Alchemik

Case 956xl czy Ursus 1224 ?

Polecane posty

Alchemik    443

Jak wyglądaja w użytkowaniu i kosztach utrzymania w porownaniu ze sobą te 2 ciagniki? 

Głównie chodzi orkę i uprawę pola. 

Sporadycznie transport ( do case pewnie będzie trzeba dołożyć pneumatykę)

Co warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Tylko 24, nie aż 30 😉

 

Nie dopisałem, że areał to troche ponad 20ha.  

Maszyn na razie też nie ma i będą dopiero dobierane do ciągnika.

Taka różnica mocy, nie jest kluczowa. 

Nacisk jest wiekszy na niezawodność, koszty eksplatacji itp.

Ewentualnie znaczenie ma, czy case poradzi jakiś agregat uprawowo siewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

w ursusie częste naprawy lecz koszty stosunkowo nieduże w case rzadkie naprawy ale jak coś walnie to kieszeń zaboli jak dobrze trafisz to będzie to chodziło i chidzilo ale i możesz i na start 30 tys dołożyć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
12 minut temu, robi57362 napisał:

w ursusie częste naprawy lecz koszty stosunkowo nieduże w case rzadkie naprawy ale jak coś walnie to kieszeń zaboli jak dobrze trafisz to będzie to chodziło i chidzilo ale i możesz i na start 30 tys dołożyć

Te 30 tys skąd wziąłeś? Nikt nie będzie wkładał w remont tyle ile jest warty ciągnik. Silnik jest typowy w 956 (po regulacji pompy można uzyskać 105-110KM), jedynie jeśli coś padnie w skrzyni to będzie kłopot. Wystarczy przejrzeć filmy na youtube, gdzie są opinie o tej serii i każdy jest zadowolony z pracy ciągnika i komfortu w kabinie.http://ihace.de/01_schlepper/0956xl/956xl.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

z 2.5 metra zestawem na takerOwce oba poradzą sobie, sensu nie ma pchać się w 3m na 20hektarow, Ursus taniej kupisz tańsza eksploatacja ale proste wszystko, case drożej ale wygodniej, możliwe że w gorszym stanie też bedzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zacznijmy od tego że moc w ciężkim masz na silniku mierzoną a w zachodnich zwykle na WOM, czyli przez skrzynię, nie muszę chyba dopisywać ile będzie straty w takiej 12

dobrego ciągnika i tak nie kupisz, maszyny z lat 80, czesko-polskie robione na odwal a  zachodnie zwykle bez większych remontów, sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz co roku bluzgać i wkładać marnej jakości części z marchewki czy zapłacić więcej a mieć spokój na lata, do tego jakąś tam odrobinę komfortu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Alchemik napisał:

Tylko 24, nie aż 30 😉

 

Nie dopisałem, że areał to troche ponad 20ha.  

Maszyn na razie też nie ma i będą dopiero dobierane do ciągnika.

Taka różnica mocy, nie jest kluczowa. 

Nacisk jest wiekszy na niezawodność, koszty eksplatacji itp.

Ewentualnie znaczenie ma, czy case poradzi jakiś agregat uprawowo siewny. 

na 20 ha zajezdzic 1224 to trzeba jezdzic bez olejow. albo kupic jakiegos mega trupa . dla ursusa na plus dostep i cen czesc dla case na plus komfort ale na tych 20ha ile bedziesz pracowal godzin tym ciągnikiem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Nie ma to jak goła blacha w kabinie i cienki dach, uczucie ze dzwoni w uszach.. Ursus zwrotnością też nie grzeszy.. Ile trzeba się nakręcić kierownicą na serwie żeby zrobić nawrotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

k**wa jaki każdy delikatny się zrobił w tych czasach, każdy jedzie ma tego Ursusa, Zetora... 

Nie daleko mnie jest gospodarstwo około 500ha i mają same Ursusa ciężkiej serii... Od 385 do 1604 i tym to obrabiają i nie mają 20 traktorów do tego i jakoś sobie świetnie radzą, pytając Prezesa spółki spółki czemu nie ma nic zachodniego odpowiada że w Ursusie skrzynia zgrzytnie, bieg wskoczy i jedzie dalej, nie świecą byle jakie kontrolki, mechanik który tam pracuje bez problemu robi maszyny i nie musi mieć do tego komputera,nie musisz wzywać serwisu który sporo kasuje, maszyny zadbane, każdy traktor ma założoną tą niby klimatyzacje na dachu. Każdy narzeka ile to się nie na jeździ i szum w uszach i głowa boli jakby to się jeździło codziennie po 12 godzin 300 dni w roku. 

 

Kupisz co chcesz kolego ale nie słuchaj że np. w 1224 jest głośno, głośno to jest w c360 z rotacyjną na dodatek jak komin przy gałęziach się urywa 😁 w 1224 można przez telefon rozmawiać a jak ktoś twierdzi że nie to albo musi umyć dobrze uszy albo iść do laryngologa. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

prezes spółki tak twierdzi bo nimi nie jeździ. jak by pojeździć z tydzień przez 8-10godzin to by zmienił zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Pamietam jak 20 lat  temu ojciec kupił zetora 8145, łoo co to był za ciągnik ale w sumie przez niecałe 3 lata jak go mieliśmy to głownie ja nim jeździłem albo dziadek a ojciec tak z doskoku. Dopiero pewnej jesieni jak nim orał kilka dni od rana do wieczora to od razu był sprzedany i kupiony ferguson 3080......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Jeździłem Case serii 56 z kabiną xl więc się wypowiem co do hałasu, przy pozamykanej kabinie to tak do około 1500-1600 obrotów można radia posłuchać czy przez telefon rozmawiać, dalej jest głośniej, ale nie ma tragedii. Po całym dniu w ciągniku(z otwartymi szybami) łeb mnie nie bolał, także jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Dnia 28.10.2020 o 22:17, Bialy8011 napisał:

k**wa jaki każdy delikatny się zrobił w tych czasach, każdy jedzie ma tego Ursusa, Zetora... 

 

Kupisz co chcesz kolego ale nie słuchaj że np. w 1224 jest głośno, głośno to jest w c360 z rotacyjną na dodatek jak komin przy gałęziach się urywa 😁 w 1224 można przez telefon rozmawiać a jak ktoś twierdzi że nie to albo musi umyć dobrze uszy albo iść do laryngologa. Tyle w temacie

Pewnie, że można rozmawiać. Na wolnych obrotach. Na wyższych można sobie co najwyżej pokrzyczec do telefonu. Mam 8145 i w uprawie, czy tam orce przy 1800obr, nie ma opcji żeby sobie swobodnie rozmawiać przez telefon, czy myśleć o słuchaniu radia. Często pożyczam od wujka 914, to jest w nim zauważalnie głośniej niż u mnie.

40 minut temu, Karol06 napisał:

Jeździłem Case serii 56 z kabiną xl więc się wypowiem co do hałasu, przy pozamykanej kabinie to tak do około 1500-1600 obrotów można radia posłuchać czy przez telefon rozmawiać, dalej jest głośniej, ale nie ma tragedii. Po całym dniu w ciągniku(z otwartymi szybami) łeb mnie nie bolał, także jest ok

 Tylko raz byłem w tym ciągniku u kumpla, jak szukałem dla siebie czegoś i powiedziałbym, że nie jest tak rozowo. Wiadomo, że jest sporo ciszej niż w zetorku, ale myślałem, że różnica będzie większa.

 

Na 20ha, jeśli nie mam drugiego ciągnika, który mógłby zastąpić w razie awarii podstawowy, to biorąc pod uwagę, że to ciągniki ~30letnie, wybrałbym jednak to, co prostsze i mniej kosztowne w naprawie. Nie dlatego, że uważam, że Zetor/ursus jest w czymś lepszy niż case, ale to już staruszki i nigdy się nie wie do końca w jakim stanie jest taki ciągnik. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1

Zarówno jeden jak i drugi ma już lata świetności dawno za sobą. Bez względu na to, który ciągnik wybierzesz będziesz musiał dołożyć do tej inwestycji. Pytanie jest tylko ile? Ja bym brał Ursusa ze  względu na koszty eksploatacji ( tańsze części). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj