GrMazur

Landini Legend

Polecane posty

GrMazur    2
Witam myślimy z bratem nad zmianą ciągnika i tknęło mas na Landini Legend przeglądam forum za dużo nie ma o nich moc jaka nas interesuje w przedziale 105-145 prosiłbym o podzielenie się opiniami użytkowników owych ciągników. Jak zwykle chodzi o mankamenty na co zwracać uwagę i jak z trwałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

nie ma sensu kupować maszyny których mało jest na rynku z czasem może być problem z częściami jeden kolega tu na forum miał nie ciekawe przeżycie z landińcem i wyleczył się z niego i drogo go to kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
GrMazur napisał:

Witam myślimy z bratem nad zmianą ciągnika i tknęło mas na Landini Legend przeglądam forum za dużo nie ma o nich moc jaka nas interesuje w przedziale 105-145 prosiłbym o podzielenie się opiniami użytkowników owych ciągników. Jak zwykle chodzi o mankamenty na co zwracać uwagę i jak z trwałością.

napisz do kokegi @agresta on mial szybciej sprzedawal niz kupil moj znajomy ma takiego 90km z nie znam modelu i sobie chwali


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrMazur    2

jak na razie przymiarki

przemekuliski napisał:

forsza sprzedawał będziesz?

jak na razie przymiarki rozglądamy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

z takimi nietypowymi to tylko problemy trzeba kupować maszyny których jest sporo to i z częściami nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
slawek74 napisał:

nie ma sensu kupować maszyny których mało jest na rynku z czasem może być problem z częściami jeden kolega tu na forum miał nie ciekawe przeżycie z landińcem i wyleczył się z niego i drogo go to kosztowało

slawek74 napisał:

z takimi nietypowymi to tylko problemy trzeba kupować maszyny których jest sporo to i z częściami nie ma problemu

to, że jeden miał problemy nie znaczy, że to złe ciągniki. ja mam i sobie chwalę. spalanie ok, uciąg dobry, czego chcieć więcej?


grabos tez nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188

tylko grabos nie kupił drugiego landka a mf nowego landek podobnej mocy napewno byłby tańszy albo lepiej wyposażony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

najgorzej jest z rocznikami jak dobrze pamietam 2000 do 2003, gdzie kazdy ciagnok wyglada jak prototyp. U kolegi jakies ok 120 km stoi juz 2 lata bo nie ma do tego modelu elektrozaworow of zmiany biegow ale oczywiscie mozna zamowic caly blok nowszego typu za cos ok 20 tys zl. Ogolnie po 2004 roku stwierdzil ze mozna brac bo bardziej typowe czesci i dostepne bez problemu ale te wczesniejsze to masakra jakas. Jezeli ciagnik typowo mechaniczny to z czesciami tez nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
slawek74 napisał:

tylko grabos nie kupił drugiego landka a mf nowego landek podobnej mocy napewno byłby tańszy albo lepiej wyposażony...

tylko grabos miał przeboje z poprzednim mf, a z landkiem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

Ty mnie pytasz dlaczego Tomek wybrał taki traktor, a nie inny? 🤔 serio?


może dlatego, że roltoma jest rzut beretem od jego miejsca zamieszkania. może temu, że nowoczesne legendy naszpikowane sa elektroniką... A może z kilku innych powodów. skąd mam to wiedzieć? może temu, że nasluchal się jak JD się psują...😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrMazur    2

Szczerze to serwis na podwórku mam oczywiście swój warsztat mi chodzi o jakość od 2000 to praktycznie części zamienne z mccromik ale mnie wcześniejsze interesują z tego co piszą tutaj na forum i na innych portalach dość niezawodna i prosta maszyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrMazur    2
18 minut temu, Bananek napisał:

ja mam 1999. legend 115 top. pytaj co trzeba, odpowiem zgodnie z prawdą.

Chodzi na co zwrócić szczególną uwagę przy ogledzinach, kolejne to jak z naprawami czy to ciężki temat czy taki do ogarnięcia bo pojęcie o mechanice mam zresztą jak wejdziesz na kanał to różne rzeczy z Dorszem się robiło do tego robi brat przy ciężarowych jako mechanik.e się dowiadywalem są w tym ciagniku 3 grupy biegów ale po ile bo w danych technicznych pojawia się 36x36 i 72x72. I odnośnie silnika jak mniemam Perkins na rotacyjnej pompie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

perkins na rotacyjnej. zgadza się. 3 zakresy po 6 biegów. na każdym jeden polbieg pod obciążeniem. 1999, a dopiero w tamtym roku rozdziewiczylem to jeśli chodzi o rozpolawianie. oryginalna tarcza sprzęgła, skończyło się po 20 latach, prawie 10000mth. w tamtym roku też zacial się rewers. również sam ogarnalem. koszt naprawy 25zl. puscilo zabezpieczenie rewersu. więcej napraw nie pamiętam.


wróć, pamiętam. nie opuszczał podnośnik na pusto. powodem było nagromadzenie się rdzy na ebonitowym pierscieniu na tłoku silownika. przetarcie pierścieni papierem ściernym pomogło. dodatkowo jak już miałem rozebrane to wymieniłem uszczelnienia na siłownikach. coś chyba 35zl/szt.


36 biegów


uszczelka pokrywy zaworów wymienialem. 90zł. teraz muszę zrzucić głowicę bo przez odme daje parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dreik
      Witam posiadam ciągnik Lndini 8550(mf 294) chciałem wymienic olej w tylniej zwolnicy nigdzie nie widze korka spustowego ani do wlewania i niewiem czy jest połączona zwolnica ze skrzynią biegów bo jak sprawdzałem na stronie shell to niby jest osobny olej do zwolnicy. Jaki polecacie olej do skrzyni biegów
    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam problem dłuższy czas. Mianowicie falowanie obrotów ciagnika. Czasami podczas gaszenia sam zwiększa obroty i powoli gasnie. Na niskich obrotach słaby. Dopiero gdy turbina zaskoczy to coś tam czuć ale to musi się konkretnie rozgrzać.
      Filtry wymienione. Pompa Delhi. 

    • Przez mrrobsont
      Witam ! Od niedawna jestem posiadaczem Landini legend 145 deltasix 2002r. Traktor po ruszeniu wyświetla błąd AL 93 i czasem AL 96 i cały czas wyje buzer. Ciągnik normalnie jeździ zmienia biegi tylko poł biegi uruchamiam ze sprzęgłem  a powinien chyba bez. Proszę o pomoc co to może być. 
    • Przez DAREX
      Witam wszystkich mam taki problem w Landini legend 115 mianowicie gdy zapalam ciągnik to tak jakby był na hamulcu wciskam przycisk półbiegu to się odblokowuje jadę na tym półbiegu i włączam półbieg i naciskam sprzęgło to ciągnik zachowuje się tak jakby hamował. Może ktoś na forum by coś  mi podpowiedział co może być przyczyną tej usterki
    • Przez Szmaja
      witam!
      Chciałem założyć temat typowo do landini 8550, ponieważ nie dawno kupiłem i chciałbym dowiedzieć się o nim jak najwięcej.
      głównym bólem mojego landini jest to że nie działa, albo nie wiem jak wyłączyć hydraulike na której dźwigni, zmieniam i kręce wszystkimi ale coś nie chce zaskoczyć.
      a jeszcze jedno jak powinny być ustawione zawory ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj