Skocz do zawartości
Bartek72511

Jaki olej do silnika?

Polecane posty

Marcin91    280

Ja odkąd mam Bizona wymieniam olej przed samymi żniwami i nigdy nie było z niczym problemu. Wg mnie lepiej wymienić przed żniwami niż po.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kameleont25    75

Po co wymieniać olej po sezonie skoro po zimie się niebędzie nadawał to może stać całą zime na tym starym i tak jest do niczego a przed sezonem sie leje nowy i jest gitara.

jaco7394    0

ole nalezy wymieniac przed sezonem poniewaz w zime przemarza i traci swoje wlasciwosci . No choba ze macie ogrzewany garaz.

endrju    18

gość od którego kupowałem kombajn zalewał turdusem więc ja też ;)

bobytempelton    158

Ja zawsze po żniwach spuszczam z kombajnu i wlewam do traktorów, :rolleyes: nie jest zużyty bo mój kombajn robi max 50godz, a przed sezonem zalewam nowym w tym roku klasy cd 15w40 nazwa handlowa nic wam nie powie

marian2011    111

Myślę że samą nazwe oleju jaki stosujecie to nic nie mówi ,tomek73 stosuje olej o oznaczeniu 20W-50 i ten po prostu jest bardzo dobry na gorączki bo czy to turdus ,Gulf ,Castrol inna firma mało ma znaczenie

mati9151    0

Polecam FUCHS AGRIFARM 15W40 jest to olej bardzo dobry ale trochę drogi :unsure: . Z tego co wiem olej sie powinno wymieniać przed zimą.

pozdrawiam

tomek73    190

20w50 to chyba z orlenu albo diesel 2. To jest po prostu trochę gęstrzy olej, ładnie ciśnienie trzyma. Polski zwykły. W każdej hurtowni dostaniesz. Na ten turdus to już słyszałem nie zbyt ciekawych i pochlebnych opini. Silnik po nim czarny jak smoła i jak woda się robi w temperaturze. Tu masz trochę

http://allegro.pl/listing.php/search?string=20w50+orlen&category=0&sg=0

Edytowano przez tomek73

bobytempelton    158

Ja miałem tzn. mam bo zostawie go jeszcze na przyszły sezon lotos ultor 20w50, i jest różnica, 1 bar więcej, nie grzeje się tak, ale jak dostał po garach i temp mineła 90* to leciało na łeb ciśnienie tak jak na 15w, jednak trzeba zainwestować w chłodnicę oleju w wodzie.

tomek73    190

A ja w 56 miałem dziwny objaw, że jak nie przypilnowałem siatki na chłodnicy to temperatura wzrastała do ponad 100, olej z 110 albo więcej, a ciśnienie szło do góry, a nie w dół.

U kolegi po wymianie wału w ciągniku 3P na jakiś używany też tak było.

bobytempelton    158

Jeżeli jest wszystko dobrze poskładane szczelnie pasownie, to olej jak wszystko zwiększa objętość przy dużej temp. stąd taki objaw, ale to serio minuty przed obróceniem panewek, na takie ciężkie warunki to lepszy jest troche rozklekotany silnik i dobry olej np. 20w50, nic się nie zatrze, a najwyżej urwie :D

tomek73    190

Silnik miał z 2,5-3 tyś MTH w kombajnie.Od nowego u nas.

U kolegoi w 3P to obróciło panewkę na głównym i wał zmieniał.

bobytempelton    158

Aż sobie taki filmik przypomniałem z testowania nowych silników, słychać dobrze moment obracania panewek i odgłos skrawania przy przeciążeniu nowego szczelnego silnika, dlatego jestem zdania że do kombajnu powinien być ciut rozklekotany silnik.

Nawet silniki sportowe czy łożyska pracujące przy wysokich obrotach mają większe luzy by się nie zatarły.

3tys godzin na kombajn to udany silnik, mój brat ma bizona z 86r i jeszcze farba na uszczelce głowicy i miski, naprawdę trafiają się udane egzemplarze.

Zeszliśmy z deka z tematu, ale to chyba nie szkodzi :D

Edytowano przez bobytempelton

tomek73    190

Mój był z 84, a w PGR w mojej wiosce też taki był z 84r to miał 6 tyś, ale olej brał.

marian2011    111

Olej jak olej Mobile ,Gulf ,Texaco czy Superol i innych firm to mniej ważne większe znaczenie mają parametry jego i tym się kieruję i czy już silnik bierze olej to jak dasz odpowiedni na temperaturę olej taki co nie robi się woda po zagrzaniu silnika to można zapomnieć o dolewkach jakiś czas

damiandg    3

Powiedzcie mi którego Turdusa 10w40 lejecie bo jest ich chyba z 10 rodzai.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leo
      Na gwarancji moja 80ka zaczęła brać olej.Okazało sie że pękł pierścionek. Po naprawie bierze ok 2l na jedną zmianę oleju.Rozmawiałem z jednym właścicielem agroplusa 80 i jemu też ciągnik bierze olej(ok1.5l). Czy ten typ tak ma??
      Poza silnikiem nic mu nie zarzucę.Super ciągnik. Nie zamieniłbym go na żaden inny (chyba ,że na JD 5620 Prenium)

• Przez Konrad2277
      Witam
      Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
      postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem
      Czy deutz będzie się mocno grzał??
      Jakie spalanie??
      Prosze o niezamykanie tematu bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny
      Prosze o szybkie odpowiedzi
      Z góry dzięki
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez krzys924
      Witajcie... po remoncie silnika zaczeło coś ciec... chodzi o to ze jest to za rzadkie na olej i nie pachnie jak ropa... wydostaje sie to z żrberek głowicy i cylindra przy wyższych obrotach parząc od strony pompy, od strony wentylatora jest sucho, i tu jest problem ;( spotkał sie ktoś z Was z takim czymś? co to może? być bo mi już ręce opadają... pozdrawiam.