chrap17

Kupie obudowe sprzegla mokrego Massey ferguson

Polecane posty

plati    105

Mam taką obudowę, mogę porobić zdjęcia i ocenisz czy Ci odpowiada. 

 

Teoretycznie wymieniona przez serwis, który stwierdził że jest wadliwa i ciągnik przez to przestawal jeździć po godzinie. Okazało się że przyczyna była zupełnie inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

plati opisz co to za przygody miales ze swoim MF, bo coś pisałeś że ci serwis źle zdiagnozował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Sytuacja wyglądała tak, że kupiłem MF6190. Na pierwszy rzut oka wszystko było ok. 

Kiedy poszedł w robotę okazało się że po godzinie pracy pada hydraulika. 

Sprowadzilem mechanika, oczywiście postawił na pompę. Wymieniłem Na zamiennik, wymienilem oleje i filtry. Miało być dobrze. Nie było.

 

Postanowiłem ze nie będę oszczędzal i szukał lokalnych mechaników, którzy działają intuicyjnie. Doszedłem do wniosku, że dam ciągnik profesjonalistom(wtedy tak o nich myslalem). Dziś wiem jak bardzo się myliłem. 

 

Ciągnik 3 razy w autoryzowanym serwisie MF. Wymienione tarczki, obudowy, autotroniki i inne. Właściwie po każdym serwisie ciągnik wracał w gorszym stanie. Oczywiście za każdym razem wymiana oleju itd. 

Efekt, faktura na około 30k, ciągnik dalej niesprawny. 

Ostatnia raz zaryzykowalem. Znalazłem Pana w Internecie. 160km ode mnie. Powiedział mi to co wiedziałem od zawsze(jednak wtedy już nie byłem tego taki pewny) że nie ma awarii której nie da się  naprawić. 

Jego praca kosztowała mnie 3000(A wykonal jej sporo. Poprawił instalację, wymienił pompe, filtry). Za części zapłaciłem 5000. 

Prawdopodobna przyczyną awarii były źle dobrane oringi przy wymianie pompy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

No to droga impreza, a który to serwis nie mógł dojść co to za awaria? Kupiles sprowadzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Roldam serwis Damian Świeży. 

 

Pozdrawiam Pana z serwisu jeśli dalej czyta to forum.

 

Opisywałem ten przypadek wcześniej i właściciel- Pan Damian Świeży stwierdził że nic nie opuści z faktur bo pracownik mu doniósł że napisałem na forum o nich niepochlebne opinie. 

 

Ciągnik kilka lat pracował w Polsce i odkupił to handlarz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Kupe kasy wpakowales... Może juz nie bedzie sie psuł 😄 A jak się nazywa ten mechanik który ci ten traktor poprawil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Psuł się będzie. Tutaj nie ma się co czarowac.  23 lata i ponad 12000 tyś na liczniku zrobiło swoje. 

Największym problemem jest instalacja, która nie jest w najlepszej formie. 

 

Czasem występują drobne naprawy typu łożysko na zwrotnicy czy wymiana cewki. 

Nie wiem jak się nazywa. Mieszka pod Sieradzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Gadałem z tym spod sieradza twierdzi że i mój ogarnie jak mu go dostarczę tylko ta odległość.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No niestety. U mnie 800zl laweta w jedną stronę. 

Ja jestem zadowolony. Dałem 30k, a wystarczyło dac 1/3 tej ceny. Straciłem zaufanie do autoryzowanych serwisów. 

Do tego kiedy bym miał jakiś problem to służy rada, jeśli oczywiście da się rozwiązać problem na odległość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj