adamek1942

zakup ziemi na 2 częsci spłaty

Polecane posty

adamek1942    6

witam zakupiłem ziemię na 2 części spłaty, pierwszą zapłaciłem u notariusza w dniu zakupu gotówką i w tym dniu zostały mi wydanie (sprzedane)obie działki,  reszta ceny mam zapłacić w późniejszym terminie również gotówką.

Teraz oto pytanie jak się zabezpieczyć  tym ze faktycznie zapłaciłem tą resztę ceny w odpowiednim terminie.  I że w ogóle  ją zapłaciłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Najlepiej przelew ale jak masz zapłacić gotówką to najlepiej z potwierdzeniem przyjęcia gotówki możesz iść do notariusza i w jego obecności przekazać gotówkę i on postawi pieczątkę, u nas płacili za to nie więcej niż 20zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

a no taką ma pewność ze do określonego czasu mam mu wypłacić resztę ceny w gotówce i jest to ujęte w akcie do kiedy.

poosa tzn ze co muszę pisać jakieś oświadczenie czy notariusz to załatwia ??

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Kolejna wizyta z sprzedającym u notariusza przed terminem okreslonym w akcie , mozna bylo wpisac w akt nr konta sprzedajacego i po problemie - przeczytaj jeszca raz akt może jest tam jakiś istotny wpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

jest zapisane ze reszta zostanie zapłacona do tego i tego dnia w formie gotówki co strony zgodnie ustalają, wiem lepiej było drugą cześć przelewem ale teraz to już nie wiem jak to zrobić, notariusz mówiła o jakimś oświadczeniu  ze pośwadczy ale to ratuje przed czymś ??

A jezeli ja bym poszedł do jego banku i wpłacił osobiście tą gotówkę na jego konto przy nim ?

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Chyba duża prowizja, ja bym udał sie z sprzedającym i u notariusza za oświadczeniem wplacił reszte, teoretycznie możesz nawet sam napisac oświadczenie ze sprzedającym z jego danymi i datą że wpłaciłes zobowiązanie z aktu notarialnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Notariusz bedzie wiedział może napisze lub potwierdzi umowe miedzy wami  , ważne żebyś to zrobił przed datą wskazaną w akcie bo teraz można wyłapać kwarantanne w związku z COVID-19 i będzie problem  , lepiej mieć temat z głowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628
1 godzinę temu, adamek1942 napisał:

... notariusz mówiła o jakimś oświadczeniu  ze pośwadczy ale to ratuje przed czymś ??

Przecież sam napisałeś, że notariusz mówiła o jakimś oświadczeniu.

Przed terminem określonym w umowie, musisz z sprzedającym udać się do notariusza i w jego obecności przekazać sprzedającemu pieniądze. Obecny przy tym notariusz wystawi oświadczenie o przekazaniu określonej kwoty pieniędzy. W oświadczeniu będzie podana kwota, data, miejsce, osoby obecne przy przekazaniu pieniędzy. Każda osoba będąca stroną  umowy i notariusz otrzyma podpisany egzemplarz oświadczenia, potwierdzony pieczątką i podpisem notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Notariusz to za darmo palcem nie kiwnie i tyle... 

Zapłatę kwituje się na oświadczeniu. .. podpis data dane itp tytuł nr aktu... ... I co tu tworzyć cuda, wianki.. Albo przelew na konto w tytule należność za  nr aktu...koleś ma jakiś pierdolnik w głowie i dupe zawrac i tyle... 😋

Kobita chiba do d*py mu się dobiera bo w głowie nic nima 🤣

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

tak oświadczenie od sprzedającego  ze kwotę należną dostał i podbije ze podpisy przy nim złożone ,  jak myślicie bezpieczne ??? dla obu stron ??

a no nie kiwnie darmo ogar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Mam pytanie odnośnie kupna ziemi. Chcę od sąsiada odkupić 1 ha ziemi rolnej na której chcę się wybudować. Jak to będzie wyglądać pokolei z papierologia? Najpierw geodeta musi wymierzyć 1 ha z działki która ma 6 ha. Następnie wypis gruntu i na koniec notariusz? Jak to wygląda pokolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj