wrobelek02

Co można zrobić z młocarni lubelanki?

Polecane posty

wrobelek02    11

Witam mam młocarnie lubelanke i chciałbym ją na coś przerobić bo szkoda mi ją sprzedać na złom bo tani teraz. Może jakieś pomysły. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W prosty sposób można zrobić kombajn zbożowy.Wystarczy zamontować silnik,układ przeniesienia napędu na koła,heder i podajnik pochyły który poda ściętą masę na bęben.

Pozostaje jeszcze parę drobnostek i 2-3 dni wolnego czasu oraz dostęp do młotka i przecinaka.Instalację elektryczną mozna sobie darować gdyż jest zbyt trudna do samodzielnego wykonania.Zastanowić się jedynie można czy poświęcić 3-4 godziny na dorobienie sieczkarni,ale to już zależy czy twoje gospodarstwo potrzebuje słomę czy też ją przyorujesz.W wypadku zbioru słomy można na stałe doczepić jakąś starą prasę,która towarzyszyła tej zacnej młocarni i za jednym przejazdem młócić i wiązać :) Fotel operatora natomiast, można adaptować z grabi konnych.

Drugim wyjściem jest wywiezienie tej młocarni na najbliższe Expo.Zainteresowanie jakie wzbudzi ten cudak,pozwoli by z tantiem od praw do zdjęć przy tejże "Lubliniance", kupić najnowszy produkt np. JD lub Classa.

Dobrym wyjściem jest również wynajęcie tej młocarni do zdjęć np. w jakimś filmie SF .Spielberg potrafi docenić takie cudo i dobrze zapłacić.

Znam przypadek podobnej młocarni,o rownie zacnej nazwie-"Warmianka' która grała w filmie Oliviera Stone,wietnamski okręt podwodny i właściciel tej młocarni natrzepał z tego tytułu sporo kasy. :)

Okręt podwodny dlatego że była to młocarnia wąskomłotna,mając "Lubliniankę' pokusiłby się by ta jako młocarnia szerokomłotna,zagrała etiopski pancernik lub lotniskowiec,a to już bajeczna kasa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś potrzebuje stacjonarnej młocarni do jakichś bliżej mi nieznanych typów roślin, które dojrzałe nie rozsypią się podczas zbiorów i transportu..... ale to chyba nie w naszym klimacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

ta młockarnia może slużyc jako mlynek do zborza (polaczek itp. nazwa zalezy od regionu polski, poprostu urządzenie do czyszczenia zboża z zanieczyszczen) po żniwach załączasz taką maszyne i masz czyściutkie zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaspychel    2

ja bym zrobił z niej platformę ramę przedłużyć, zrobić przedni i tylni bort ,na spód położyć blache 3 ,światła, hamulce no i w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

kubaspychel-Platformę do czego? Do powietrza ?:D Człowieku poszukaj sobie w googlach przynajmniej zdjęcia tej lublinianki,konstrukcja podwozia to jakaś improwizacja ,osie z zapałek ,skręt gorszy jak w wozie,piasty o ile się nie mylę bez łożysk-ba nawet bez tulejek,koła jak w zgrabiarce gwiazdowej ...

''światła, hamulce no i w pole ''-Ale polak potrafi,hamulce od roweru ,światła też z roweru i w pole!! Chociaż ja bym radził na złom .

A tak na serio wyciągnij/wytnij z tego to co ci się może przydać a reszta na złom.Pozdr




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ostatnio sprzedałem na złom stary siewnik konny z 65' roku i inny złom po 80 gr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj