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@minor15 Olej ten Prestige strumieniem parabolicznym bo na drutowce i tak Ci nie pomoże. Dursban czy Pyrinex sprzedają w litrówkach więc akurat na Twoje 10 arów a zaprawisz mankozebem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

ale co do drutowców to stosuje dursban. I co kupie litr i to w nawet w 2 lata nie zużyje a środek pójdzie się jeba..... a po prestigu zero chorób, zero stonki. Sadze na działce ziemniaki co roku i nie mam zamiaru z tego rezygnować choćby dla pasji. Wieć dlatego szukam kogoś kto odsprzeda odrobinę prestige i dursbanu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Na stonke kupisz srodek i na zaraze też i taniej Cie wyjdzie.

Nie kombinuj z tym Prestige , olej go złotym deszczem jak mówi kolega wyżej. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj