Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mister    54

Znając potencjał Zetora 7745 to pociągnie jakąś 4 obrotową jednak nie może zajmować więcej niż 4*40 i powienien być lekki choć i tak będzie Ci bujało ciągnikiem, osobiście bardzo polecam do niego 4*40 ale zagonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak piaski to pojdzie, ale musi byc lekki, w moich stronach to Zetor 10540 turbo jęczy z 3*45 mial dołozona 4 skibe ale to bardziej przypominało podorywke.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

szkoda że nie od razu 5skibowy no nie mogę.. 25KM zapotrzebowania na jedna skibę obrotu.. i ty chcesz to do zetora zakładać no to powodzenia. ja do JD 90 koników zakładam 3 dużą a ty do zetora chcesz 4 no to jak chcesz kupić pług do podorywki to bierz czwórkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

nhfan masz racje lepiej niech odrazu kupi 2*30 i jeździ na pusto...Jak widzisz temat dotyczy zetora a nie JD więc... Ja uprawiałem 7711 4*35 i na glinie szedł bardzo ładnie i po górkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mister takie bajki to możesz opowiadać dzieciom jak 7711 bez przodu szedł na glinie z czwórką obrotową :D niedługo to będziecie zakładać do 80konnego ciągnika 5skibowe obrotówki 3metrowe agregaty z siewnikami a później o coś nie ma siły podnieść a co mówić pracować tym :D:D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Skoro podważasz moją wiarygodność to pokaż gdzie napisałem że obrotowy ?? polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem tak jak we wcześniejszym moim poście napisałem chodzi mi o pług zagonowy więc się @fan nie unoś :D

A tak z innej beczki jakiego masz zetora że twoja wiedza jest taka dokładna ? Bo w galeri jakoś masz skąpo.

Wiec napisze jeszcze raz i mam nadzieja że się jasno teraz wyraże ja polecam to tegoż Zetora 4*40 w ZAGONIE nie w obrocie sam robiłem 4*35 i wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

jak mi mówisz o czytaniu ze zrozumieniem to napisz kto się pytał w temacie o zagon?? o czwórkę obrotówkę się kolega pytał więc zmieniasz wątek :D mi o to chodzi a to Ty napisałeś nie ja ''Znając potencjał Zetora 7745 to pociągnie jakąś 4 obrotową jednak nie może zajmować więcej niż 4*40'' wiec się nie unoszę pierwsze primo po drugie to forum jest do doradzania a nie chwalenia się swoimi maszynami;] pociągnąć pociągnie ale ja ursusem 1614 2008 rok gleba 2klasa orka zimowa 4 na ażurach i miał co robić więc gleba glebie nie równa tak sam maszyny więc nie ma co bajek pisać tyle w temacie :D a jak piszesz o 4zagonowej to bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Broń Boże się nie chwale tylko doradzam lepiej kupić zagonowy niż obrotowy i z tad inąd moje luźne stwierdzenie na temat mojej pracy pługiem zagonowym. A tak po za tym to uważam że zagonowym zrobię wcześniej niż obrotowym oczywiście biore pod uwage swoje warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor 7745 to ciężki ciągnik ale nie aż tak żeby mu 4 w obrocie ładować... Nie wyobrażam sobie tego. 3 w obrocie z szerokimi odkładniami to tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

nhfan masz racje lepiej niech odrazu kupi 2*30 i jeździ na pusto...Jak widzisz temat dotyczy zetora a nie JD więc... Ja uprawiałem 7711 4*35 i na glinie szedł bardzo ładnie i po górkach...

Jakiej klasy gleby posiadasz? u Nas są gleby lekkie w uprawie najczęściej 4,5 klasa, nasz zetor 7745 pracuje z 4*30 i to jest tak w sam raz do niego a ty piszesz przecież o 4*35 i nie miałeś 4X4 Wydaje mi się to mało realne,ale zapytam jak głęboko orałeś tym zestawem? i jakim biegiem?

 

Do 7745 najlepszy był by 3*40 w obrocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Gleby mam 3,4 klasy, bieg 1 szosowa głebokość hm nikt z linijką po bruzdach nie lata to nie wiem podorywka no to wiadomo a orka głęboka ok. 25-30 cm. Mocy nigdy mi nie brakowało co najwyżej mógł się zakopać. Obroty ok 2 tys. Koła 34"

Znajomy swego czasu orał 5*35 7745 z tego co pamiętam ale to lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

z pusta napewno da rade takim malym ciagniczkiem niektorzy to by zaraz chcieli kvernelanda 4 obrotowke ciagac albo amazone 3m aktywny z siewnikiem pozd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj