astrahxenon

Zakup przyczepy 4-6 t

Polecane posty

astrahxenon    137

Witam chce zakupić przyczepę o ładowność 4-6 t znalazłem d 46 w igła stanie wiem że sztywna itd ale praktycznie jak nowa jaka jest rzeczywista wartość takiej przyczepy dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zgaduję,że właściciel ceni 6,5tys. Jeżeli z kwitem to w granicach 5 tys. można dać.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
12 minut temu, andrzej78 napisał:

Zgaduję,że właściciel ceni 6,5tys. Jeżeli z kwitem to w granicach 5 tys. można dać.

7 tys cena ostateczna, co innego polecacie w budżecie 8-9 tys jakąś wywrotkę najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

to kup niemkę jakaś niska aby wywrotek miała a te sprowadzone łatwiej zarejestrować niż nasze krajowe, z drewnianymi burzami i pompa mi ręczny mi często są i hamulcem najazdowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czasem w dobrych pieniądzach można nabyć D45 .Tanie z racji wieku,ale wytrzymałe, rama hutnicza ,blacha na podłodze 3mm a nie jak w D46.D47 2mm.Oczywiście Niemki czy Czeszki są godne polecenia ale można się dać naciąć bo hamulec najazdowy tylko do 5 ton a większość ma właśnie ponad 5 t masy całkowitej Te przyczepy to zupełnie wyższy przedział cenowy lub do gruntownego remontu.

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czemu nie. Kwestia ceny i stanu.Jezeli rama niepogięta ani nie zwichrowana to można ją wzmocnić.Zastosować kule do wywrotu i będzie o wiele stabilniejsza. Istotna jest belka tylna gdzie są numery.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

trzeba śledzić ogłoszenia. Czasem ładna nie znaczy ,że w idealnym stanie.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d-47-CID757-IDH6hjQ.html#6ca65d0136

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-sanok-d-47-CID757-IDGW4fr.html#6ca65d0136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No ale żeby rama była ok. To po wzmocnieniach coś pojeździ, myślałem o tej d 46 no ale 7 tys i jeszcze żeby kiprowała trzeba dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

D47 i wzmacnianie - a po co? szukaj w miarę prostą i nie przesadzaj z ładunkiem. Te przyczepy nie gną się od 5 T ładunku. Tylko trafić z prostą ramą to spory wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

daruj sobie 47, nie znajdziesz prostej, nawet same czopy osi potrafiły się ugiąć pod dopuszczalną ładownością
46 ma o wiele lepszą ramę, bo hutnicza, ale cena powyżej 4tys. za ładną i z kwitem to gruba przesada
jak masz na wydanie te 8-10tys. celowałbym z 732, za tyle już coś ładnego kupisz, nieco dobite będą oczywiście tańsze, co ważne przyczepa na wąskiej osi, zaleta że będzie śladować za tak małym ciągnikiem, wada że lubi się położyć na dyszlu chociażby przy ostrym hamowaniu przy skręconym kole


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Dnia 1.11.2020 o 12:43, izydor6280 napisał:

daruj sobie 47, nie znajdziesz prostej, nawet same czopy osi potrafiły się ugiąć pod dopuszczalną ładownością
46 ma o wiele lepszą ramę, bo hutnicza, ale cena powyżej 4tys. za ładną i z kwitem to gruba przesada
jak masz na wydanie te 8-10tys. celowałbym z 732, za tyle już coś ładnego kupisz, nieco dobite będą oczywiście tańsze, co ważne przyczepa na wąskiej osi, zaleta że będzie śladować za tak małym ciągnikiem, wada że lubi się położyć na dyszlu chociażby przy ostrym hamowaniu przy skręconym kole

Pojechałeś z tymi osiami - od dopuszczalnej ładowności nic tej przyczepie się nie stanie a to że łatwo ją przeładować to inna kwestia.  Do MF 255 przyczepa 6t to przesada, sama przyczepa waży grubo ponad 2T a gdzie ładunek? d46, D732 lub stara D35 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
2 godziny temu, akmaly napisał:

Pojechałeś z tymi osiami - od dopuszczalnej ładowności nic tej przyczepie się nie stanie

nie pojechałem a widzę co się dzieje w niemal każdej z tych przyczep i nie pisz że każda była przeładowana, bo w latach 80-90 nikt nie ich nie nadstawiał po 30-50cm w górę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

w podanych przez ciebie latach moja i wszystkie znane mi w okolicy woziły po 8-9 T netto buraków na istniejące jeszcze wówczas składy, nie wspominając o wyciąganiu z błota czy szarpaniu na dwie 60-tki albo pokonywaniu przeszkód z rozpędu. 

4 godziny temu, astrahxenon napisał:

MF 255 spokojnie z 7/8tonami ładunku daje sobie rade

 

4 godziny temu, astrahxenon napisał:

MF 255 spokojnie z 7/8tonami ładunku daje sobie rade

Tak, bardzo spokojnie, nawet 2x tyle. Kurcze po co większy ciągnik kupiłem jak mam taką bestię w garażu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

To chyba producent się pomylił ustalając DMC rzyczepy 8.5 T dla tego ciągnika , oczywiście bez względu na pochylenie terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

DMC ciągniętego zestawu dla MF255 to 7500 kg 

"MF 255 spokojnie z 7/8tonami ładunku daje sobie rade" a gdzie jeszcze ponad 2T samej przyczepy?

Myślisz, że nie ciągnąłem takiego ładunku tym dzikiem? Po równej utwardzonej drodze pociągnie ale określanie tego spokojnym dawaniem rady jest mocno przesadzone. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Konkretnie 7500 kg w tym przypadku tyczy się tylko masy przyczepy z ładunkiem.Nikt nie mówi ,że ciągnik z przyczepą ma mieć lekko. C360 (-3P) może ciągnąć 10,5 t , a taki Ceres 85 kM -21 ton.Pronar Zefir ma masę zestawu 40 ton co daje ponad 30 ton masy ciągniętych przyczep.To dopiero jest wyzwanie.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj