Gość

Sprzęt na Restrukturyzacje małych gospodarstw

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam fajnie mi się rozmawia. Zastanawiam się jaki sprzęt chcieć w programie na rmg. Obecnie nasz sprzęt to zetor 8011 ursus 360 agregat 2.2 brony 3.6 wal 4.5 taki stary plug kverneland 3 skibowy poznaniak 2.7m. Opryskiwacz pil met 11.8 motyl. W większości jest to sprzęt stary 20-30 letni. 

Teraz napisze jaki bym vhcial sprzęt       

- mandam kus gruber 2.2 

- siewnik agro masz 3m 

- wal Cambridge na kolach 4.5 

- brony nowe rozkladane

- rozsiewacz sipma antek.

Dodam ze mamy 12 ha ale przepisz mi 4 ha. Klasa ziemi to 3 ciężka głównie glina. Co byście zmienili w moim zakupie i doradzili w zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0

Najlepiej jakbyś ściągnął sobie maszyny na testy,

Co do bron,to 20 i czasami nie 5 polowe,bo 8011 zbytnio sobie z tym nie poradzi. Natomiast bym się wachał co do nich,jeżeli nie masz chęci zbierania kamieni,więc bardziej

Agregat 3 z wałem crosskila i włóką na wyposażeniu.Wały z pierścieniami średnicy nie mniejszej niż 45cm,gdyż mniejsze na mozaice nie będą się toczyły,a pchały ziemię pod siebie.

Jeżeli chodzi o rozsiewacz,to popytaj się w okolicy o opinie,w moim przypadku Antek 410 z nadstawką do 1500kg dobrze się sprawuje,tyle że już w podstawowej wersji jest 

dość ciężki.

Co do siewnika to,bardziej bym rozważył rozszerzenie poznaniaka,a za cenę siewnika kupić hydropak,ziemia będzie lepiej doprawiona.

Gruber sobie weź na testy,czy w ogóle Zetor sobie z nim poradzi,u mnie na podobnych ziemiach Proxima Plus 90 z agro-maszem AP 21 ma co robić (Łapy sprężyste i wał rurowy na wyposażeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Ten gruber ma z tym zetorkiem chodzić na ciężkich ziemiach? Gruber to gruber, do tego chyba trzeba troche siły, a co do tego rozsiewacza to jaka była by jego cena? Ludzie chwalą sobie takie coś https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-3-lata-gwarancji-model-2020-janpol-od-reki-CID757-IDDdtMe.html ale nie wiem jak to widzisz.

Na te dotacje dawają 60 tyś zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

- zamiast grubera talerzówka 2,5m do 10 tyś zl brutto dostaniesz.

-  Opryskiwacz nowy 600l 15m około 7000zł

- zamiast bron to kup agregat 3m jakiś uprawowy żebyś od razu po orce mógł uprawić w polu i wsiać c 360 około 8000zł

- siewnik na 12ha to najtańszy ze ścieżkami i znacznikami 2,5m będzie dobrze pasował do opryskiwacza  około 18000zł

- rozsiewacz 600l dwutarczowy około 4000zł

Ja 80-tką agregat staltecha pazurek 25(2,5m) z siewnikiem Nordsten 2,5m na hydropaku stękałem pod górki a jak mi przyszło podnieść pod górkę i ruszyć to zerwałem tarczę sprzęgła. Miałem komplet obciążników z przodu.

Pomyśl nad nową przyczepą, starą sprzedasz za jakieś pieniądze i za parenaście tysiaków będziesz miał nową. 

Tyle ode mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Źle robisz. Niech ci rodzice przepiszą 10 ha ty bierz młodego rolnika a rodzice na małe gospodarstwa. 150 tys +60 . 210 wtedy będziesz się rządził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Fige się będzie rządził, jak rodzice wezmą 60 tys. to maszyny pod swoje hektary  będą musieli ogarnąć/ dopasować, chyba że pola wezmą za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 minutę temu, kellyq napisał:

Fige się będzie rządził, jak rodzice wezmą 60 tys. to maszyny pod swoje hektary  będą musieli ogarnąć/ dopasować, chyba że pola wezmą za to.

na 12 ha to pewnie dali by mu jakiś traktorek do 60 km, więc niech bierze co się da a młodego rolnika pewnie wezmie później na coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
11 minut temu, cinek1808 napisał:

Źle robisz. Niech ci rodzice przepiszą 10 ha ty bierz młodego rolnika a rodzice na małe gospodarstwa. 150 tys +60 . 210 wtedy będziesz się rządził

W małe gospodarstwa  to nie ma ograniczenia wieku do 40 lat ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Trzeba przepisy sprawdzić. Może ma młodych rodziców. Nie wnikam. U nas tak jeden zrobił. Syn młodego rolnika a ojciec na male gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, cinek1808 napisał:

Źle robisz. Niech ci rodzice przepiszą 10 ha ty bierz młodego rolnika a rodzice na małe gospodarstwa. 150 tys +60 . 210 wtedy będziesz się rządził

Moi rodzice po 60

 

3 minuty temu, cinek1808 napisał:

Trzeba przepisy sprawdzić. Może ma młodych rodziców. Nie wnikam. U nas tak jeden zrobił. Syn młodego rolnika a ojciec na male gospodarstwa. 

 

12 minut temu, camo napisał:

na 12 ha to pewnie dali by mu jakiś traktorek do 60 km, więc niech bierze co się da a młodego rolnika pewnie wezmie później na coś.

 

Na młodego nie mam wykształcenia bo studiuje ekonomie i w przyszłym roku po licencjacie będę szukał gdzieś roboty

Mam niedaleko wipasz  to może się coś znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, starkk749 napisał:

Najlepiej jakbyś ściągnął sobie maszyny na testy,

Co do bron,to 20 i czasami nie 5 polowe,bo 8011 zbytnio sobie z tym nie poradzi. Natomiast bym się wachał co do nich,jeżeli nie masz chęci zbierania kamieni,więc bardziej

Agregat 3 z wałem crosskila i włóką na wyposażeniu.Wały z pierścieniami średnicy nie mniejszej niż 45cm,gdyż mniejsze na mozaice nie będą się toczyły,a pchały ziemię pod siebie.

Jeżeli chodzi o rozsiewacz,to popytaj się w okolicy o opinie,w moim przypadku Antek 410 z nadstawką do 1500kg dobrze się sprawuje,tyle że już w podstawowej wersji jest 

dość ciężki.

Co do siewnika to,bardziej bym rozważył rozszerzenie poznaniaka,a za cenę siewnika kupić hydropak,ziemia będzie lepiej doprawiona.

Gruber sobie weź na testy,czy w ogóle Zetor sobie z nim poradzi,u mnie na podobnych ziemiach Proxima Plus 90 z agro-maszem AP 21 ma co robić (Łapy sprężyste i wał rurowy na wyposażeniu)

https://www.google.com/search?q=agregat+z+crosskill&client=ms-android-samsung&prmd=insv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwja0LOt7LTsAhWIxqQKHQbtBsAQ_AUoAXoECAwQAQ#imgrc=keMzoXOMCina5M

Ten agregat to takie coś? A ten poznaniak w jaki sposób niby poszerzyć. Hydropak to bez sensu dwa agregaty.

2 godziny temu, gustaww napisał:

- zamiast grubera talerzówka 2,5m do 10 tyś zl brutto dostaniesz.

-  Opryskiwacz nowy 600l 15m około 7000zł

- zamiast bron to kup agregat 3m jakiś uprawowy żebyś od razu po orce mógł uprawić w polu i wsiać c 360 około 8000zł

- siewnik na 12ha to najtańszy ze ścieżkami i znacznikami 2,5m będzie dobrze pasował do opryskiwacza  około 18000zł

- rozsiewacz 600l dwutarczowy około 4000zł

Ja 80-tką agregat staltecha pazurek 25(2,5m) z siewnikiem Nordsten 2,5m na hydropaku stękałem pod górki a jak mi przyszło podnieść pod górkę i ruszyć to zerwałem tarczę sprzęgła. Miałem komplet obciążników z przodu.

Pomyśl nad nową przyczepą, starą sprzedasz za jakieś pieniądze i za parenaście tysiaków będziesz miał nową. 

Tyle ode mnie. 

Talerzowka myślę używany kupić za 7000

Może @daron64 się wypowie on ma zbliżony tryb życia jaki mój będzie w przyszłości. Może i sprzęt ma podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
2 godziny temu, cinek1808 napisał:

Źle robisz. Niech ci rodzice przepiszą 10 ha ty bierz młodego rolnika a rodzice na małe gospodarstwa. 150 tys +60 . 210 wtedy będziesz się rządził

A nie jest czasem tak, że na młodego rolnika trzeba przepisać całe gospodarstwo? Bo pare lat temu był taki wymóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak całe gospodarstwo to więcej punktów się dostaje. Nie trzeba całego przepisać. Ważne aby była ta średnia ilości ha. Jak weźmie te 2 ha to potem ma rok aby dostać młodego rolnika a naboru może nie być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0
38 minut temu, sabuliga napisał:

https://www.google.com/search?q=agregat+z+crosskill&client=ms-android-samsung&prmd=insv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwja0LOt7LTsAhWIxqQKHQbtBsAQ_AUoAXoECAwQAQ#imgrc=keMzoXOMCina5M

Ten agregat to takie coś? A ten poznaniak w jaki sposób niby poszerzyć. Hydropak to bez sensu dwa agregaty.

Talerzowka myślę używany kupić za 7000

Może @daron64 się wypowie on ma zbliżony tryb życia jaki mój będzie w przyszłości. Może i sprzęt ma podobny

Coś takiego,co do agregatów jest sens,gdyż ziemia będzie porządnie doprawiona,tymbardziej glina.

A siewnik można rozszerzyć poprzez zmianę rozstawu redlic,albo dołożenie po jednej redlicy z każdej strony.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, gustaww napisał:

- zamiast grubera talerzówka 2,5m do 10 tyś zl brutto dostaniesz.

-  Opryskiwacz nowy 600l 15m około 7000zł

- zamiast bron to kup agregat 3m jakiś uprawowy żebyś od razu po orce mógł uprawić w polu i wsiać c 360 około 8000zł

- siewnik na 12ha to najtańszy ze ścieżkami i znacznikami 2,5m będzie dobrze pasował do opryskiwacza  około 18000zł

- rozsiewacz 600l dwutarczowy około 4000zł

Ja 80-tką agregat staltecha pazurek 25(2,5m) z siewnikiem Nordsten 2,5m na hydropaku stękałem pod górki a jak mi przyszło podnieść pod górkę i ruszyć to zerwałem tarczę sprzęgła. Miałem komplet obciążników z przodu.

Pomyśl nad nową przyczepą, starą sprzedasz za jakieś pieniądze i za parenaście tysiaków będziesz miał nową. 

Tyle ode mnie. 

Jakiej średnicy pierścienia kupić wal i myślałem o firmie Cambridge lub namyslo taki na kołach około 4.5 metra szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem po co chcesz wałować.... nigdy nie robiłem tego i wschody są  równe, dobry agregat i wałować nie musisz bo sam zagęści ziemię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

No widzisz, nigdy nie wałowałeś to nie wiesz, logiczne ;)

1) Wał doskonale sprawdza się jako narzędzie zagęszczające po orce. Owszem, za pługiem można ciągnąć campbell ale w małych gospodarstwach to raczej niespotykane, można też solo choćby croskill a jakby miał włókę to efekt  pokruszenia brył i wyrównania jest jeszcze lepszy

2) Po siewie np cambrigde ,   poprawia podsiąkanie przez co wschody roślin są bardziej wyrównane, i robi on lepszą robotę niż ten w agregacie, dodatkowo wciska w glebę małe i średnie kamyki które kombajn mógłby łapać kosząc wylegi.

Który wał jest lepszy to zależy od gleby i przeznaczenia, przy czym używa się je w razie potrzeby, nie na glebach mokrych bo jak później zeschnie na beton  to rośliny  na tym tylko stracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@sabuliga niby studiujesz a zakladasz tematy jak dziecko z podstawówki. 1. to niech Ci rodzice przepisza bo pewnie nic nie wiedza o tym 2. zloz wniosek i niech go agencja rozpatrzy 3. to nie koncert zyczen masz chyba warunki jakie musisz spelnic 4. z 2ha bedzie Ci ciezko zrobic wzrost ekonomiczny ktory jest wymagany w tym dofinansowaniu. 5. maszyny agencja dobiera do arealu i napewno na dwa hektary nie dostaniesz siewnika 3m czy walu 4.5m zamiast pisac glupoty na forum to poczytaj sobie na stronie agencji o warunkach jakie trzeba spelnic w danym programie wyzej ktos dobrze napisal zebys wziol mlodego rolnika a jak rodzice w wieku przed emerytalnym to jest program ze jak przekażą gospodarstwo to dostana jakies pieniadze 3krotnosc warosc rocznych doplat. trzeba doczytac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.10.2020 o 21:49, wojtal24 napisał:

@sabuliga niby studiujesz a zakladasz tematy jak dziecko z podstawówki. 1. to niech Ci rodzice przepisza bo pewnie nic nie wiedza o tym 2. zloz wniosek i niech go agencja rozpatrzy 3. to nie koncert zyczen masz chyba warunki jakie musisz spelnic 4. z 2ha bedzie Ci ciezko zrobic wzrost ekonomiczny ktory jest wymagany w tym dofinansowaniu. 5. maszyny agencja dobiera do arealu i napewno na dwa hektary nie dostaniesz siewnika 3m czy walu 4.5m zamiast pisac glupoty na forum to poczytaj sobie na stronie agencji o warunkach jakie trzeba spelnic w danym programie wyzej ktos dobrze napisal zebys wziol mlodego rolnika a jak rodzice w wieku przed emerytalnym to jest program ze jak przekażą gospodarstwo to dostana jakies pieniadze 3krotnosc warosc rocznych doplat. trzeba doczytac

Akurat masz rację ze nie wiedzą. Ale może im zaproponuje. A jak nie dostane to najwyżej będę musiał wziąć kredyt w przyszłości i sam sobie kupię a zapytać się zawsze można. Zresztą nie pytałem jakie warunki musze spełnić ale o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj