kazik67

MF 3060 Przedni napęd sam się załącza

Polecane posty

kazik67    0

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy ,problem polega na tym ,że podczas jazdy sam załącza się przedni napęd.

Sprawdziłem elektrozawory wszystkie czyściutkie i działają, wymieniłem i ustawiłem prawidłowo czujnik prędkości jazdy ,sprawdziłem automat stopu,wszystko ok.

a podczas jazdy przedni napęd się sam załącza i kontrolka od napędu się zaświeca jak wcisnę hamulec i raptownie puszczę to na chwilkę kontrolka gaśnie i napęd się rozpina 

a po chwili jazdy znowu się sytuacja powtarza i przedni napęd i kontrolka się włącza.

Proszę o informację jaka może być tego przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilRabos    1

Dokladnie u nas w MF 6190 tak samo jest. Że przy hamowaniu się zapala kontrolka i zaraz gaśnie więc to raczej nie problem. Dziwne tylko że później się włącza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie pamiętam jak w 3060 jest bo dawno tam byłem ale w 62xx mam 2 czujniki pod pedałem jeden od stop drugi załącza napęd u mnie nie załączał podczas hamowania czyli nie rozłączał prądu na elektrozawór i ten był wyłączony, w twoim przypadku gdzieś ginie prąd zasilający elektrozawór i załącza ci napęd bo elektrozawór jest załączony po odcięciu zasilania, szukał bym winy przy pedele hamulca jak są 2 czujniki to jeden z nich jak wyżej opisałem jak jest jeden to zdejmij przewody i zobacz co się będzie działo w każdym bądź razie przy uruchomionym ciągniku musi być cały czas prąd na elektrozaworze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik67    0

Dziękuję bardzo  wszystkim za za zaangażowanie problem polega na tym że przedni napęd sam się załącza ja nic nie wciskam ani też nie hamuję po prostu podczas jazdy zapala się kontrolka przedniego napędu i włącza się przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

cóż... albo spada ciśnienie w skrzyni i komp włącza napęd co jest normalne albo robi tak bez przyczyny bo jest zwalony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

U mnie w serii 61xx również sam się włączał jakiś czas temu, 2 czy 3 lata nie pamiętam dokładnie. O tyle dziwne było to, że działo się to bez sygnalizacji na zegarach. Moja teoria jest taka, że pod wpływem temperatury czy czegoś innego ginęło napięcie od 4wd w samym kompie po jakim czasie po odpaleniu. To była loteria, miał humor jak kobieta w czasie okresu. Ominąłem to i póki komp nie zacznie wariować z innymi funkcjami to go nie tykam, a jestem pewny że to jego wina bo wpiąlem się z zasilaniem przy samej wtyczce kompa i cała instalacja do elektrozaworu została fabryczna. 

U ciebie jak sygnalizuje, więc raczej nie jest to wina autotronica. Komputer dostaje sygnał, wysyła napięcie na kontrolkę, a odcina na elektrozaworze. Sprawdź, przełącznik od napędu, czujnik pod pedałem sprzegla, albo cisnienie jak kolega wyżej - ewentualnie czujnik 17bar.

Edytowano przez andrewk
  • Like 1

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo514    3
4 godziny temu, lukbold napisał:

cóż... albo spada ciśnienie w skrzyni i komp włącza napęd co jest normalne albo robi tak bez przyczyny bo jest zwalony

Jak spada ciśnienie w skrzyni i komp włącza napęd to powinna się też zaświecić  kontrolka ciśnienia hydrauliki, Lukbold, wiesz o co chodzi,, chyba, że kolega zapomniał tego ujjąć...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik67    0

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem jutro spróbuję podłączyć pod przewód zasilający elektromagnes od przedniego napędu miernik i zobaczę co dzieje się z napięciem w czasie jazdy  bo jak się będzie napęd załączał to powinno coś pokazać albo powinno zniknąć napięcie na zasilaniu elektrozaworu ,albo się pojawić. Jeśli ciśnienie w skrzyni jest prawidłowe bo mam zamontowany manometr i pokazuje 17 bar i kontrolka ciśnienia nie świeci ,a wszystkie funkcje takie jak wałek, blokada,żółw zając,podnośnik działają to  chyba musi coś być ze sterowaniem prądowym tego przedniego napędu,no chyba że jakaś nieszczelność hydrauliki przedniego napędu. Proszę o wasze zdanie i porady na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamer998    9

Kolego sprawdź czy na wyłączonych światłach tj.chociazby pozycji. W moim przypadku była przetarta instalacja pod kabina i w momencie włączenia świateł robiło się przejście z żyły świateł na żyle Stopu i wtedy napęd się załączał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj