bodzioszajs

Zapotrzebowanie na usługi

Polecane posty

bodzioszajs    11
Witam wszystkich, Zakładam ten temat ponieważ od dłuższego czasu zaczynam myśleć o usługach dla rolnictwa. Nie mam na myśli tutaj tylko usług maszynowych, chodzi mi również o pozostałe usługi dla rolnictwa np. próby glebowe, skup, sprzedaż, wynajem itp. Chciałbym zbadać rynek pod kątem zapotrzebowania na usługi. Jakich usług brakuje w waszych regionach? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

u nas  to już jest nawet za duzo tych skupów i usług oczywiście wszystko bez faktur bo i tak makulatury chyba nikt nie skupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

chyba z 20- 15 lat za pozno myslisz o takich rzeczach. bo jest tego sporo. wszysto zalez rowniez od regionu polski takie badanie to chyba lokalnie musisz zrobic


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

u nas wcale dużo tego nie ma. Są ludzie, którzy świadczą usługi, ale to są właściwie głównie siew i zbiór kukurydzy, kombajn, prasa, owijanie. Problemem jest również tu odległość - jeśli ktoś nawet gdzieś ma np. siwnik do podsiewu trawy, to nie będzie chciał jechać ponad 20km by podsiać 0.5ha trawy. Jeśli chodzi o próby glebowe, to wogóle nie ma takich usług (trzeba sobie pobrać i zawieźć do Warszawy (~100km) do stacji). Moja rada to może handel - tu zawsze jakiś zysk będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

wojtal24 napisał: wszysto zalez rowniez od regionu polski takie badanie to chyba lokalnie musisz zrobic Oczywiście ma kolega rację. Będę badał rynek lokalnie, ale pierw chciałem zasięgnąć wstępnych informacji na naszym forum, żeby mieć chociaż małe rozeznanie, może ktoś by zasugerował usługę o której nie pomyślałem. Próbami gleb zajmują się w mojej okolicy dwie firmy. Handel maszynami jest obstawiony z każdej strony. W promieniu 20km jest chyba z 10 sklepów z częściami do maszyn. Ewentualnie zastanawiam się nad sklepem internetowym ale z częściami do konkretnego sprzętu (znajomy ma sklep z częściami tylko do opryskiwaczy i jest w tym naprawdę dobry). Co do usług maszynami to myślałem o zakupie mulczera coś w stylu Bednar MM. Jest u nas dużo kukurydzy. Siewniki i kombajny z przystawkami i sieczkarnie również są. Z tego co mi wiadomo to mulczera nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

nie wiem czy ktoś mulczuje po kukurydzy bynajmniej w mojej okolicy to talerzowanie i orka. Co do usług czy skupu płodów rolnych to jest duża inwestycja kapitału. Naprzyklad u mnie w okolicy w promieniu 10km a może i więcej brakuje usługowego zbioru ziemniaków i warzyw typu buraczki cebula marchew jakimś profesjonalnym sprzętem. chętnie dla plodozmianu zasadzil bym 3ha ziemniaków lub buraczka cwiklowego ale na kilka ha nie będę kupował kombajnu kombajnów do zbóż czy kukurydzy jest sporo tak samo z siewnikiem do kukurydzy jest sporo w okolicy a np brakuje uslug siewnikiem punktowym do warzyw to kolega wynajmuje z 30km na usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11
peewee1984 napisał:

U mnie w okolicy firma usługowa wprowadziła ostatnio mechaniczny zbiór kamieni. 

Tym sprzętem od kongskilde? Ciekawe ile takie cudo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
bodzioszajs napisał:

peewee1984 napisał:

U mnie w okolicy firma usługowa wprowadziła ostatnio mechaniczny zbiór kamieni. 

Tym sprzętem od kongskilde? Ciekawe ile takie cudo kosztuje.

do tego musisz mieć sporego konia i ta maszyna w zależności od wielkości pewnie 150-200tys kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

jest tez jakas polska maszyna do zbierania kamieni. Swego czasu było głośno było o niej (targi, migawki w tv).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11
2 godziny temu, Aktis napisał:

jest tez jakas polska maszyna do zbierania kamieni. Swego czasu było głośno było o niej (targi, migawki w tv).

https://usarya.com/oferta/scs-100/

 

Katalogowe zapotrzebowanie na moc 135KM, ale to zapewne jak u każdego producenta. Pole równe jak stół a ziemia jak w piaskownicy. Sama maszyna waży niecałe 10 ton, także taki ciągnik 150KM na górach i glinach będzie za mały moim zdaniem.

 

Maszyna z kongskilde stonebear z 2016r, szerokość robocza 4m jest na ogłoszeniach za 90 tyś, więc nówka pewnie z 250 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

u mnie w okolicy nie brakuje usługodawców ale czasami w sezonie jest problem znaleźć kogoś wolnego bo jest np dużo gospodarstw gdzie np mają po 40-100 ha zbóż i nie mają kombajnu, a większość rolników już jest tak ustawionych że nawet jak nie prowadzi usług jako takich to chętnie pojedzie zrobić taką usługę bo jest ciągnik i maszyna to lepiej jak robi a nie stoi, najlepiej chyba wychodzą ci co mają dużą flotę np kiszonki z kukurydzy, albo co zajmują się rzeczami mało popularnymi jak podsiew łąk, tak jak wyżej zbieranie kamieni i tego typu rzeczy


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Jestem podobnego zdania. Usługi jak kombajn zbożowy, sieczkarnia do QQ, kombajn do buraków są mocno popularne i wszystko jest mniej więcej już po obstawiane. Maszyna do kamieni raczej odpada bo do tego musi być duży koń, ale taki podsiew łąk nie głupia sprawa. Wiem że jeden dealer maszyn miał taką maszynę od APV to miał bardzo duże zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj